UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zmiany w zasiłkach

Zmiany w zasiłkach

2020-10-20 13:03

Zmieniły się zasady ustalania podstawy wymiaru zasiłków w razie choroby i macierzyństwa, gdy pracodawca zmienił wymiar czasu pracy lub wprowadził mniej korzystne warunki zatrudnienia na podstawie ustawy o COVID-19. Zmiany przepisów obowiązują od 9 października 2020 r. Przeliczenie obniżonych zasiłków będzie następowało na wniosek.

Jest chętny na browar w Braniewie

Jest chętny na browar w Braniewie

2020-10-19 16:21

Van Pur chce kupić browar w Braniewie od Grupy Żywiec. Obie firmy podpisały list intencyjny w tej sprawie. Van Pur ma kupić 100 procent udziałów w spółce Browar Braniewo, nieruchomości i aktywa związane z produkcją piwa w tym browarze i i prawo do wytwarzanych tu marek.

Anulowali konkurs, teraz zmienią zasady

Anulowali konkurs, teraz zmienią zasady

2020-10-19 07:00

Co dalej z konkursem dla przedsiębiorców, którzy chcieli uzyskać grant na kapitał obrotowy z Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego? Pierwszy konkurs został anulowany, o czym informowaliśmy. Agencja planuje ponownie go ogłosić, ale na innych zasadach.

Centrum logistyczne powstaje na Modrzewinie

Centrum logistyczne powstaje na Modrzewinie

2020-10-16 12:03

Na Modrzewinie powstaje kolejne centrum logistyczno-produkcyjne. Przy ul. Sulimy buduje je jedna z elbląskich firm z branży hydraulicznej. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. 

Elbląski PKS nie wygra przetargu na komunikację miejską

Elbląski PKS nie wygra przetargu na komunikację miejską

2020-10-15 13:42

Oferta elbląskiego PKS w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej była rażąco niska cenowo – wynika z decyzji Krajowej Izby Odwoławczej. W swoim wyroku KIO uwzględniła skargę spółki Arriva Bus, nakazała odrzucić ofertę PKS i ponownie wybrać tę najkorzystniejszą. Co to oznacza dla elbląskiej komunikacji miejskiej?

Turbina z Elbląga popłynie w świat

Turbina z Elbląga popłynie w świat

2020-10-14 15:00

Z elbląskiego portu wypłynie wkrótce w świat 150-tonowa turbina parowa, wyprodukowana przez General Electric. Jest już załadowana na tak zwany morski ponton, który dostarczy turbinę do Gdyni, a stamtąd popłynie do Stanów Zjednoczonych.

Park Dolinka stanie się centrum spotkań i rekreacji

Park Dolinka stanie się centrum spotkań i rekreacji

2020-10-14 13:00

Rewitalizacja parku Dolinka stanie się faktem. Dziś (14 października) prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Prace mają zakończyć się do września przyszłego roku.

PKS-y spoza Elbląga będą wozić mieszkańców

PKS-y spoza Elbląga będą wozić mieszkańców

2020-10-13 16:25

Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej z Grodziska Mazowieckiego i Gostynina zostały zwycięzcami przetargu na obsługę części miejskich linii autobusowych w Elblągu (tak zwany drugi pakiet). Za swoje usługi w ciągu siedmiu najbliższych lat mają otrzymać prawie 63 miliony złotych. Nadal nie wiadomo, kto będzie obsługiwał pierwszy pakiet linii.

Łączymy ludzi biznesu

Łączymy ludzi biznesu

2020-10-12 14:00

Pod takim hasłem w czwartek, 15 października, w Elbląskim Parku Technologicznym odbędzie się spotkanie organizowane przez Izbę Zaangażowanego Biznesu z Gdańska. Na uczestników czekają trzy prelekcje z ciekawymi gośćmi. Początek o godz. 17.

Tu niedługo pograsz w tenisa

Tu niedługo pograsz w tenisa

2020-10-09 11:55

Przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej powstaje hala z kortami tenisowymi. Buduje ją Mateusz Skorek, właściciel jednej ze szkół tenisowych. Teren, na którym powstaje, został wydzierżawiony od miasta na 10 lat. 

Tak minął wrzesień na przekopie

Tak minął wrzesień na przekopie

2020-10-09 10:59

Trwa budowa falochronów i sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanej, pogłębiana jest ta część Zatoki Gdańskiej, która ma stanowić część basenu portu osłonowego dla kanału przez Mierzeję Wiślaną. Co jeszcze słychać na budowie przekopu? Zobacz zdjęcia, film i ujęcia inwestycji z drona. 

ZUS pomoże firmom i rozliczy składki

ZUS pomoże firmom i rozliczy składki

2020-10-08 13:32

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdejmie z przedsiębiorców i pracodawców obowiązki związane z opłacaniem i rozliczaniem składek. Zakład weźmie na siebie pełną odpowiedzialność związaną z rozliczaniem.

Elbląski zakład Gino Rossi do zamknięcia

Elbląski zakład Gino Rossi do zamknięcia

2020-10-07 10:45

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu wpłynęło w ostatnich miesiącach kilka zawiadomień od firm o zwolnieniach grupowych. Swój zakład produkcyjny w naszym mieście od nowego roku zlikwiduje Gino Rossi. To efekt kryzysu spowodowanego pandemią.

Działki po leśnej bazie pod młotek

Działki po leśnej bazie pod młotek

2020-10-07 07:00

Miasto chce sprzedać dwie niezabudowane działki przy ul. Królewieckiej, przy skrzyżowaniu z Okrężną, które w sumie mają niewiele ponad hektar powierzchni. Cena wywoławcza – 811 tys. złotych plus VAT.

Od połowy października postojowe i zwolnienie ze składek dla branży turystycznej

Od połowy października postojowe i zwolnienie ze składek dla branży turystycznej

2020-10-06 14:38

Od 15 października kolejni przedsiębiorcy będą mogli wnioskować do ZUS o wsparcie. Nowe przepisy wprowadzają trzy formy wsparcia dla przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej.

Agencja unieważniła nabór wniosków <em> (aktualizacja) </em>

Agencja unieważniła nabór wniosków (aktualizacja)

2020-10-05 15:20

Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego anulował nabór wniosków o granty na kapitał obrotowy. Decyzja zapadła dzisiaj (5 października) po licznych skargach od przedsiębiorców. Przypomnijmy, że limit 9 milionów euro został w konkursie wykorzystany w ciągu trzech minut. 

Nie ma chętnych na budynek po izbie chorych

Nie ma chętnych na budynek po izbie chorych

2020-10-05 14:44

Już po raz drugi nie udało się znaleźć kupca na działkę z budynkiem w byłych koszarach przy ul. Lotniczej, w których działała kiedyś izba chorych. Nikt nie wpłacił wadium przed przetargiem.

Zalew Możliwości – Dziedzictwo Kulturowe Wody

Zalew Możliwości – Dziedzictwo Kulturowe Wody

2020-10-05 14:18

2 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku odbyło się zebranie założycielskie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zalew Możliwości – Dziedzictwo Kulturowe Wody”. Siedziba nowo powołanej organizacji będzie mieściła się w Tolkmicku, choć jej członkowie-założyciele wywodzą się z wielu miejscowości położonych w nadmorskim pasie od Trójmiasta, przez Elbląg po Tolkmicko.

Remont Muszli tuż, tuż

Remont Muszli tuż, tuż

2020-10-02 14:03

Jeszcze tylko podpisanie umowy i remont muszli koncertowej w bażantarni będzie mógł się rozpocząć. Ratusz wybrał wykonawcę.

Elektryczne auto z Elbląga <em> (aktualizacja) </em>

Elektryczne auto z Elbląga (aktualizacja)

2020-10-02 09:05

Elbląska spółka Veramo Lab zdobyła najwięcej punktów w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na przygotowanie elektrycznego samochodu dostawczego! Ma duże szanse na to, by zbudować prototyp takiego auta.

Reklama