UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Władze miasta: Drugi etap Wschodniej będzie dopiero projektowany i konsultowany

Władze miasta: Drugi etap Wschodniej będzie dopiero projektowany i konsultowany

2021-05-04 16:30

Dzisiaj władze miasta zwołały konferencję prasową, by rozwiać obawy mieszkańców w sprawie budowy ulicy Wschodniej. - Mamy pieniądze na pierwszy etap, który idzie nowym śladem obok alei drzew. Drugi dopiero będziemy projektowali i konsultowali, nie ma na niego na razie środków - przekonywali prezydent Witold Wróblewski i wiceprezydent Janusz Nowak.

Kamienie z portu już płyną na wyspę

Kamienie z portu już płyną na wyspę

2021-05-03 15:00

Pierwsze barki z kamieniem składowanym w elbląskim porcie wyruszyły już na Zalew Wiślany. Kamień posłuży do budowy wyspy, która powstaje jako kompensata przyrodnicza związana z budową przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Zobacz zdjęcia.

Na przekopie kładą asfalt

Na przekopie kładą asfalt

2021-04-30 15:47

Powstaje nowa droga 501 na Mierzei Wiślanej. Pierwsze warstwy bitumiczne już zostały ułożone. Droga będzie przebiegać przez dwa nowe mosty – w ich rejonie oraz w podporach trwa wykonywanie zasilania, które pozwoli na naprzemienne zamykanie i otwieranie mostów. Dzięki temu zostanie zachowana ciągłość ruchu samochodowego. Intensywne prace toczą się też w obrębie Zatoki Gdańskiej, kanału żeglugowego czy sztucznej wyspy. Zobacz film i zdjęcia z postępu prac.

Po majówce kolejna odsłona Tarczy antykryzysowej

Po majówce kolejna odsłona Tarczy antykryzysowej

2021-04-30 12:16

Możliwość zwolnienia z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 r. przedsiębiorców z kilkudziesięciu branż - zakłada najnowsza odsłona Tarczy antykryzysowej. Wnioski będzie można składać od 4 maja.

30 kwietnia – ostatni dzień na zeznanie PIT

30 kwietnia – ostatni dzień na zeznanie PIT

2021-04-30 11:58

Zeznania podatkowe PIT za 2020 r. trzeba złożyć do 30 kwietnia 2021 r. Można to zrobić przez usługę Twój e-PIT, system e-Deklaracje lub w formiepapierowej.

Władze miasta: Ulica a nie obwodnica  (Śladem publikacji)

Władze miasta: Ulica a nie obwodnica (Śladem publikacji)

2021-04-29 14:00

Obalamy mity na temat planowanej przebudowy ulicy Wschodniej - piszą władze Elbląga. "W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami na temat planowanej przebudowy ulicy Wschodniej, które wynikać mogą z niewiedzy osób sprzeciwiających się tej jakże ważnej inwestycji pragniemy jasno i stanowczo wyjaśnić iż:" - czytamy w stanowisku nadesłanym do mediów wraz z materiałem filmowym.

Co sfinansować w Elblągu z Funduszu Odbudowy?

Co sfinansować w Elblągu z Funduszu Odbudowy?

2021-04-29 12:30

Nowe nabrzeża i budynek biurowy w porcie. Kanalizację sanitarną i przepompownie ścieków. Ulice na Modrzewinie. Działania dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. To tylko niektóre propozycje, jakie chciałyby sfinansować władze miasta z Krajowego Funduszu Odbudowy.

"Kontynuujemy budowę w największym możliwym zakresie" (Śladem publikacji)

"Kontynuujemy budowę w największym możliwym zakresie" (Śladem publikacji)

2021-04-28 12:40

W nawiązaniu do artykułu, który pojawił się 26 kwietnia na portalu portELl.pl „pt. Światłowód nie dla wszystkich”, przesyłamy odpowiedź firmy NEXERA, która przybliża i wyjaśnia szczegóły inwestycji prowadzonych na obszarze elbląskim.

EPEC wprowadza nową taryfę za ciepło

EPEC wprowadza nową taryfę za ciepło

2021-04-27 13:13

1 maja Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wprowadza nową taryfę opłat za ciepło. - Całkowita średnia cena za ciepło dla odbiorcy końcowego wzrośnie o 1,12 proc. i jest to wartość znacząco niższa do wskaźnika inflacji – informuje komunalna spółka.

To nie koniec inwestycji przy Oboźnej?

To nie koniec inwestycji przy Oboźnej?

2021-04-27 07:00

Teren między ulicą Oboźną a Związku Jaszczurczego wkrótce może być w pełni zagospodarowany. Trwa budowa dwóch budynków mieszkalnych, do ratusza wpłynął właśnie wniosek o kolejne pozwolenie na budowę.

„Nie chcemy tu obwodnicy”

„Nie chcemy tu obwodnicy”

2021-04-26 12:53

Plany władz miasta budowy obwodnicy Wschodniej, projektowanej między Górą Chrobrego a Bażantarnią, budzą emocje wśród mieszkańców. Rozpoczęła się zbiórka podpisów przeciwko lokalizacji trasy, pomysł władz krytykuje również przewodniczący Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Wydłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Wydłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy

2021-04-26 12:33

Do 9 maja rodzice mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, jeśli szkoła, przedszkole lub żłobek nie będą wstanie zapewniać dziecku opieki z powodu COVID-19. Jest nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które wydłuża okres korzystania ze świadczenia.

Dyżury i szkolenie ZUS

Dyżury i szkolenie ZUS

2021-04-26 10:21

W dniach 28 i 30 kwietnia uruchomimy 2 dyżury telefoniczne z ekspertami ZUS Oddziału w Elblągu a także szkolenie on-line. W wyznaczone dni na naszych klientów będą czekać doradcy, którzy odpowiedzą na pytania z różnej tematyki.

Światłowód nie dla wszystkich

Światłowód nie dla wszystkich

2021-04-26 07:00

- Do światłowodu mamy 10 metrów, ale podłączyć się nie możemy, bo naszego adresu nie ma w projekcie. Ktoś projektował sieć zza biurka i nie uwzględnił nowych adresów. A na sąsiedniej ulicy podłączają z kolei sieć do niezabudowanych jeszcze działek – napisał do nas jeden z Czytelników.

Gigantyczne zbiorniki popłyną barkami

Gigantyczne zbiorniki popłyną barkami

2021-04-23 15:11

W elbląskim porcie trwa załadunek 20-tonowych zbiorników magazynowych, jakie wyprodukowała firma Proxmus, działająca na Modrzewinie. Zbiorniki zostaną przetransportowane drogą wodną do Płocka, a stamtąd transportem kołowym do jednej z firm, która buduje nowe magazyny. Zobacz zdjęcia.

Są pieniądze na Wschodnią!

Są pieniądze na Wschodnią!

2021-04-22 14:25

Wschodnia obwodnica Elbląga jednak powstanie. Władze miasta uzyskały dofinansowanie na pierwszy etap tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ma on kosztować 11,1 mln złotych, dofinansowanie wyniesie 7,2 mln zł.

Dyskutowali o porcie i przekopie 

Dyskutowali o porcie i przekopie 

2021-04-22 12:00

W czwartek (22.04) podczas posiedzenia Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta podjęto ponownie temat rozwoju Portu Morskiego w Elblągu w kontekście budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Prześwietlą każdy pociąg

Prześwietlą każdy pociąg

2021-04-22 09:01

Najnowocześniejszy skaner rentgenowski w Polsce powstał na przejściu granicznym w Braniewie. Urządzenie kosztowało 22 miliony złotych i będzie służyło do prześwietlania pociągów jadących tzw. nowym jedwabnym szlakiem – z Chin przez Rosję i Polskę do zachodniej Europy. Zostanie uruchomione w maju.

Zmiany w tarczy antykryzysowej

Zmiany w tarczy antykryzysowej

2021-04-21 11:30

Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Nadal będzie można uzyskać ze zwolnienia za grudzień 2020 r., styczeń, a także za luty 2021 r. jeżeli będą spełnione nowe określone warunki. Pojawi się też możliwość otrzymania od jednego maksymalnie do pięciu świadczeń postojowych.

Dwa lata na przebudowę rzeki Elbląg

Dwa lata na przebudowę rzeki Elbląg

2021-04-20 16:18

574 miliony złotych ma kosztować drugi etap budowy drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany. Dzisiaj Urząd Morski w Gdyni podpisał umowę z wykonawcą – firmą Budimex, która w ciągu dwóch lat ma zmodernizować rzekę Elbląg i zbudować nowy most w Nowakowie wraz z drogami dojazdowymi. Zobacz zdjęcia.

Reklama