Kick bokserzy wrócili z medalami

Elbląg, Puchar Świata Rimini 2013,
Puchar Świata Rimini 2013, fot. nadeslana

W dniach 31 maja 2 czerwca we Włoszech odbył się Puchar Świata Rimini 2013 w kick boxingu, w którym udział brali zawodnicy z Elbląga. Elbląscy kick bokserzy wywalczyli dwa brązowe i jeden srebrny medal.

Turniej był bardzo mocno obsadzony - było 2 665 zawodników. Nasi zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze, startując w dwóch formułach light contact i kick light.
       Pojedynki były toczone jeden po drugim. Po brąz sięgnęli Patryk Madera w light contact do 94 kg. W drodze do medalu stoczył dwie ciężkie walki, które zakończyły się na jego korzyść, odpadł w trzeciej walce ze Szwajcarem, który dysponował lepszymi warunkami fizycznymi.
       Kolejnym brązowym medalistą jest Artur Zieliński także do 94 kg w formule kick light. Artur wygrał dwie walki do medalu i odpadł w trzeciej walce z faworyzowanym Włochem. Walka z gospodarzem turnieju była bardzo zacięta do samego końca.
       Najlepiej z Elbląga zaprezentował się Adrian Durma, który zdobył srebrny medal w kategorii 69 kg. Była to najbardziej obsadzona kategoria wagowa turnieju. W drodze do finału Adrian pokonał trzech zawodników. W finale uległ Ukraińcowi minimalnie 2:1. Finał toczony był na bardzo wysokim sportowym poziomie.
       Zawodnicy godnie reprezentowali barwy kraju, wykazując się ogromnym sercem do walki i charakterem oraz doskonałym przygotowaniem.
       Ranga tego turnieju jest zbliżona turnieju mistrzostw świata. Dla Adriana był to doskonały sprawdzian i cenne doświadczenie przed zbliżającymi się mistrzostwami świata, w których będzie brał udział pod koniec listopada w Turcji.