Kolejne medale elblążan (judo)

W ostatnim czasie judocy MKS Truso Elbląg uczestniczyli w dwóch imprezach, z których przywieźli medale. Najpierw zaprezentowali się w Grudziądzu, a w miniony weekend na macie w Toruniu.

W Grudziądzu odbyły się otwarte mistrzostwa dzieci i młodzików. W zawodach wzięło udział 400 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z Gdańska, Gdyni, Słupska, Grudziądza, Torunia, Olsztyna, Elbląga, Bydgoszczy, Włocławka, Mławy, Płocka i Koszalina. Elblążanie na tej imprezie zdobyli pięć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Ten wynik sprawił, że MKS Truso w punktacji klubów zajęło drugie miejsce.
     Wśród dzieci z rocznika 1996-98 w wadze 31 kg pierwsze miejsce zdobył Kacper Tonga, a na drugiej pozycji uplasował się Paweł Dryka, natomiast wśród dziewcząt trzecie miejsce w wadze 29 kg wywalczyła Jagoda Błaszkowska. W roczniku 1994-95 złote medale przypadły Marcinowi Hojarskiemu (31 kg) i Aleksandrowi Białkowskiemu (34 kg), na trzecim miejscu zawody ukończył Krzysztof Puzdrowski. Najstarsza kategoria wiekowa reprezentowana na tych zawodach przez elblążan to młodzicy z rocznika 1992-93. W tej kategorii pierwsze miejsce w wadze 66 kg zdobył Tomasz Gadaj jr. Takim samym wynikiem może pochwalić się Łukasz Białkowski w wadze 42 kg, natomiast druga lokata przypadła Rafałowi Krupskiemu walczącemu w kategorii 73 kg.
     Kolejną imprezą, w jakiej udział brali elbląscy judocy, były mistrzostwa Polski juniorów rozegrane w miniony weekend w Toruniu. Zawody te były jednocześnie eliminacją do spartakiady młodzieży, która odbędzie się w dniach 24 kwietnia - 2 maja w Szczytnie. Z elbląskich zawodników na spartakiadę awans zapewniło sobie sześciu judoków. W kat. +70 kg pierwsze miejsce zajęła Joanna Jaworska, która wygrała wszystkie walki przed czasem. Tak dobry wynik sprawił, że elblążanka została jednocześnie powołana na międzynarodowy turniej w Belford we Francji, który odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia. Zawody na drugim miejscu ukończyła Joanna Suliga (70 kg). Natomiast awans na spartakiadę z trzeciego miejsca wywalczyli Michał Olejniczak (55 kg), Maciej Zając i Magda Kasprowicz (57 kg), Anna Kuleta (52 kg) i Mateusz Tonga (50 kg).