UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Strażnica droższa niż zakładano

Strażnica droższa niż zakładano

2021-03-01 15:04

Co dalej z budową siedziby elbląskich strażaków przy ul. Łęczyckiej? Przetarg na kolejny etap prac pokazał, że najtańsza oferta startujących w nim firm jest o ponad dwa miliony droższa niż szacunki inwestora.

Coroczna waloryzacja emerytur i rent z ZUS

Coroczna waloryzacja emerytur i rent z ZUS

2021-03-01 14:48

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął coroczną waloryzację emerytur i rent. Świadczenia wrosną o ponad 4 proc. Minimalna emerytura jest teraz wyższa o 50,88 zł.

Na przekopie betonują śluzę

Na przekopie betonują śluzę

2021-03-01 11:13

Rozpoczęły się prace żelbetowe przy budowie śluzy kanału przez Mierzeję Wiślaną. Wyjątkowo wykonywano je w nocy ze względu na logistykę oraz wpływ wiązania betonu na konstrukcje poszczególnych elementów śluzy - informuje Urząd Morski w Gdyni. Zobacz zdjęcia i film. 

Królewiecka dla rowerzystów

Królewiecka dla rowerzystów

2021-03-01 08:00

Miasto szuka firmy, która zaprojektuje trasę pieszo-rowerową w ciągu ul. Królewieckiej, czyli drogi nr 504. Chodzi o odcinki od ul. płk. Dąbka do al. Piłsudskiego i od ul. Fromborskiej do granic miasta w Dąbrowie. To ma być element dłuższej trasy, prowadzącej aż do Pogrodzia.

Urząd Skarbowy zaprasza na szkolenie

Urząd Skarbowy zaprasza na szkolenie

2021-02-26 13:22

Pierwsze z cyklu szkolenie online na platformie MS TEAMS z podatku dochodowego dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą organizowane przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Elblągu 4 marca o godzinie 10.

Nad rzeką ma powstać taka kamienica

Nad rzeką ma powstać taka kamienica

2021-02-25 17:13

Firma z Przemyśla chce zabudować kolejny kwartał na starówce - na rogu ulicy Wapiennej z bulwarem Zygmunta Augusta. Wystąpiła do samorządu z wnioskiem na podstawie tzw. ustawy lex deweloper. Mieszkańcy mogą kierować uwagi do wniosku do piątku, 26 lutego.

Przy parku Dolinka powstają mieszkania

Przy parku Dolinka powstają mieszkania

2021-02-25 15:00

Rozpoczęła się budowa mieszkań przy ul. Traugutta, w sąsiedztwie parku Dolinka. Powstają w miejscu przedwojennych kamienic, które kilka lat temu zostały zburzone z powodu złego stanu technicznego. Zobacz zdjęcia.

ZUS o Tarczy

ZUS o Tarczy

2021-02-25 12:27

W ramach Tarczy Antykryzysowej, w całym kraju zwolnienie ze składek przedsiębiorcy otrzymali na 13,8 mld zł, a świadczenia postojowe na 5,6 mld zł.

W porcie składują kamień do budowy wyspy

W porcie składują kamień do budowy wyspy

2021-02-24 17:23

Do elbląskiego portu zwożony jest kamień, który posłuży do budowy wyspy na Zalewie Wiślanym. - Gdy tylko żegluga na zalewie zostanie wznowiona po zimie, kamień barkami będzie przez wykonawcę przekopu transportowany na budowę – informuje Arkadiusz Zgliński, dyrektor portu.

Przy Oboźnej powstaną mieszkania

Przy Oboźnej powstaną mieszkania

2021-02-24 07:00

Rozpoczeły się prace budowlane na działce przy skrzyżowaniu ulic Związku Jaszczurczego i Oboźnej. Ma tu powstać budynek mieszkalno-usługowy. 

PKS nadal będzie woził elblążan

PKS nadal będzie woził elblążan

2021-02-23 11:03

Wiele wskazuje na to, że to elbląski PKS będzie zwycięzcą przetargu na obsługę części linii autobusowych w Elblągu. Jego oferta została wybrana przez komisję przetargową jako najkorzystniejsza. - Nie złożono odwołań od tej decyzji – informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej.

Dyżur telefoniczny z ekspertem ZUS

Dyżur telefoniczny z ekspertem ZUS

2021-02-23 09:01

25 lutego br. odbędzie się dyżur telefoniczny eksperta ZUS. Tematem dyżuru będą: „Zasady przyznawania renty rodzinnej”

W ZUS migają

W ZUS migają

2021-02-22 10:21

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przełamuje bariery komunikacyjne. ZUS jest nowoczesny i chce być dostępny dla wszystkich klientów, dlatego uruchomił wizyty przez internet w polskim języku migowym.

Przy Dąbrowskiego ma powstać osiedle

Przy Dąbrowskiego ma powstać osiedle

2021-02-22 08:49

Firma z Mławy wystąpiła do ratusza o pozwolenie na budowę osiedla przy ul. Dąbrowskiego. Mają tu powstać trzy budynki z podziemnymi garażami.

Kto chce inwestować w Elblągu?

Kto chce inwestować w Elblągu?

2021-02-18 16:00

W czwartek (18.02) na posiedzeniu Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta poruszano między innymi temat zainteresowania inwestorów z różnych branż gospodarki Elblągiem. Jeden z nich jest zainteresowany terenem w Nowym Polu, gdzie dawniej miało powstać centrum handlowe Siódemka. 

Atak zimy nie opóźnił prac na Mierzei

Atak zimy nie opóźnił prac na Mierzei

2021-02-18 15:09

Mimo silnych mrozów i mocnych opadów śniegu intensywność robót na budowie przekopu Mierzei Wiślanej nie maleje. Trwają prace narzutowe w części morskiej. Zakończono wykonywanie ścianki szczelnej, mikropali i wykopów pod pale CFA w śluzie Kanału Żeglugowego. Montowana jest konstrukcja stalowa obu mostów. Harmonogram robót uległ modyfikacji jedynie na sztucznej wyspie, ponieważ Zalew Wiślany zamarzł. Nie zagraża to jednak planowanemu ukończeniu prac. Zobacz zdjęcia i film.

Będzie nowy podjazd dla karetek w Szpitalu Miejskim

Będzie nowy podjazd dla karetek w Szpitalu Miejskim

2021-02-18 11:56

Przetarg na nowy podjazd dla karetek ogłosił Szpital Miejski. Inwestycja będzie realizowana przy ul. Żeromskiego, jej koszt szacowany jest na około 319 tys. zł.

Pociągi pojadą szybciej?

Pociągi pojadą szybciej?

2021-02-18 11:37

PKP Polskie Linie Kolejowe chce zmodernizować tory kolejowe w okolicach Elbląga. Najbardziej optymistyczny wariant zakłada zwiększenie prędkości na trasie Braniewo – Malbork do 160 km na godzinę. W planach jest także remont fragmentów kolei nadzalewowej.

Tyle ma kosztować miejska elektrociepłownia

Tyle ma kosztować miejska elektrociepłownia

2021-02-17 10:48

Około 70 milionów złotych ma kosztować budowa nowej miejskiej elektrociepłowni przy ul. Dojazdowej. Dzisiaj w Warszawie prezes EPEC podpisał umowę z Krajową Agencją Poszanowania Energii na przygotowanie dokumentacji dla tej inwestycji.

Deweloper z Ostródy będzie budował przy Kilińskiego

Deweloper z Ostródy będzie budował przy Kilińskiego

2021-02-17 07:00

Prawie 100 procent więcej niż cena wywoławcza zapłaci deweloper, który kupił do miasta grunt przy ul. Kilińskiego. Zwycięzcą przetargu okazała się firma z Ostródy.

Reklama