UWAGA!

Już za tydzień taneczne mistrzostwa

 Elbląg, Już za tydzień taneczne mistrzostwa
fot. studioPM fotografia

Szybkie, dynamiczne, ale także zmysłowe – to właśnie piękno tańców latynoamerykańskich. Najlepsze pary już 21 i 22 lutego przyjadą do Elbląga, by wziąć udział w Mistrzostwach Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich. Tancerze będą walczyli nie tylko o medale, także o możliwość reprezentowania naszego kraju w mistrzostwach świata czy Europy.

Z Krakowa, Gliwic, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Gdańska… Słowem z całej Polski przyjadą do Elbląga pary, by powalczyć o mistrzowskie tytuły.
       - Wśród startujących nie zabraknie także par z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. Nasze miasto słynie z tańców standardowych, ale widzę kilka dobrze zapowiadających się par w tańcach latynoamerykańskich – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, który jest współorganizatorem mistrzostw. – Cały czas trwa przyjmowanie zgłoszeń tancerzy, na chwilę obecną mamy już ponad 100 par.
       Tancerze będą rywalizowali w dziewięciu kategoriach wiekowych, od juniorów aż po pary seniorskie. Publiczność będzie mogła oglądać mistrzowskie wykonania samby, cha-chy, paso doble, rumby i jive'a. Kibicować zawodnikom będzie można od godz. 10.30 do godz. 21.00.
       - Mistrzostwa Polski dla tancerzy zawsze są okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, a dla debiutujących – bo i takich nie zabraknie – okazją do poczucia turniejowego klimatu – mówi Antoni Czyżyk. – Najlepsze pary będziemy mogli oglądać podczas wieczornych gali. Podczas mistrzostw będzie można oglądać na żywo także występy par zawodowych, które zaprezentują się zarówno w kategorii tańców standardowych jak i latynoamerykańskich. W przerwach nie zabraknie także tanecznych pokazów.
       Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich odbędą się w hali MOS przy ul. Kościuszki. Całodniowe bilety w cenach: 40 zł (na trybuny) oraz 100 zł (przy stoliku) są do nabycia w kasie CSE „Światowid”.
      
Organizatorem imprezy jest Federacja Tańca Sportowego, współorganizatorami: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie „Jantar”
      

      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama