UWAGA!

Każdy może zostać Mikołajem i to w biegu

 
Elbląg, Tak było w ubiegłym roku
Tak było w ubiegłym roku (Fot. MS, archiwum portEl.pl)

Już prawie 200 osób zapisało się na Bieg Mikołajkowy, który 9 grudnia odbędzie się w Elblągu. Zapisy internetowe trwają do piątku. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy i jednocześnie pomocy Ignasiowi i Wiktorowi, podopiecznym Hospicjum Elbląskiego.

Bieg Mikołajkowy w Elblągu co roku połączony jest z akcją charytatywną. Tym razem organizatorzy: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni i Hospicjum Elbląskie, chcą pomóc dwójce małych chłopców: Wiktorowi i Ignasiowi.
       - 2,5-letni Ignaś urodził się z porażeniem mózgowym, nie potrafi siedzieć ani chodzić. Z kolei Wiktor przyszedł na świat jako wcześniak, w 27. tygodni ciąży, ma rzadką genetyczną chorobę. Obaj chłopcy wymagają kosztownej rehabilitacji tą samą metodą. Wspieramy te dzieci i ich rodziców, są podopiecznymi naszego domowego hospicjum – mówi Anna Podhorodecka z Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak. 
       Dochód z wpisowego do imprezy (każdy uczestnik wpłaca co najmniej 10 zł) będzie w całości przeznaczony na sfinansowanie rehabilitacji chłopców. Podobnie jak dochód z licytacji różnego rodzaju fantów, która odbędzie się tuż po biegu. Fanty – gadżety sportowe, bony upominkowe – przekazali sponsorzy i organizatorzy. Każdy uczestnik imprezy otrzyma przed startem mikołajkową czapeczkę, a na mecie będzie czekała na niego gorąca zupa oraz ognisko (prowiant na ognisko we własnym zakresie).
       - Mamy nadzieję, że razem spędzimy kilka godzin w fajnej sportowej atmosferze i co najważniejsze w szczytnym celu. Gdy dorośli wybiegną na 7-kilometrową trasę, dzieci wezmą udział w zawodach biegowych na polanie w Bażantarni, dystanse będą uzależnione od wieku dziecka. Po biegu wszystkich zapraszamy na ognisko – mówi Tadeusz Sznaza z SKS EL Aktywni.
       Bieg ma charakter koleżeński, nie są wyłaniani zwycięzcy, nie będzie też nagród. Biegacze wystartują o godz. 11 z dużej polany w Bażantarni, następnie ruszą po chodnikach ulicami: Marymoncką, Piłsudskiego, Dąbka, Nowowiejską, Górnośląską, Agrykola, Chrobrego, Sybiraków i z powrotem na polanie w Bażantarni. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.30.
       Zapisy prowadzone są na stronie elektronicznezapisy.pl Będzie też możliwość zapisania się w dniu imprezy, jeśli będą jeszcze wolne miejsca. Organizatorzy przygotowali ich w sumie 350.
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama