UWAGA!

Karaś z rekordami (pływanie)

Wyborną formę na pływackich zawodach z serii Grand Prix Polski seniorów w Gorzowie Wielkopolskim zademonstrował Sebastian Karaś z Elbląga. Ustanowił nowy rekord Polski i pobił dwa rekordy życiowe.

Przez dwa dni na 50-metrowej pływalni o punkty w rankingowej klasyfikacji GP rywalizowali najlepsi polscy pływacy. W gronie uznanych sław dobrą dyspozycję wykazał Sebastian Karaś z UKS Jedynka Elbląg. Startując w kategorii otwartej wraz z seniorami, w stylu grzbietowym na dystansie 200 m wynikiem 2:08,25 ustanowił nowy rekord Polski piętnastoletnich pływaków i zajął drugie miejsce. Na dystansie 50 m był trzeci, ale ustanowił nowy rekord życiowy 0:28,25 sek. Również nowym rekordem życiowym zakończył start na 100 metrów, a wynikiem 1:00,42 uplasował się na drugim miejscu.
     To był ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Polski seniorów, które odbędą się także w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 23-26 listopada. W czasie tych mistrzostw wyłoniona zostanie reprezentacja Polski na mistrzostwa świata w australijskim Melbourne (18 marca – 3 kwietnia 2007), mistrzostwa Europy w fińskich Helsinkach (7-12 grudnia 2006) i Zawody Krajów Europy Środkowej w sloweńskiej Krani (1-3 grudnia 2006). Elblążanin ma duże szanse na zakwalifikowanie się do pływackiej reprezentacji Polski.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama