Kajakarze na mistrzostwach świata

Elbląg, Marta Witkowska
Marta Witkowska (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Gabriel Gładykowski na 24. miejscu, Marta Witkowska - 18. To rezultaty elblążan na rozgrywanych w Rumunii mistrzostwach świata w maratonie kajakowym.

Gabriel Gładykowski zajął 24. miejsce na rozgrywanych w rumuńskim Pitesti mistrzostwach świata w maratonie kajakowym. kajakarze UKS Silvant Kajak Elbląg startował w kategorii juniorów w „jedynkach“ i miał do pokonania dystans 22,6 km. Elblążanin trasę maratonu pokonał w czasie 1:48:12.33 godziny. Zwyciężył Węgier Csanad Sellyei (czas: 1:40:33.76 godziny) przed swoim rodakiem Bruno Kolozsvarim i Argentyńczykiem Julianem Salinasem. Warto w tym miejscu wspomnieć, o tym, że elblążanin do zawodów przystąpił „z marszu“ bez specjalnych przygotowań.

Pochodząca z Elbląga Marta Witkowska obecnie reprezentująca AZS Politechnika Opolska uplasowała się na 18 miejscu w jedynkach kobiet. Podobnie jak w przypadku Gabriela Gładykowskiego dystans wynosił 22,6 km, a elblążanka pokonała go w czasie 2:13:28.06 godziny. Zwyciężyła Węgierka Vanda Kiszli (czas 2,05,14,38 godziny) przed swoją rodaczką Zsofią Voros i Brytyjką Lizzie Broughton.