KPR z kolejną porażką

Elbląg, KPR z kolejną porażką

Szczypiorniści KPR Elbląg ponieśli piątą porażkę w sezonie 2021/2022. Tym razem lepiej od podopiecznych Damiana Malandy prezentowali się zawodnicy PGE KPR Gryfino, którzy wygrali w Elblągu 28:22. Zobacz zdjęcia.

Przed spotkaniem KPR Elbląg i PGE KPR Gryfino dzielił zaledwie jeden punkt i wydawało się, że zmierzą się ze sobą zespoły o podobnym potencjale, bo oba miały na swoim koncie zaledwie po dwa zwycięstwa. W sobotnie popołudnie do Elbląga przyjechali zawodnicy, którzy górowali nad elblążanami warunkami fizycznymi. PGE KPR reprezentuje także mający doświadczenie superligowe Tomasz Grzegorek, znany z występów w KS Meble Wójcik.

Wynik spotkania otworzył Mateusz Peret. Pierwsze minuty były wyrównane, a po golu Dariusza Murackiego, tablica wyników wskazywała 3:2. Cztery kolejne bramki padły łupem przyjezdnych, niemoc elblążan przełamał po sześciu minutach Mikołaj Solecki. Gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania, by po kolejnym trafieniu Adama Załuskiego wyjść na prowadzenie 9:8. Mecz był wyrównany, walka była zacięta i żadna z drużyn nie była w stanie zbudować sobie znaczącej przewagi. Pod koniec pierwszej połowy sędziowie odesłali na ławkę kar dwóch miejscowych zawodników, jednak udało się przetrwać osłabienie bez straty gola. Po 30 minutach było 13:14.

Po zmianie stron wyróżniającymi się zawodnikami byli bramkarze obu zespołów, a pierwsze trafienie padło z rąk przyjezdnych w 34. minucie. Zawodnicy z Gryfina grali dobrze w obronie, elblążanie mieli spore problemy z wykańczaniem akcji, czego nie można powiedzieć o rywalu. Przestój podopiecznych Damiana Malandego trwał aż do 41. minuty. Przyjezdni rzucili do tego czasu cztery bramki i prowadzili już 18:13. Kilka skutecznych obron Dominika Jaworskiego, umożliwiło odrobienie części strat i w 43. minucie tablica wyników wskazywała 16:18. Niestety w kolejnych akcjach elblążanie oddawali niecelne rzuty, mylili się przy podaniach i rywale odskoczyli na sześć goli. Miejscowi nie byli już w stanie złapać kontaktu, kilka piłek odbił bramkarz PGE. Mecz zakończył się wynikiem 22:28.

KPR Elbląg - PGE KPR Gryfino 22:28 (13:14)

Elbląg: Jaworski, Plak - Muracki 6 Załuski 5, Peret 4, Sparzak 3, Nowakowski 1, Robak 1, Heyda 1, Solecki 1, Latarski, Sowiński, Bartkowski, Sucharski, Tatar, Reseman.

Zobacz tabelę i terminarz I ligi mężczyzn.

Kolejne spotkanie elblążanie zagrają na wyjeździe 20 listopada z SMS ZPRP I Kwidzyn.