Kontra boksuje w Gdyni

Elbląg, Kontra boksuje w Gdyni

Bokserzy elbląskiej Kontry, Dawid Dziuwe i Sebastian Dymkowski bardzo dobrze zaprezentowali się podczas XI Turnieju o Puchar Bombardierów w Gdyni. Elblążanie wygrali swoje walki.

XI Turniej o Puchar Bombardierów z Wybrzeża w minioną sobotę 13.04.19 r. zgromadził na obiekcie sportowym Galeon w Gdyni kilkudziesięciu pięściarzy w różnych kategoriach wiekowych. Na gdyńskim ringu bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra. Damian Tadra stoczył walkę sparingową, z kolei elbląscy juniorzy Dawid Dziuwe (56 kg) i Sebastian Dymkowski (75 kg) wygrali swoje pojedynki turniejowe. Pierwszy z pięściarzy pokonał niejednoglośnie na punkty 2:1 swojego odwiecznego rywala Damiana Kryżę , było to jego szóste zwycięstwo nad gdyńskim zawodnikiem. Natomiast Dymkowski skutecznie rozprawił się z Mateuszem Maciejewskim z Torunia i to on został jednogłośnym zwycięzcą tej walki.

Krzysztof Stemplewski (UKS Kontra Elbląg)