Kolejny jeden punkt (piłka nożna)

Elbląg, Podczas meczu w Łowiczu (zdjęcie nadesłane przez Czytelnika z Warszawy)
Podczas meczu w Łowiczu (zdjęcie nadesłane przez Czytelnika z Warszawy)

W drugim swoim spotkaniu w III lidze Olimpia Elbląg zremisowała w meczu wyjazdowym z Pelikanem Łowicz 1:1 (1:1). Taki sam wynik elblążanie osiągnęli w ubiegłą środę w 1. kolejce spotkań z Gwardią Warszawa.

Po raz drugi w tym sezonie Olimpia Elbląg zainkasowała na swoje konto jeden punkt. Tym razem zespół Adama Fedoruka wywalczył go w Łowiczu z miejscowym Pelikanem. Losy meczu, podobnie jak w poprzednim spotkaniu, rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie.
     Niedzielny mecz z Pelikanem nie ułożył się po myśli elblążan. Nim spotkanie rozpoczęło się na dobre, Olimpia przegrywała już 0:1. W 2 min gry po rzucie rożnym egzekwowanym przez Sławomira Lewickiego akcję zamknął Robert Rzeczycki, który w swoim pierwszym meczu w Pelikanie strzelił gola głową. Szybko stracona bramka nie podłamała jednak zespołu trenera Fedoruka. Elblążanie zaczęli atakować z rozmachem, starając się jak najszybciej odrobić straty. Pierwszą groźną akcję goście przeprowadzili w 13. min, na strzał z ośmiu metrów zdecydował się Tomasz Wiercioch, ale trafił w poprzeczkę. Chwilę później doskonałej okazji nie wykorzystał Paweł Wiśniewski. W 21. minucie ponownie elblążanie groźnie zaatakowali, ale strzał Dariusza Warechy trafił w boczną siatkę. Wreszcie w 24. min wysiłek Olimpii przyniósł pożądany efekt. W polu karnym znalazł się Tomasz Wiercioch i płaskim strzałem w długi róg pokonał golkipera gospodarzy. W tej części gry Pelikan miał jeszcze jedną dogodną sytuację na objęcie prowadzenia ale elblążanie mogą mówić o sporym szczęściu. Tuż przed przerwą po wrzutce Krystiana Bolimowskiego piłkę ręką dotknął Paweł Zambrzycki i sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł strzelec pierwszej bramki Rzeczycki, ale strzelił wysoko nad poprzeczką.
     W drugiej połowie gra się bardziej wyrównała, jednak żadnemu z zespołów nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. W 87. minucie mecz został przerwany na pięć minut, bowiem kibice Olimpii wraz z kibicami Legii Warszawa starali się wywołać burdę na stadionie. Szybka interwencja stróżów prawa zażegnała niebezpieczeństwo, a szalikowcy gości zostali wyprowadzeni ze stadionu.

Pelikan Łowicz - Olimpia Elbląg 1:1 (1:1)
     1:0 - Rzeczycki (2.), 1:1 - Wiercioch (24.)

Olimpia: Hyz - Augustynowicz, Adam Fedoruk, Sznaza, Zambrzycki, Chuderski (90. Adrian Fedoruk), Wiercioch (72. Lubasiński), Lepka (67. Nadolny), Gut, Warecha, Wiśniewski.

Komplet wyników 2. kolejki: Jagiellonia Białystok - Znicz Pruszków 7:1 (4:1), Okęcie Warszawa - Legionovia Legionowo 1:1 (1:0), Gwardia Warszawa - Stal Głowno 3:0 (1:0), MG MZKS Kozienice - Mazowsze Grójec 1:0 (1:0), MKS Mława - Polonia II Warszawa 1:2 (1:0), Unia Skierniewice - Wigry Suwałki 1:0 (0:0), Warmia Grajewo - Hutnik Warszawa 4:1 (2:0), Pelikan Łowicz - Polonia Elbląg 1:1 (1:1).

• Gratuluje Olimpii kolejnego punktu w III lidze oby tak dalej, czekam teraz na pierwsze zwycięstwo!!!!! Natomiast co do naszych godnych pożałowania "kibiców" - nie róbcie poruty naszemu miastu może w IV lidze rozwalanie okolicznych wiosek uchodziło wam płazem ale w III lidze może sie to zakończyć bardzo nie dobrze dla klubu np. zamknięciem stadionu. Więdz ruszcie mózgownicą i kibicujcie jak należy a takie demolki to możecie robić na własnym podwórku.
  • JEZELI MOZNA NAZWAC TYCH DEKLI KIBICAMI OCZYWISCIE!!!!!!!
    0
    0
    ELBLAZANIN(2002-08-19)
  • Szkoda, że podsumowuje tu ktoś kto nie był na meczu, dzięki moralizatorze, fajnie to tak sprzed monitorka pokrytykować, jasne "kibicu" a dlaczego Ciebie tam nie było??. Nie wiem dlaczego nie wyświetla się moja relacja w "a moim zdaniem"??? Czy mogę prosić Pana Redaktora o maila??
    0
    0
    kibic Olimpii(2002-08-19)
  • To się nazywa sztama z Legią ! Stołeczni od początku sezonu na remis i Olimpia też idzie w takim stylu :-)...jak mawiają znawcy piłki "punkty cieszą - gra nieco mniej" ale w przypadku Olimpii nie ma co narzekać...po tylu latach "na wsiach" poczatek moim zdaniem jest niezły....pozdrawiam Kibica i kibiców
    0
    0
    Wodnik_od_zawsze_za_Legią(2002-08-19)
  • Fakt w Łowiczu to może mnie nie było!!! Ale nie mów mi tylko kibicu Olimpii, że każda burda z udziałem elbląskich kibiców to jest winna kogoś innego. Czy ciągłe wyzwiska na trybunach mają budować atmosferę dobrego widowiska??? Kiedyś na mecze przychodziły całe rodziny a dzisiaj tylko odważniejsi. Zastanówcie się trochę o co w tym wszystkim chodzi o to żeby przyszedł jeden z drugim poprzeklinać trochę i skopać tyłek drugiemu. Aż strach pomyśleć co się będzie działo 28 na meczu z Arką??????? Mecz piłkarski może stać się bijatyką pod tytułem: bij byle czym i byle gdzie!!!!
  • Maila do redakcji prosimy przesłać na adres: redakcja@portel.pl
    0
    0
    Redakcja(2002-08-19)
  • Gdybysmy na koniec sezonu mieli 30 pkt i bilans bramek 30:30 w 30 meczach raczej napewno bysmy nie spadli :)) A co do wypowiedzi "kibica"... jak zwykle najwiecej maja do powiedzenia na ten temat ci ktorzy nie maja zielonego pojecia o co tam chodzilo... szkoda mi ich.
    0
    0
    jazdun(2002-08-19)
  • Panie Jazdun jak pan wie to może pan powie..............napewno każdy z chęcią o tym przeczyta!!!!! A pojęcie mam o piłce duże podejrzewam, że większe od Ciebie mistrzu!!!!
  • Dziekuję za maila. Napisałem swoją opinię, w której ustosunkowałem się do zarzutu jakoby to my staraliśmy się wywołać w Łowiczu burdę.