UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
W EPT o spółdzielniach energetycznych

W EPT o spółdzielniach energetycznych

2020-08-10 11:11

13 sierpnia w Elbląskim Parku Technologicznym odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Spółdzielnie energetyczne – nowy wymiar energii dla społeczności lokalnej”. To wydarzenie m.in. skierowane do mieszkańców, rolników czy przedsiębiorstw reprezentujących gminy wiejskie i miejsko-wiejskie.

Przy przekopie powstał punkt widokowy

Przy przekopie powstał punkt widokowy

2020-08-07 09:24

Turyści licznie odwiedzają budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną. Urząd Morski w Gdyni wraz z wykonawcą utworzyli właśnie punkt widokowy, z którego można obserwować prace przy przekopie. Zobacz zdjęcia z punktu widokowego i z realizacji inwestycji.

„Nie pozyska się drewna bez wycinania”

„Nie pozyska się drewna bez wycinania”

2020-08-06 12:53

- Czy moglibyście się zainteresować tematem wycinki drzew i drzewek przy trasie Green Velo? - pyta nasza Czytelniczka. - Wystarczy przejść się tam na spacer, wygląda, jakby huragan przeszedł – dodaje.

Nowe rozdanie w sprawie odpadów

Nowe rozdanie w sprawie odpadów

2020-08-06 09:40

Ratusz szuka firmy, która od nowego roku będzie odbierać odpady od mieszkańców z dwóch z pięciu sektorów oraz z terenów niezamieszkałych. Swoje oferty przedsiębiorstwa mogą składać do 7 września.

Kto kupi budynek po izbie chorych

Kto kupi budynek po izbie chorych

2020-08-05 16:22

Ratusz po raz drugi próbuje sprzedać jedną z działek w byłych koszarach wojskowych przy ul. Lotniczej. Znajduje się na niej budynek po byłej izbie chorych, wybudowany jeszcze w 1920 roku. Licytacja odbędzie się w październiku.

Początek życia firmy... w inkubatorze

Początek życia firmy... w inkubatorze

2020-08-05 13:30

Rozpoczęcie własnej działalności nie należy do łatwych zadań, nie jest jednak niemożliwe, nawet w czasie pandemii. Pewną formę pomocy dla młodych przedsiębiorców może stanowić realizowany od kilku miesięcy projekt Inkubator Przedsiębiorczości Starter WiM.

Bon turystyczny nie bez mankamentów

Bon turystyczny nie bez mankamentów

2020-08-05 11:44

- Mieszkam w Poznaniu, ale pochodzę z Elbląga i w tym roku chciałem z rodziną odwiedzić moje rodzinne miasto, oczywiście korzystając z bonu turystycznego w jednym z elbląskich hoteli – pisze do nas pan Jacek. Jednak jeśli chodzi o hotele i inne podmioty honorujące ten bon, wybór jest póki co niewielki.

Fromborska doczeka się ronda

Fromborska doczeka się ronda

2020-08-03 10:29

Ulica Fromborska, na odcinku od Ogólnej do Królewieckiej, zyska nową nawierzchnię i ścieżkę rowerową, a na skrzyżowaniu z Królewiecką powstanie rondo. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na wykonanie tych prac.

Zmienił się inwestor i plany osiedla też

Zmienił się inwestor i plany osiedla też

2020-07-29 15:07

Co dalej z planami budowy osiedla mieszkaniowego na powojskowym terenie przy ul. Dąbrowskiego? Dotychczasowy inwestor działkę sprzedał, nowy złożył już do ratusza wniosek o zastosowanie tzw. ustawy lex deweloper. Co na niej ma powstać?

Wyspa już powstaje na Zalewie Wiślanym

Wyspa już powstaje na Zalewie Wiślanym

2020-07-29 10:21

Do końca lipca wykonawca przekopu ma zakończyć budowę konstrukcji żelbetowych przyczółków i podpór dla mostu południowego, rozpoczęła się też budowa wyspy na Zalewie Wiślanym. Co jeszcze nowego słychać na budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną? Zobacz najnowsze zdjęcia z inwestycji i film.

EKO zaczyna swoją inwestycję w ciepło

EKO zaczyna swoją inwestycję w ciepło

2020-07-29 09:56

Energa Kogeneracja podpisała umowę z Energotechniką-Energorozruch na budowę kotłowni rezerwowo-szczytowej w elektrociepłowni przy ul. Elektrycznej w Elblągu. To pierwszy etap inwestycji szacowanej w sumie na ok. 250 mln złotych.

Jak przekopy odblokowywały Elbląg, zmieniając bieg jego historii

Jak przekopy odblokowywały Elbląg, zmieniając bieg jego historii

2020-07-28 07:00

W otoczeniu naszego miasta na przestrzeni wieków realizowano wiele śmiałych projektów hydrotechnicznych drogą przekopów i innych prac ziemnych. Wszystkie okazały się sukcesem. Niniejszym felietonem pragniemy opowiedzieć ich historię w kontekście powstającego jakieś 25 kilometrów stąd (licząc w linii prostej) przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Poniższy tekst nie ma ambicji naukowych, jest swobodną refleksją na temat historii naszego miasta i regionu, jego teraźniejszości i przyszłości.

Co dalej z komunikacją autobusową?

Co dalej z komunikacją autobusową?

2020-07-27 13:26

Arriva Bus Transport odwołała się od decyzji komisji przetargowej w przetargu na prowadzenie usług komunikacji autobusowej w Elblągu (pakiet 1). Na podpisanie umowy trzeba czekać na rozstrzygnięcie Krajowej Izby Odwoławczej.

Deweloper chce budować mieszkania przy Tysiąclecia

Deweloper chce budować mieszkania przy Tysiąclecia

2020-07-27 10:00

Czy na działce, niedaleko skrzyżowania ulicy Hetmańskiej i al. Tysiąclecia, powstanie kolejny budynek mieszkalny? Zabiega o to jeden z inwestorów.

Nowa inwestycja dla fanów motoryzacji

Nowa inwestycja dla fanów motoryzacji

2020-07-24 12:56

Przy Trasie Unii Europejskiej powstaje nowy salon samochodowy z serwisem i stacją kontroli pojazdów. Inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku.

Pracuś, Osiłek, Ciamajda i Łasuch wybudują sztuczną wyspę

Pracuś, Osiłek, Ciamajda i Łasuch wybudują sztuczną wyspę

2020-07-24 07:00

Na Zalewie Wiślanym zaczyna powstawać sztuczna wyspa, będąca jednym z elementów inwestycji kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Docelowo wyspa będzie miała powierzchnię około 181 ha i zagospodarowana zostanie na siedlisko dla ptaków. Do jej budowy sprowadzony został specjalistyczny sprzęt, który został złożony m.in. w Elblągu. Zobacz zdjęcia.

Malborska poczeka, na Lotniczą chętni są

Malborska poczeka, na Lotniczą chętni są

2020-07-23 12:58

Po raz drugi nie udało się znaleźć kupca na 1,5-hektarowy kompleks działek przy ul. Malborskiej i Mielczarskiego. Chętny był, ale nie stawił się na licytacji. Ratusz sprzedał za to kolejną działkę w byłych koszarach wojskowych przy ul. Lotniczej.

W Elblągu powstaje market Aldi

W Elblągu powstaje market Aldi

2020-07-20 14:31

Prace przy budowie marketu u zbiegu ulic Robotniczej, Pionierskiej i płk. Dąbka idą pełną parą. Sieć Netto, która chciała tutaj uruchomić swój sklep, z pomysłu się wycofała. Powstanie tu market Aldi. Zobacz zdjęcia.

Gorąco w EPEC

Gorąco w EPEC

2020-07-17 07:05

Zarząd Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej wprowadza zmiany organizacyjne w tej komunalnej spółce. Prezes zapewnia, że ich skutkiem nie będzie ani zmniejszenie liczby etatów ani płac. Przeciwko zmianom i sposobie ich wprowadzenia protestują związki zawodowe.

Zobacz najnowsze zdjęcia z przekopu

Zobacz najnowsze zdjęcia z przekopu

2020-07-16 14:16

Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną trwa zgodnie z przyjętym harmonogramem. Na placu budowy 15 lipca był jeden z naszych Czytelników, który podzielił się swoimi wrażeniami i zdjęciami

Reklama