UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kończy się sezon na lodowisku Helena

 
Elbląg, Kończy się sezon na lodowisku Helena

Pogoda za oknami sprawiła, że sportowcy zarówno zawodowcy jak i amatorzy coraz częściej przenoszą się z sali sportowej na świeże powietrze. Nie inaczej sytuacja wygląda z miłośnikami jazdy na łyżwach. Dlatego też na lodowisku Helena, zajęcia prowadzone będą do 31 marca. Później tafla lodu zostanie rozmrożona, aż do rozpoczęcia kolejnego sezonu zimowego.

Przez cały zimowy okres lodowisko „Helena” tętniło życiem. I nie ma się co dziwić, bo chętnych by właśnie na sportowo spędzać czas wolny, jak co roku nie brakowało. W sezonie 2013/2014 lodowisko gotowe było na przyjęcie pierwszych łyżwiarzy już w październiku. I niemal od samego początku cieszyło się dużą popularnością wśród elblążan, co nie oznacza, że na ślizgawce bawili się tylko mieszkańcy miasta.
       - Z lodowiska korzystali głównie elblążanie, choć nie tylko - przypomina Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Bardzo często nasz obiekt odwiedzały także dzieci i młodzież z innych miejscowości, czasem oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od Elbląga. Przez te kilka miesięcy lodowisko naprawdę tętniło życiem.
       Od rana z tafli lodowiska korzystały głownie szkoły podstawowe, później obiekt był miejscem treningów dla klubów sportowych, a wieczorami z ogólnodostępnej ślizgawki korzystali mieszkańcy miasta.
       Lodowisko Helena, w kończącym się już sezonie, było także areną ważnych imprez o randze ogólnopolskiej. Warto tu przypomnieć chociażby Mistrzostwa Polski w Short-Tracku. Za ich sprawą, Elbląg na trzy dni stał się stolicą polskiego łyżwiarstwa. W lutowych mistrzostwach uczestniczyli najlepsi zawodnicy w kraju, specjalizujący się w jeździe na torze krótkim. Tradycyjnie już z lodowiska korzystali także hokeiści, którzy uczestniczyli w VIII Międzynarodowym Turniej na Sledgach. W zawodach wystartowały zespoły z Rosji, Szwecji, Niemiec oraz kadra Polski, która już od dłuższego czasu, do najważniejszych startów w sezonie przygotowuje się właśnie na elbląskim lodowisku. Obiekt przy ul. Karowej był także gospodarzem meczy eliminacyjnych hokejowych mistrzostw Polski w kategorii Żak Młodszy i Żak Starszy, w których rywalizowali młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Wikingowie.
       Dodatkowo, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, MOSiR przygotował bogaty program lodowych atrakcji, adresowanych do miłośników jazdy na łyżwach. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się Ferie z MOSiR-em. Przez dwa tygodnie ślizgawka udostępniona została dla grup zorganizowanych oraz osób indywidulanych. W czasie ferii z bezpłatnego wejścia na obiekt skorzystało kilka tysięcy osób, co przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Równie ciepło przyjęta została impreza pod nazwą ICE Party, czyli wspólna zabawa na lodzie przy dobrej muzyce. Ilość uczestników pokazuje, że ta forma spędzania wolnego czasu, przypadła do gustu zarówno dzieciom jak i starszym miłośnikom jazdy na lodzie.
       - W czasie tych kilku miesięcy nie zapomnieliśmy o najmłodszych gościach lodowiska - dodaje Marek Wnuk. - Dlatego 6 grudnia zorganizowaliśmy Mikołajki, a w naszej zabawie udział wzięło blisko 300 osób. Dominowały głownie rodziny z małymi dziećmi, ale nie zabrakło młodzieży i osób starszych. Na lodowisku pojawił się także Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty każdemu, kto wziął udział we wspólnej zabawie. Wszystkie imprezy i atrakcje nie byłyby możliwe gdyby nie sponsorzy, którym za dziękujemy za okazaną pomoc.
       Z lodowiska Helena będzie można korzystać jeszcze do końca marca. Następnie tafla lodu zostanie rozmrożona.
       - Przed nami okres prac naprawczych i konserwatorskich na lodowisku. Już teraz myślimy o tym by obiekt odpowiednio przygotować do nowego sezonu. Najtrudniejsze i najdroższe zadanie jakie nas czeka, to naprawa maszyny czyszczącej - kończy dyrektor MOSiR.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Nawet w komitetach centralnych takich propagandówek nie byliby w stanie wymyślić ! To kolejna próba poprawy wizerunku po kompromitujących wyczynach Pana i Pańskiej ekipy w zakresie zarządzania obiektem, Panie Dyrektorze. Wszak w dobrym nastroju czas rozpocząć wakacje aż do kolejnego, o zgrozo, sezonu zimowego, kiedy to znów tłuszcza zechce poślizgać się na lodzie. Ta zima to tylko problemy generuje ! Prawda ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    Machupichcę(2014-03-29)
Reklama