UWAGA!

Kośmider najlepszym zawodnikiem w Bydgoszczy (boks)

Puchar, dwa złote i dwa srebrne medale to trofea pięściarzy z elbląskich klubów Tygrys i Kontra wywalczone na V Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Jerzego Adamskiego w Bydgoszczy.

W dwudniowym turnieju na bydgoskim ringu walczyło 75 pięściarzy z Litwy, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Polski. Było w tym gronie pięciu zawodników z Elbląga, a czworo z nich wróciło z medalami.
     Najlepszym bokserem turnieju, nagrodzonym efektownym pucharem, uznano walczącego w kategorii kadetów Adama Kośmidera z elbląskiego Tygrysa. Podopieczny trenera Hieronima Kozakiewicza w wadze 66 kg pokonał w ćwierćfinale w III rundzie przez rsc Damiana Kucharczyka z Pogoni Chełmża, w półfinale wygrał jednogłośnie na punkty z Litwinem Laurenasem Chałabajnasem, a w finale pokonał 3:0 Bartłomieja Abramczyka ze Startu Włocławek.
     W wadze 63 kg Maciej Rzempołuch z elbląskiego Tygrysa uległ jednogłośnie na punkty Szwedowi Ericowi Enzuro. W kategorii wagowej +80 kg Marcin Śnitko także z Tygrysa wygrał 3:0 z Patrykiem Kuciakiem z UKS Chełmno, ale w finale przegrał jednogłośnie na punkty z Litwinem Edgarem Pisarenko i zdobył srebrny medal.
     Dużo emocji sprawił junior Maciej Piechota z Tygrysa, który w półfinale wagi 57 kg pokonał jednogłośnie na punkty aktualnego mistrza Polski Marka Jędrzejewskiego z Czarnych Słupsk. W finale tej kategorii przegrał 0:3 z Dawidem Robakowskim z Polonii Leszno, zdobył jednak srebrny medal.
     W finale wagi 54 kg w kategorii juniorów walczył także Paweł Czajka z elbląskiej Kontry. Zdobył złoty medal, pokonując przez rsc w IV rundzie Pawła Szczepanika z Pomorzanina Toruń.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama