Kadra w Szczyrku (piłka ręczna)

Elbląg, Ewelina Ocalewicz, rozgrywająca MKS Truso Elbląg.
Ewelina Ocalewicz, rozgrywająca MKS Truso Elbląg.

Polska kadra piłkarek ręcznych juniorek, po słabym występie na Otwartych Mistrzostwach Europy w Goeteborgu, spotka się w październiku na zgrupowaniu w Szczyrku. Weźmie w nim udział nieobecna w Goeteborgu Ewelina Ocalewicz z elbląskiego MKS Truso.

- Mam nadzieję, że kolejne powołanie do kadry pozwoli mi na stałe zadomowienie się w reprezentacji - powiedziała nam Ocalewicz.
     W Otwartych Mistrzostwach Europy polskie juniorki zajęły 12. miejsce. Gra zaplecza kadry seniorek została oceniona negatywnie.
     Po wakacyjnej przerwie trener Adam Pecold powołał na zgrupowanie szkoleniowe osiemnaście piłkarek, a wśród nich elblążankę Ewelinę Ocalewicz. Zawodniczki od 12 października będą przebywały na zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie po trzydniowych treningach skrystalizuje się podstawowy trzon drużyny. Sprawdzianem jej obecnych możliwości będzie udział w rozpoczynającym się 16 października Młodzieżowym Pucharze Śląska. Turniej zostanie rozegrany w Katowicach i w Szczyrku, a udział w nim awizują reprezentacje juniorek z Rosji, Danii i Norwegii. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się konfrontacja Polski z Norwegią, bo to Skandynawki wywalczyły mistrzostwo Europy w Goeteborgu, ogrywając Hiszpanię 25:17.
     Ewelinie Ocalewicz, czołowej szczypiornistce elbląskiego Truso, życzymy zakwalifikowania się do reprezentacji Polski i udanego startu w Pucharze Śląska.