Kacper drugi w Europie!

Elbląg, Kacper Lewalski (z lewej) i Krzysztof Różnicki
Kacper Lewalski (z lewej) i Krzysztof Różnicki (fot. tvp.pl)

Kacper Lewalski z Truso Elbląg zdobył srebrny medal mistrzostw Europy do lat 20 na dystansie 800 metrów! Zawody wygrał również reprezentant Polski Krzysztof Różnicki.

Kacper Lewalski, podopieczny trenera Czesława Nagy, udowadnia, że jest w wyśmienitej formie. Podczas niedzielnego finałowego startu na 800 m w mistrzostwach Europy w lekkie atletyce do lat 20 w Tallinie, uzyskał czas 1:48:50. Dodajmy, że Kacper ma dopiero 18 lat. Wygrał inny reprezentant Polski Krzysztof Różnicki z Migów (gmina Sierakowice), który przybiegł na metę z czasem 1:47:44.

Kacper miał kapitalny finisz, po 500 metrach był siódmy, a zdołał wyprzedzić na ostatniej prostej większość rywali.