Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-07-16 Drugie podejście do tunelu

  Elbląg. Drugie podejście do tunelu

  Do 21 sierpnia mogą zgłaszać się firmy, które chciałyby wykonać tunel pod przejazdem przez tory kolejowe na ul. Lotniczej. To druga próba znalezienia wykonawcy. Rowerzyści nadal będą „skazani” na przejazd wiaduktem.

 • 2018-07-16 Browar kupił działki na Modrzewinie

  Elbląg. Browar kupił działki na Modrzewinie

  Grupa Żywiec kupiła za 2 miliony 355 tysięcy złotych netto kompleks ośmiu działek na Modrzewinie o łącznej powierzchni 5 hektarów. W przyszłym roku zamierza rozpocząć tutaj budowę centrum logistycznego.

 • 2018-07-13 Pomorze kopie pod przekopem

  Elbląg. Pomorze kopie pod przekopem

  Ponad 60 uwag do raportu oddziaływania na środowisko w sprawie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną zgłosił Zarząd Województwa Pomorskiego. Pomorscy samorządowcy zarzucają autorom raportu m.in. to, że został on oparty na w części nieaktualnych danych i zbyt optymistycznie przewiduje przyszłość regionu elbląskiego po przekopie Mierzei.

 • 2018-07-12 Rowerzyści będą rozczarowani

  Elbląg. Rowerzyści będą rozczarowani

  Ścieżka rowerowa wzdłuż alei Grunwaldzkiej, od ul. Komeńskiego do ronda Kaliningrad, na razie nie powstanie. Urzędnicy wykreślili to zadanie z nowego przetargu, który dotyczy modernizacji węzła przesiadkowego przy placu Dworcowym i modernizacji zajezdni tramwajowej.

 • 2018-07-12 Coraz drożej, ale na coś trzeba się zdecydować

  Elbląg. Coraz drożej, ale na coś trzeba się zdecydować

  Tylko jedna firma stanęła do czwartego przetargu na rozbudowę i przebudowę budynku CSE Światowid. Niestety, znowu wycena usługi przekroczyła - i to znacznie - budżet przeznaczony na tę inwestycję. Światowid śle więc prośby do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zwiększenie dofinansowania. Wcześniej, zapobiegliwie, o taką zgodę wystąpił już do samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. I ją otrzymał.

 • 2018-07-12 Czwarte podejście do rozbudowy CKP

  Elbląg. Czwarte podejście do rozbudowy CKP

  Ratusz ogłosił kolejny przetarg na rozbudowę Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema. Czas nagli, bo prace muszą się zakończyć do września przyszłego roku. Poprzednie przetargi trzeba było unieważnić, bo ceny proponowane przez firmy były zbyt wysokie.

 • 2018-07-06 Trwa serial o cieple. Daleko do happy endu

  Elbląg. Trwa serial o cieple. Daleko do happy endu

  Trzy miesiące temu w blasku fleszy prezydent Wróblewski ogłaszał nowe otwarcie w sprawie dostaw ciepła dla elblążan. Dzisiaj okazuje się, że koncepcja ponownie się zmieniła. Zamiast naukowców z AGH nowy model zaopatrzenia miasta w ciepło mają przygotować międzynarodowe koncerny. Prezes EPEC wysłał oferty do kilku firm, a efekty radni mają zobaczyć we wrześniu. Tak przynajmniej zapewniał dzisiaj na sesji wiceprezydent Janusz Nowak.

 • 2018-07-05 Remont, który młodym wyjdzie na zdrowie

  Elbląg. Remont, który młodym wyjdzie na zdrowie

  Nowe gabinety do terapii, sala do zajęć sensorycznych, pokoje wychowanków. Ponadto przy budynku powstaną nowe miejsca parkingowe - tak rysuje się przyszłość Domu Zacheusza, w który Karan prowadzi Poradnię Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzież oraz leczy uzależnionych od środków psychoaktywnych, ale także od gier komputerowych czy hazardu. Rocznie przyjmuje ok. 1000 pacjentów. Po remoncie, który ma zakończyć się jesienią 2019 r., będzie to robić w komfortowych warunkach.

 • 2018-07-04 Deszcz pieniędzy na drogi lokalne

  Elbląg. Deszcz pieniędzy na drogi lokalne

  7 milionów złotych – to suma, którą przekazał wojewoda sześciu samorządom lokalnym z naszego regionu na modernizację dróg lokalnych. To prawie 1/4 środków, jakie na ten cel przeznaczono w województwie warmińsko - mazurskim. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się powiat elbląski, który dostał 5 mln zł na drogę Zwierzno - Markusy - Krzewsk.

 • 2018-07-04 Na ulicach ma być jaśniej i oszczędniej

  Elbląg. Na ulicach ma być jaśniej i oszczędniej

  Prezydent podpisał dzisiaj czteroletnią umowę ze spółką Energa Oświetlenie m.in. na modernizację oświetlenia w Elblągu. Wysłużone lampy zastąpią ledy, jaśniej i bezpieczniej ma być m.in. przy przejściach dla pieszych. O połowę ma też spaść zużycie energii.

 • 2018-07-02 Pół miliona w zasięgu Fali

  Elbląg. Pół miliona w zasięgu Fali

  Ośrodek Sportów Wodnych Fala walczy o pół miliona złotych na modernizację swojej przystani przy ul Wybrzeże Gdańskie, które może zdobyć w konkursie jednej z ogólnopolskich firm. - Chcielibyśmy między innymi zbudować nowe pomosty pływające, kupić nowe kajaki i rowery wodne do jedynej w mieście wypożyczalni – mówi Grzegorz Borowiec, komandor OSW Fala. Zobacz zdjęcia z ośrodka.

 • 2018-06-29 Innowacyjny chłód z Modrzewiny

  Elbląg. Innowacyjny chłód z Modrzewiny

  Co najmniej 25 milionów złotych zainwestuje na Modrzewinie spółka, która otrzymała dzisiaj zezwolenie na działalność w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zbuduje w Elblągu zakład, zajmujący się technologią innowacyjnego wytwarzania... chłodu.

Google
Rek
Tabela kursów walut
Stan na: 2018-07-20 10:08
Ceny za 100 jednostek
Waluta Kupno
Sprzedaż
Dolar $ 365.00 377.00
Euro € 426.00 438.00
Funt £ 477.00 489.00
Frank CHF 367.00 378.00
Kantor Silvant
82-300 Elbląg, ul. 1 Maja 41, tel. 55 232 46 70
Czynny pn-pt 7:00-19:00, sob. 8:00-16:00
 • 2018-07-12 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-07-12 Serwis olejowy w utrzymaniu ruchu

  Elbląg. Serwis olejowy w utrzymaniu ruchu

  Aż 75 proc. awarii urządzeń hydraulicznych determinowane jest przez zanieczyszczony lub nieprawidłowo dobrany olej. Czystość cieczy roboczych w układach hydraulicznych stanowi podstawę do ich efektywnej oraz bezpiecznej eksploatacji. Serwis olejowy maszyn i układów hydraulicznych to kluczowe działania umożliwiające zachowanie prawidłowego utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych.

 • 2018-06-28 Czasu jest coraz mniej (śladem publikacji)

  Elbląg. Czasu jest coraz mniej <em>(śladem publikacji)</em>

  Po naszej publikacji z 25 czerwca, dotyczącej m.in. negocjacji w sprawie nowej umowy na dostawę ciepła dla mieszkańców Elbląga, otrzymaliśmy pismo od Adama Kasprzaka, rzecznika prasowego Grupy Energa.

 • 2018-06-28 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-05-17 Kiedy ZUS zmniejszy lub zawiesi świadczenie emerytalno-rentowe?

  Elbląg. Kiedy ZUS zmniejszy lub zawiesi świadczenie emerytalno-rentowe?

  Emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego, muszą pamiętać, że przy dorabianiu obowiązują limity. Ich przekroczenie wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Należy pamiętać, że z osiągniętego przychodu trzeba się rozliczyć. Dodatkowe zarobki mogą spowodować, że ZUS zawiesi albo zmniejszy świadczenie emeryta lub rencisty.

 • 2018-05-15 „Biała sobota” w ZUS dla lekarzy

  Elbląg. „Biała sobota” w ZUS dla lekarzy

  Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu zaprasza lekarzy na „Białą Sobotę”. 19 maja ZUS będzie otwarty dla przedstawicieli środowiska medycznego. Będę to indywidualne konsultacje związane z wystawianiem elektronicznych zwolnień lekarskich. Odbędą się w każdej placówce ZUS.

 • 2018-05-10 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-05-07 Dzień Osób z Niepełnosprawnością w elbląskim ZUS

  Elbląg. Dzień Osób z Niepełnosprawnością w elbląskim ZUS

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Elblągu organizuje 11 maja Dzień Osób z Niepełnosprawnością. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Sięgnij po sukces”. Adresatami są przede wszystkim aktywne zawodowo osoby z niepełnosprawnością i ich pracodawcy.

 • 2018-04-12 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-04-06 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-04-05 Coraz więcej obcokrajowców w Elblągu

  Elbląg. Coraz więcej obcokrajowców w Elblągu

  Składki odprowadzane za obcokrajowców trafiają do ZUS – wciąż rośnie liczba legalnie zatrudnionych. Pracujących i ubezpieczonych obcokrajowców w regionie ZUS w Elblągu pod koniec 2017 roku było 1814. Do ubezpieczeń zgłoszono prawie 1000 osób obcych narodowości. Są to osoby zatrudnione oraz prowadzące własne firmy na terenie naszego kraju.

 • 2018-03-29 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro
Obraz na alupanelu 300x60 - Panorama
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapeta fizelinowa 290x260 cm - Tropiki
Reklama