UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Koronawirus

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

PAP
 • 2020-03-29 Elbląg: Ponad 140 wniosków o odroczenie płatności ZUS

  Elbląg. Elbląg: Ponad 140 wniosków o odroczenie płatności ZUS

  Dotychczas w całym kraju wpłynęło 18,4 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek. W Oddziale ZUS w Elblągu tych wniosków złożono 144, natomiast w Oddziale w Olsztynie 274. Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku występowaniem w Polsce koronawirusa.

 • 2020-03-28 Sytuacja jest poważna (opinia nadesłana)

  Elbląg. Sytuacja jest poważna <em> (opinia nadesłana) </em>

  Co nowego w sprawie elbląskiego ciepła?- pyta się redakcja portEl.pl, prezentując częściową odpowiedź w wykonaniu EKO, czyli przymiarki realizacyjne założonych i prezentowanych publicznie inwestycji. Ratusz natomiast uważa temat za drugoplanowy, czyli i tak nieco wyżej, bo przez lata plasował się on w kategorii trzecioplanowej – pisze Ryszard Klim, były elbląski radny.

 • 2020-03-28 Co nowego w sprawie elbląskiego ciepła (aktualizacja)

  Elbląg. Co nowego w sprawie elbląskiego ciepła <em> (aktualizacja) </em>

  Cztery firmy wystartowały w przetargu na budowę trzech nowych kotłów wodnych zasilanych gazem, które przy ul. Elektrycznej chce zbudować Energa Kogeneracja. Firma zaplanowała na ten cel 62,7 mln złotych. Wyłoniła też wykonawcę, który zwiększy moc bloku na biomasę.

 • 2020-03-28 ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej

  Elbląg. ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gotowy do realizowania tzw. tarczy antykryzysowej. „Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa będą realizowane priorytetowo” – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • 2020-03-27 Nowa hala tramwajowa i punkt przesiadkowy przy pl. Dworcowym gotowe

  Elbląg. Nowa hala tramwajowa i punkt przesiadkowy przy pl. Dworcowym gotowe

  Zakończył się kolejny etap realizacji projektu pn. "Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga". Wybudowano nową halę na terenie zajezdni tramwajowej oraz punkt przesiadkowy w obrębie placu Dworcowego.

 • 2020-03-27 Być albo nie być dla przedsiębiorców

  Elbląg. Być albo nie być dla przedsiębiorców

  Żeby utrzymać stanowiska pracy, firmy muszą funkcjonować. Wciąż trzeba składać dokumentację, brać udział w przetargach, rozliczać się z urzędami. Wiele z tych czynności można zrobić z domu, jeśli się posiada podpis elektroniczny. Dlatego firma Softel nie przerwała wydawania podpisów.

 • 2020-03-27 Kupiłem samochód i co dalej?

  Elbląg. Kupiłem samochód i co dalej?

  Pandemia koronawirusa spowodowała trudności w funkcjonowaniu urzędów i załatwianiu „zwyczajnych” w „normalnym” okresie spraw. Takich jak np. rejestracja samochodu. - Kiedy można rejestrować auta? – zapytał nasz czytelnik. Odpowiedzi są różne.

 • 2020-03-24 Burzą, by postawić market

  Elbląg. Burzą, by postawić market

  Dzisiaj rano rozpoczęła się rozbiórka budynków dawnego gospodarstwa ogrodniczego u zbiegu ulic: Robotniczej, Pionierskiej i płk. Dąbka. Jak już wcześniej informowaliśmy, w tym miejscu ma powstać market. Zobacz więcej zdjęć i krótki filmik w przyspieszonym tempie, który nagrał nasz Czytelnik. 

 • 2020-03-23 Ta działka znalazła nabywcę

  Elbląg. Ta działka znalazła nabywcę

  Mimo sytuacji zagrożenia epidemicznego przetargi na sprzedaż nieruchomości w elbląskim ratuszu odbywają się bez zakłóceń. Dzisiaj nabywcę znalazł grunt przy ul. Traugutta.

 • 2020-03-23 Podyskutuj o Elblągu: pomoc przedsiębiorcom w czasach zarazy

  Elbląg. Podyskutuj o Elblągu: pomoc przedsiębiorcom w czasach zarazy

  Obniżenie lub rezygnacja z pobierania czynszu z lokali miejskich, ulgi w podatkach i opłatach wnoszonych przez przedsiębiorców. To tylko niektóre sposoby, z których próbują skorzystać miasta, aby pomóc lokalnym firmom. Jakie rozwiązania powinny wdrożyć władze Elbląga?

 • 2020-03-21 Meble Wójcik wstrzymają produkcję, wprowadzają pakiet dla pracowników

  Elbląg. Meble Wójcik wstrzymają produkcję, wprowadzają pakiet dla pracowników

  Do końca marca fabryki firmy Meble Wójcik, największego pracodawcy w Elblągu, zatrzymają produkcję. W kwietniu pracownicy przejdą na tak zwane postojowe. - Jestem po rozmowach z załogą, przedstawiłem im plan działań do końca czerwca – mówi Piotr Wójcik, prezes firmy Meble Wójcik w rozmowie z portEl.pl

 • 2020-03-20 Tarcza antykryzysowa dla przedsiębiorców. „Jesteśmy nią zawiedzeni”

  Elbląg. Tarcza antykryzysowa dla przedsiębiorców. „Jesteśmy nią zawiedzeni”

  - Ta tarcza jest z papieru, nie tego oczekiwaliśmy. Rząd proponuje mi trzy miesiące przerwy, a raczej zawieszenia płacenia składek ZUS. Przecież w czwartym miesiącu będę musiał wszystko uregulować, obojętnie czy od razu czy też w ratach. Moja firma tego nie wytrzyma - mówi pan Andrzej, który prowadzi w Elblągu niewielki bar.

 • 2020-03-19 Elbląskie firmy na polu walki z koronawirusem

  Elbląg. Elbląskie firmy na polu walki z koronawirusem

  Jak w dobie koronawirusa radzą sobie elbląskie firmy? Jakie środki ostrożności wprowadziły, by zwiększyć bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne pracowników? Sprawdziliśmy to w niektórych przedsiębiorstwach.

 • 2020-03-18 Nowy dyrektor browaru

  Elbląg. Nowy dyrektor browaru

  Elbląski browar ma nowego dyrektora. Od marca jest nim Paweł Bernatek, dotychczasowy kierownik procesów technologicznych w browarze Warka. 

Google

Sondaż portElu

 • 2020-03-26 E-usługi zamiast wizyty w Urzędzie Skarbowym

  Elbląg. E-usługi zamiast wizyty w Urzędzie Skarbowym

  Urząd Skarbowy w Elblągu czasowo ograniczył dostęp do placówki ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa do 10 kwietnia 2020 r.

 • 2020-03-20 ZUS pracuje nad uproszczeniem formularzy

  Elbląg. ZUS pracuje nad uproszczeniem formularzy

  Prowadzimy prace nad uproszczeniem formularzy umożliwiających wsparcie przedsiębiorcy przez ZUS. Z chwilą uznania przez KE, że ulgi udzielane na podstawie specjalnej ustawy osłonowej dla przedsiębiorców nie będą stanowiły pomocy publicznej, wniosek zostanie ograniczony do 1 strony - zapowiada prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

 • 2020-03-19 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu wraz z Filią PUP w Pasłęku przypominają, że od 17 marca do odwołania zawiesza bezpośrednią obsługę interesantów. Pracownicy urzędu pozostają do dyspozycji w sprawach, które można załatwić za pośrednictwem telefonu, poczty tradycyjnej lub poczty elektronicznej.

 • 2020-03-19 Kontakt telefoniczny z ZUS od 18 marca – nowe linie tematyczne

  Elbląg. Kontakt telefoniczny z ZUS od 18 marca – nowe linie tematyczne

  Aby ułatwić Państwu kontakt telefoniczny w najważniejszych aktualnie sprawach, od 18 marca uruchomiliśmy 3 nowe linie tematyczne pod nowymi numerami telefonów:

 • 2020-03-12 Powiatowy Urząd Pracy apeluje do klientów o kontakt elektroniczny

  Elbląg. Powiatowy Urząd Pracy apeluje do klientów o kontakt elektroniczny

  W związku ze wzrastającym zagrożeniem koronawirusem oraz w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników Powiatowy Urząd Pracy informuje, że od 13.03.2020 r. osoby, które mają wyznaczony obowiązkowy termin wizyty w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu i w Filii Urzędu w Pasłęku w miesiącu marcu, mogą zrealizować go w formie telefonicznej lub emailowej.

 • 2020-03-11 Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji mogą skorzystać m.in. z układów ratalnych

  Elbląg. Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji mogą skorzystać m.in. z układów ratalnych

  Odroczenie terminu płatności składek, układ ratalny a nawet umorzenie należności. Z tych możliwości może skorzystać przedsiębiorca, który ma trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej.

 • 2020-03-09 Wyślij PIT z domu

  Elbląg. Wyślij PIT z domu

  Podatniku! Nie musisz przychodzić do urzędu skarbowego! Wygodnie, szybko i bezpiecznie załatwisz swoją sprawę w domu. Skorzystaj z wielu możliwości przygotowanych dla Ciebie przez Krajową Administrację Skarbową.

 • 2020-03-05 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2020-02-28 O ochronie środowiska w Elbląskim Parku Technologicznym

  Elbląg. O ochronie środowiska w Elbląskim Parku Technologicznym

  W ramach cyklu spotkań szkoleniowych o tematyce ochrony środowiska Elbląski Park Technologiczny zaprasza na szkolenie poświęcone tematowi „Pozwolenia w ochronie środowiska”.

 • 2020-02-27 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2020-02-20 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2020-02-14 Ratusz pyta o elektromobilność

  Elbląg. Ratusz pyta o elektromobilność

  Elbląski ratusz przystąpił do opracowania strategii rozwoju elektromobilności Elbląga 2020+. Urzędnicy opracowali ankietę mającą pomóc poznać oczekiwania elblążan w tej kwestii. I zapraszają do jej wypełnienia.

 • 2020-02-13 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2020-02-06 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat
Reklama