Kobierzyce zaskoczyły Start

Elbląg, Kobierzyce zaskoczyły Start

Podczas pierwszego dnia Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Elbląg nie obyło się bez niespodzianek. Najpierw mistrzynie Polski przegrały z kobierzyczankami, a następnie gospodynie musiały uznać wyższość KPR.

Pierwszy dzień turnieju dobiegł końca. Po jednym zwycięstwie mają na swoim koncie koszalinianki, lublinianki i elblążanki, dwie wygrane odniosły kobierzyczanki, natomiast gdynianki jeszcze muszą poczekać na punkty. W swoim pierwszym meczu EKS pokonał Akademiczki 32:26, a w kolejnym zmierzył się z KPR. Kobierzyczanki podeszły do potyczki z gospodyniami uskrzydlone wygraną nad mistrzyniami Polski i od pierwszych minut ambitnie walczyły ze Startem. Wymiana ciosów trwała do 7. minuty, by w końcu, po dwóch bramkach Joanny Gadziny, elblążanki wyszły na prowadzenie 6:5. Indywidualnymi atakami popisała się Patrycja Świerżewska. Kobierzyczanki starały się bardzo szybko wznawiać akcje, wykorzystały kilka błędów gospodyń i w 14. minucie prowadziły 11:8. Trener Andrzej Niewrzawa rotował składem, na boisku pojawiły się młode piłkarki z Truso. Dwa mocne rzuty Pauliny Uścinowicz zminimalizowały straty elblążanek do jednego trafienia, a do wyrównania doprowadziła Wiktoria Tarczyluk. Gospodynie nie wykorzystały podwójnego osłabienie kobierzyczanek, a nawet straciły gola. Anna Mączka wyprowadziła swój zespół na dwubramkowe prowadzenie i dopiero w końcówce pierwszej odsłony zawodów naszym zawodniczkom udało się dogonić rywalki, a to za sprawą trzech z rzędu bramek Patrycji Świerżewskiej. Wynik pierwszej połowy na 16:15 ustaliła Wiktoria Tarczyluk. Po zmianie stron nadal trwała zacięta walka i wynik oscylowała w okolicach remisu. W 35. minucie było 19:19. W kolejnych akcjach elblążanki popełniały błędy, a rywalki trafiły sześć razy z rzędu. Po siedmiu minutach bez gola, w końcu niemoc EKS przerwała Justyna Świerczek. Gospodynie nie były w stanie już dogonić kobierzyczanek, które w pewnym momencie miały już siedem bramek przewagi, by też taką różnicą zakończyły to spotkanie. Start przegrał z KPR 26:33.

EKS Start Elbląg - KPR Gminy Kobierzyce 26:33 (16:15)