UWAGA!

Juniorzy Truso w finale Mistrzostw Polski (piłka ręczna)

W Wągrowcu rozegrano półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Drużyna MKS Truso Elbląg zajęła pierwsze miejsce i awansowała do turnieju finałowego.

Po pierwszym, rozegranym w piątek meczu z MKS Zagłębiem Lubin, w elbląskim zespole panowała sportowa złość. Truso uległo rywalom 32:34, prowadząc do przerwy 14:11. Rywale wygrali dość szczęśliwie, bo elblążanie górowali nad nimi wyszkoleniem technicznym. W drugim spotkaniu gospodarze Nielba Wągrowiec pokonała Kusego Kraków 36:29 (18:12).
     W sobotę piłkarze Truso postawili wszystkie swoje umiejętności na jedną kartę. Wygrali mecz z Nielbą, chociaż za gospodarzami była wypełniona kibicami hala sportowa. Elblążanie pokonali Nielbę 29:26 (18:14). W drugim spotkaniu Zagłębie przegrało 32:34 (14:17) z Kusym z Krakowa i przed ostatnim dniem turnieju każda z czterech drużyn miała szanse na awans do finału mistrzostw. Wszystkie zespoły miały po dwa punkty w dorobku.
     W niedzielnym spotkaniu Nielba Wągrowiec pokonała 35:24 (16:15) Zagłębie Lubin i zapewniła sobie awans do finału. Elbląskie Truso w ostatnim pojedynku rozwiało wszelkie wątpliwości, który z zespołów półfinału jest najlepszy. Pomimo zmęczenia elbląscy juniorzy bardzo dynamicznie rozpoczęli pojedynek z Kusym z Krakowa. Do przerwy prowadzili 23:17, a mecz rozstrzygnęli, pokonując wysoko rywali 42:35. O prymacie w turnieju zadecydował bilans bramkowy, a ten lepszy od Nielby wypracowali szczypiorniści Truso. Oni też cieszą się ze zwycięstwa i awansu do finału z pierwszego miejsca.
     Powody do zadowolenia ma także Bartosz Dąbrowski, uznany za najlepszego zawodnika półfinałów w Wągrowcu. Obok wymienionego, barwy MKS Truso reprezentowali: bramkarze - Michał Łuński i Maciej Koledziński; zawodnicy z pola - Piotr Radziwon, Michał Gryż, Tomasz Estal, Maciej Dąbkowski, Jacek Kalinowski, Tomasz Kwiatkowski, Mirosław Ośko, Maciej Dawidowski, Julian Kur, Tomasz Maluchnik i Mateusz Jankowski. Do finału drużynę Truso wprowadzili trenerzy Grzegorz Czapla i Zygmunt Narbuntowicz, a kierownikiem drużyny był jej dobry duch - Andrzej Rosiak. Gratulujemy awansu życząc odbudowy sił przed finałami mistrzostw, do których pozostały dwa tygodnie.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama