UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Wrota, które mają ochronić przed powodzią

Wrota, które mają ochronić przed powodzią

2020-07-08 16:09

33 miliony złotych będą kosztować wrota przeciwsztormowe, które powstaną u ujścia rzeki Tugi do Szkarpawy. Mają ochronić Nowy Dwór Gdański i okolice przed powodzią. 

Dodatek solidarnościowy na Warmii i Mazurach

Dodatek solidarnościowy na Warmii i Mazurach

2020-07-03 12:30

Dodatek solidarnościowy może być przyznany osobie, które z powodu COVID-19, po 15 marca 2020 roku straciła pracę lub upłynął czas na jaki zawarta była umowa. Świadczenie wypłacane jest maksymalnie przez 3 miesiące w kwocie 1400 zł, a jego wypłata następuje między 1 czerwca a 31 sierpnia br. Do tej pory na Warmii i Mazurach dodatek solidarnościowy wypłacono ponad 2300 osobom, z czego oddział ZUS w Elblągu wypłacił 723 świadczenia a oddział w Olsztynie 1596.

Bezpłatne szkolenia dla konsumentów i przedsiębiorców

Bezpłatne szkolenia dla konsumentów i przedsiębiorców

2020-07-02 13:48

Elbląski oddział Ligi Kobiet Polskich w ramach projektu „Poznaj swoje prawa” organizuje cykl bezpłatnych spotkań i szkoleń dla mieszkańców oraz przedsiębiorców w zakresie upowszechniania i ochrony praw konsumenta.

Oni chcą zmodernizować Dolinkę

Oni chcą zmodernizować Dolinkę

2020-07-02 11:19

Trzy firmy – dwie z Elbląga i jedna z Podkarpacia – wystartowały w przetargu na modernizację parku Dolinka połączoną z odnową amfiteatru. Dwie oferty mieszczą się w kwocie, szacowanej przez urzędników, więc wiele wskazuje na to, że inwestycja ruszy w najbliższym czasie.

PKS ma nadal wozić elblążan

PKS ma nadal wozić elblążan

2020-07-02 07:00

Kto będzie woził elblążan komunikacją miejską w latach 2021-2027? Jedną z firm ma być elbląski PKS. Drugiej jeszcze nie wybrano.

Zasiłek opiekuńczy przedłużony

Zasiłek opiekuńczy przedłużony

2020-07-01 12:24

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony o kolejne 14 dni i obowiązuje do 12 lipca. Z zasiłku mogą korzystać rodzice, którzy z powodu zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków nie mogą zapewnić innej opieki i muszą ją sprawować osobiście.

Inżynierowie wybrali swoje władze

Inżynierowie wybrali swoje władze

2020-06-30 10:00

Dariusz Urbański został ponownie wybrany przewodniczącym elbląskiego oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Sztandarowym celem na nową kadencje ma być organizacja konferencji naukowej na temat budownictwa niskoemisyjnego. Zobacz zdjęcia.

Kontrolować nie mogą, chcą dokumentów <em> (wracamy do tematu) </em>

Kontrolować nie mogą, chcą dokumentów (wracamy do tematu)

2020-06-29 17:52

Radni nie mogą skontrolować EPEC, bo nie zezwalają im na to przepisy – wynika z opinii radcy prawnego ratusza. Mogą jedynie wnioskować o informacje i dokumenty dotyczące spółki, które są im potrzebne do wykonywania mandatu radnego. I z tego uprawnienia nadal chce skorzystać dwóch radnych: Bogusław Tołwiński i Piotr Opaczewski.

Przekop Mierzei: Budują most i śluzę

Przekop Mierzei: Budują most i śluzę

2020-06-26 14:55

W pierwszej połowie przyszłego roku ma być gotowy jeden z mostów nad przekopem Mierzei Wiślanej. - Ten obiekt jest niezbędny z tego względu, że musimy przełożyć na niego ruch, aby umożliwić wykonywanie ścianek szczelnych i kanału żeglugowego – mówi Jacek Szymański dyrektor projektu z konsorcjum NDI/Besix. Co obecnie dzieje się na budowie przekopu? Zobacz zdjęcia i film. 

W poszukiwaniu kupca

W poszukiwaniu kupca

2020-06-23 14:31

Miasto po raz kolejny chce sprzedać dwie działki przy ul. Krótkiej. Urzędnicy chcieliby, aby powstało tam centrum usług wraz z parkingiem wielopoziomowym.

Zagłosowali, wygrali i będzie remont

Zagłosowali, wygrali i będzie remont

2020-06-22 13:25

W ubiegłorocznym głosowaniu w elbląskim Budżecie Obywatelskim remont ul. Marii Skłodowskiej – Curie uzyskał poparcie 619 głosujących. To wystarczyło, żeby inwestycja została przyjęta do realizacji. Ratusz właśnie szuka wykonawcy.

Radni chcą skontrolować EPEC

Radni chcą skontrolować EPEC

2020-06-21 16:55

Dwaj elbląscy radni: Piotr Opaczewski i Bogusław Tołwiński poinformowali dzisiaj prezesa Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej o tym, że wszczynają kontrolę w spółce. - Mamy do tego prawo na mocy ustawy o samorządzie gminnym – przyznają. Co chcą sprawdzić?

30 czerwca - ważny termin dla przedsiębiorców

30 czerwca - ważny termin dla przedsiębiorców

2020-06-20 13:35

Do 30 czerwca płatnicy mają czas na złożenie wniosku o zwolnienie z obowiązku opłacania składek. Wniosek może obejmować umorzenia za trzy miesiące - marzec, kwiecień i maj.

Przy dworcu PKP powstał maszt

Przy dworcu PKP powstał maszt

2020-06-19 16:59

Czy wiecie co to za antena, która powstaje przy dworcu PKP? - zapytał jeden z naszych Czytelników. Sprawdziliśmy – to maszt, postawiony przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Do czego służy?

Większa dotacja na modernizację oczyszczalni ścieków

Większa dotacja na modernizację oczyszczalni ścieków

2020-06-19 11:15

208 milionów złotych będzie kosztować modernizacja oczyszczalni ścieków w Elblągu. Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji pozyskało dodatkowe dofinansowanie inwestycji, dzięki czemu możliwe będzie wykonanie wszystkich wcześniej planowanych prac.

O biurowcu na Wyspie Spichrzów. "Nam zależy na staromiejskiej architekturze"

O biurowcu na Wyspie Spichrzów. "Nam zależy na staromiejskiej architekturze"

2020-06-18 13:05

W czwartek (18 czerwca) podczas posiedzenia Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta prezes spółki Fabryka Porta Mare Dariusz Andrzejewski mówił o etapach planowanej na Wyspie Spichrzów inwestycji. Pod koniec czerwca 2020 roku na działce, na której ma powstać nowoczesny biurowiec, rozpoczną się badania specjalistycznym skanerem. Przeprowadzi je prof. Fabian Welc. 

Pierwsze cieplne inwestycje zakończone

Pierwsze cieplne inwestycje zakończone

2020-06-17 15:58

10,5 miliona złotych kosztowały prace w bloku biomasowym Energi Kogeneracja. Ich celem było m.in. zwiększenie mocy ciepłowniczej bloku i zapewnienie w sezonie grzewczym 2020/21 dostaw ciepła dla mieszkańców Elbląga po wyłączeniu z ruchu kotłów węglowych.

Działki przy Chrobrego na sprzedaż

Działki przy Chrobrego na sprzedaż

2020-06-17 08:05

Czy miasto znajdzie dewelopera, który będzie zainteresowany kupnem kompleksu działek przy ul. Chrobrego? Na przetarg wystawiono właśnie 12 nieruchomości, przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną, wartych w sumie prawie 1,5 miliona złotych plus VAT.

Miejskie działki pod domki. Kto chętny?

Miejskie działki pod domki. Kto chętny?

2020-06-16 12:17

Są chętni na budowę domu w sąsiedztwie Bażantarni albo przy ul. Rawskiej? Ratusz właśnie wystawił na przetarg dwie niezabudowane dotychczas działki. Licytacje odbędą się w lipcu.

Kolejne tereny na Modrzewinie pod młotek

Kolejne tereny na Modrzewinie pod młotek

2020-06-12 15:55

Władze miasta chcą sprzedać ponad cztery hektary gruntów na Modrzewinie w kilku oddzielnych przetargach. Zgodę na transakcje mają wydać radni na najbliższej sesji Rady Miejskiej, zaplanowanej na 25 czerwca.

Reklama