Czwartek 20-09-2018, imieniny Eustachego, Euzebii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-09-20 Uwaga, oszuści znów atakują

  Elbląg. Uwaga, oszuści znów atakują

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych znów otrzymuje sygnały o oszustach podszywających się pod pracowników ZUS. W tym tygodniu do elbląskiego oddziału ZUS dotarły sygnały o podającej się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kobiecie odwiedzającej domy naszych klientów.

 • 2018-09-18 Stawiają na zawodowców

  Elbląg. Stawiają na zawodowców

  Prawie 20 milionów złotych zainwestował Elbląg w ostatnich kilku latach w rozwój szkolnictwa zawodowego. Wizytówką zmian ma być przebudowane za 11 mln złotych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Bema, w którym dzisiaj również otwarto nowoczesną pracownię maszyn sterowanych numerycznie. Zobacz więcej zdjęć

 • 2018-09-14 Ministerstwo chce pomóc Elblągowi

  Elbląg. Ministerstwo chce pomóc Elblągowi

  Elbląg znalazł się w gronie 30 miast w kraju, objętych pilotażowym programem, który ma przyciągnąć tutaj inwestorów z sektora usług biznesowych. Realizuje go Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wraz z państwowywmi agencjami. Dzisiaj do Elbląga przyjechali eksperci, by zbadać potencjał inwestycyjny miasta.

 • 2018-09-12 W spółkach miejskich różnie bywa

  Elbląg. W spółkach miejskich różnie bywa

  Prawie 20 milionów miasto musiało dołożyć w ubiegłym roku do funkcjonowania komunikacji miejskiej. Ponad dwa miliony złotych straty wykazały Tramwaje Elbląskie, prawie 300 tysięcy złotych - port morski, ponad 100 tysięcy Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów i ponad pół miliona Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (dwie ostatnie spółki znajdują się w stanie likwidacji). Które spółki miejskie radzą sobie najlepiej na lokalnym rynku?

 • 2018-09-12 Park handlowy powstanie przy Browarnej

  Elbląg. Park handlowy powstanie przy Browarnej

  Na działce przy ul. Browarnej, obok dworca Elbląg-Zdrój, powstanie mini park handlowy. Podobny do tego, który został kilka miesięcy temu oddany do użytku przy ul. Kochanowskiego. Inwestorem jest firma z Gdańska.

 • 2018-09-11 Ile zarabiają w miejskich spółkach

  Elbląg. Ile zarabiają w miejskich spółkach

  Średnio o prawie 3,9 procent wzrosło przeciętne miesięczne wynagrodzenie pracowników spółek miejskich w 2017 roku. Kto statystycznie zyskał najwięcej?

 • 2018-09-06 Miejskie ciepło na gaz?

  Elbląg. Miejskie ciepło na gaz?

  Elbląg powinien zbudować swoją elektrociepłownię na gaz – taką rekomendację wydała międzynarodowa firma ILF, która przygotowała na zlecenie EPEC opracowanie na temat modelu zaopatrzenia miasta w ciepło. Inwestycja miałaby kosztować, w zależności od wariantu, od 340 do 497 milionów złotych.

 • 2018-09-06 Na zajezdnię jeszcze poczekamy

  Elbląg. Na zajezdnię jeszcze poczekamy

  Przetarg na modernizację zajezdni tramwajowej i budowę węzła przesiadkowego w rejonie dworca PKP został ponownie unieważniony. Przyczyna ta sama: zbyt duża różnica w oczekiwaniach finansowych miasta i potencjalnego wykonawcy.

 • 2018-09-05 Finansowy plan Wróblewskiego

  Elbląg. Finansowy plan Wróblewskiego

  - Każdy kto twierdzi, że zadłużam miasto, po prostu kłamie – mówił dzisiaj na konferencji prasowej Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. W ten sposób odniósł się do słów swojego kontrkandydata do fotela prezydenta w nadchodzących wyborach z naszej wtorkowej publikacji. Urzędujący prezydent przedstawił dzisiaj swój plan na zmiany w finansach miasta w najbliższych latach.

 • 2018-09-05 Na rzece powstanie baza sportów wodnych

  Elbląg. Na rzece powstanie baza sportów wodnych

  W tym roku nad rzeką Elbląg ma ruszyć budowa centrum sportów wodnych. Zbuduje je Grupa Wodna Marcina Trudnowskiego, która pozyskała na ten cel unijne dofinansowanie. Ale to nie koniec, bo baza jest częścią większego projektu, który ma przyciągnąć do miasta i regionu turystów.

 • 2018-09-04 Co tam, panie, na siódemce?

  Elbląg. Co tam, panie, na siódemce?

  - Do końca października kierowcy pojadą nową S7 z Elbląga do Gdańska i z powrotem. Przedłużono jedynie termin oddania do użytku dróg bocznych i elementów infrastruktury – zapewnia rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-09-04 Prezydencka zagrywka z obligacjami

  Elbląg. Prezydencka zagrywka z obligacjami

  Prezydent Witold Wróblewski chce przełożyć termin spłaty zadłużenia miasta w wysokości prawie 100 milionów złotych nawet o 12 lat. Przygotował projekty uchwał w tej sprawie na najbliższą sesję Rady Miejskiej. Czy radni zgodzą się na taki ruch tuż przed wyborami?

 • 2018-08-31 Zamiast szkolnych klas mają być mieszkania

  Elbląg. Zamiast szkolnych klas mają być mieszkania

  Budynek, w którym mieściło się III Liceum Ogólnokształcące, radni chcą przekazać Elbląskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego. Mają w nim powstać mieszkania.

 • 2018-08-30 EPEC informuje

  Elbląg. EPEC informuje

  Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. (dalej: spółka) informuje, iż w trosce o bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców Elbląga, interes Spółki Energa Kogeneracja Sp. z o.o. (dalej: EKo) związany z realizacją inwestycji w zakresie Instalacji Oczyszczania Spalin (IOS) oraz możliwość realizacji przez EPEC programu „Docelowego modelu zaopatrzenia m. Elbląg w ciepło”, spółka w dniu 29.08.2018r. przedstawiła EKo własne propozycje dalszej współpracy uwzględniające wymienione wcześniej aspekty.

Google
Rek
Tabela kursów walut
Stan na: 2018-09-20 11:54
Ceny za 100 jednostek
Waluta Kupno
Sprzedaż
Dolar $ 360.00 372.00
Euro € 421.00 433.00
Funt £ 477.00 489.00
Frank CHF 374.00 386.00
Kantor Silvant
82-300 Elbląg, ul. 1 Maja 41, tel. 55 232 46 70
Czynny pn-pt 7:00-19:00, sob. 8:00-16:00
 • 2018-09-19 Wysyłka paletowa: co musisz wiedzieć?

  Elbląg. Wysyłka paletowa: co musisz wiedzieć?

  Paleta w ujęciu logistycznym to najczęściej, wykonana z drewna platforma służąca do wygodnego i szybkiego transportu większej ilości/niestandardowych towarów. Specjalna konstrukcja palet pozwala na ułożenie na niej zapakowanych ładunków z możliwością przystępnego przewozu za pomocą wózków widłowych. Tego typu tranzyt jest komfortowy dla firm ze względu na ustandaryzowane parametry palet - dopasowane do powierzchni magazynowych i możliwości przewozowych dostępnych na rynku.

 • 2018-09-13 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-09-13 Czy kampania wyborcza jest tego warta? (śladem publikacji)

  Elbląg. Czy kampania wyborcza jest tego warta? <em>(śladem publikacji)</em>

  Po naszej publikacji „Miejskie ciepło na gaz?” otrzymaliśmy polemikę od elbląskiego radnego Michała Missana, którą poniżej publikujemy.

 • 2018-09-12 Weź udział w lekcjach z ZUS

  Elbląg. Weź udział w lekcjach z ZUS

  Od czego zależy przyszła emerytura? Po co się ubezpieczamy? Jak założyć własną firmę? Na te i wiele innych pytań młodzież będzie mogła znaleźć odpowiedź biorąc udział w „Lekcjach z ZUS''. To już piąta edycja projektu edukacyjnego skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

 • 2018-09-07 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-31 Będzie czwarty nowy tramwaj

  Elbląg. Będzie czwarty nowy tramwaj

  Kolejne dobre informacje dla mieszkańców. Dziś (31 sierpnia) w Olsztynie prezydent Witold Wróblewski podpisał z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem umowę dofinansowania na zakup kolejnego – czwartego nowego tramwaju, w ramach projektu „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga – etap II". Kwota, którą udało się pozyskać to 2 mln zł.

 • 2018-08-30 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-23 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-22 Polskie konopie podbijają światowy rynek

  Elbląg. Polskie konopie podbijają światowy rynek

  Polska firma HemPoland podpisała umowę o współpracy z kanadyjską spółką The Green Organic Dutchman, stając się tym samym częścią globalnego konopnego holdingu, zrzeszającego liderów branży cannabis na wszystkich kontynentach. Kanadyjska firma nabyła 100 proc. udziałów spółki, która jest wiodącym europejskim producenta i dystrybutora najwyższej jakości olejku konopnego.

 • 2018-08-17 Aktualne ofety pracy

  Elbląg. Aktualne ofety pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-09 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-02 Jak skuteczne są kontrole zwolnień lekarskich

  Elbląg. Jak skuteczne są kontrole zwolnień lekarskich

  Każdemu z nas może przydarzyć się choroba. Ale musimy pamiętać, że przebywając na zwolnieniu lekarskim, możemy spodziewać się sprawdzenia przez pracodawcę lub ZUS, czy faktycznie tego zwolnienia potrzebujemy. Właściciel firmy ma prawo do kontroli pracownika deklarującego niezdolność do pracy, jeśli zgłasza do ubezpieczenia chorobowego powyżej 20 ubezpieczonych.

 • 2018-07-27 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-07-12 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Płyn Hayne
Reklama