Kolejka niespodzianek (liga miejska)

Druga kolejka Ligi Miejskiej przyniosła nam aż dwie niespodzianki. Pierwszą jest wygrana debiutującego w rozgrywkach Pujana z ubiegłorocznym wicemistrzem Auto El 1:0 oraz porażka ekipy MM z Krometem aż 1:3. Nowym liderem została Concordia, która tym razem pokonała EC 3:0.

Już pierwszy mecz drugiej kolejki przyniósł nam sporą niespodziankę. Debiutujący w rozgrywkach zespół Pujana niespodziewanie pokonał Auto El 1:0. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w której przewagę posiadali piłkarze Auto El, w drugiej niespodziewanie po jednej z nielicznych akcji ofensywnych Pujan strzelił bramkę. Mimo że w ostatnim kwadransie gry piłkarze Auto El dwoili się i troili, Pujan nie dał wydrzeć sobie zwycięstwa.
     W drugim meczu tego dnia rewelacyjnie spisujące się jak do tej pory PKP pokonało Pocztowca 3:1. Po pierwszej połowie PKP prowadziło 1:0. W drugiej wprawdzie podwyższyło na 2:0, ale Pocztowiec ładnym strzałem prawie z połowy boiska zdobył bramkę kontaktową. Końcówka meczu należała już do ekipy PKP, która zdobyła trzecią bramkę i pewnie wygrała cały mecz.
     Piątkowe rozgrywki rozpoczęły się od pewnego zwycięstwa 2:0 Stokrotek nad Alstomem. Wynik ten z całą pewnością jest sporym zaskoczeniem, gdyż Alstom w oczach wielu piłkarzy i kibiców wymieniany był w gronie kandydatów na tytuł mistrzowski. Być może mecz ze Stokrotkami to zwykły wypadek przy pracy, choć piątkowa gra Alstomu na pewno nie zachwycała.
     W kolejnym meczu tego dnia doszło do sporej niespodzianki. Zespół Krometu po bardzo dobrej grze pokonał MM 3:1. W pierwszej połowie przewaga należała do ekipy MM, jednak bramkę zdobył Kromet. W drugiej odsłonie meczu MM wprawdzie wyrównało, ale walczący do końca Kromet najpierw ponownie zdołał wyjść na prowadzenie, by w końcówce strzelić trzecią bramkę i definitywnie przesądzić o swoim zwycięstwie.
     Na zakończenie drugiej kolejki Concordia pokonała zespół EC aż 3:0. Była to druga porażka obrońców tytułu mistrzowskiego, którzy najwyraźniej nie potrafią odnaleźć formy choćby z poprzedniego sezonu. Concordia przewyższała EC praktycznie pod każdym względem i gdyby nie udane interwencje bramkarza EC to ich porażka mogłaby być jeszcze większa.

Komplet wyników 2. kolejki: Auto El - Pujan 0:1 (0:0), Pocztowiec - PKP 1:3 (0:1), Stokrotki - Alstom 2:0 (1:0), Kromet - MM 3:1 (1:0), EC - Concordia 0:3 (0:1).