UWAGA!

Kalendarz Regat Żeglarskich na Zalewie Wiślanym

 
Elbląg, Kalendarz Regat Żeglarskich na Zalewie Wiślanym
fot. nadesłana

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem sezonu żeglarskiego "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" prezentuje Kalendarz Regat Żeglarskich na Zalewie Wiślanym w sezonie 2014 i już teraz zachęca do zgłaszania swego udziału.

Tegoroczny Kalendarz Regat obejmuje imprezy żeglarskie zarówno krajowe - odbywające się na wodach Zalewu Wiślanego, jak również międzynarodowe, obejmujące swoim zasięgiem także Zalew Kaliningradzki. W tym sezonie żeglarze będą mieli okazję rywalizować o miano tego najszybszego w piętnastu imprezach.
       Poza regatami klas młodzieżowych wszystkie imprezy zostaną rozegrane zgodne z formułą pomiarową KWR oraz w oparciu o Przepisy Regatowe Żeglarstwa ISAF na lata 2013 - 2016.
       Regatami otwierającymi sezon jak co roku będą Międzynarodowe Długodystansowe Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Tolkmicka zaplanowane w terminie od 13 do 15 czerwca. Zainteresowanych uczestnictwem w regatach zapraszamy do Sekretariatu "Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg" mieszczącego się w siedzibie Klubu przy ul. Radomskiej 29, gdzie można wypełnić stosowną deklarację oraz uzyskać dodatkowe informacje.
       "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" jest także organizatorem prestiżowych regat o puchar Prezydenta Miasta Elbląg (21 czerwca), które w tym roku po raz pierwszy otrzymały nową formułę i jako regaty dziecięce dla klasy Optymist odbędą się w centrum miasta na Kanale Elbląskim przy Bulwarze Zygmunta Augusta. Będą to I Dziecięce Regaty "Między Mostami" o Puchar Prezydenta Elbląga.
       Ponadto "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" jest współorganizatorem odbywających się po raz piąty Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków (3-6 lipca), które mają miejsce zarówno po polskiej jak i po rosyjskiej stronie Zalewu. Wspólnie spotkamy się także na Pucharze Wójta Sztutowa (27-29 czerwca).
       Aby uatrakcyjnić zalewowe żeglarstwo regatowe "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" prowadzi Puchar Zalewu Wiślanego, który obejmuje zgodnie ze swym Regulaminem osiem imprez regatowych wybranych z całego Kalendarza Regat w danym roku. Sternik, który zdobędzie najwięcej punktów w sezonie jako zwycięzca Pucharu Zalewu Wiślanego otrzymuje GranPrix.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama