KSW „Tygrys” ze złotem (boks)

Elbląg, KSW „Tygrys” ze złotem (boks)

21 czerwca w Tczewie odbył się XIX Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Kruży. Klub Sportów Walki „Tygrys” Elbląg reprezentowało 6 zawodników. Trzech z nich zajęło 1. miejsca.

W zmaganiach udział wzięli pięściarze z Czech, Niemiec, Litwy oraz klubów bokserskich woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.Klub Sportów Walki „Tygrys” Elbląg reprezentowało 6 zawodników. Trzech z nich zajęło I miejsce zdobywając złoty medal:
       - w kategorii wiekowej Junior (15-16 lat) w wadze +80 kg Radosław Kawczak pokonał na punkty Kacpra Piegdonia „Zatoka” Braniewo,
       - w kategorii Youth (17-18lat) Łukasz Wójcik w wadze 69 kg wypunktował Konrada Olszewskiego „Bombardier” Gdynia
       - w kategorii Senior Marcin Śnitko w wadze superciężkiej +91 kg wygrał z Michałem Sadowskim „Bombardier” Gdynia.
       Pozostali zawodnicy naszego klubu Patryk Karbowski w kategorii młodzik lat 14 waga 46 kg uległ minimalnie na punkty zawodnikowi z Czech Śachbazjanowi Narek. Paweł Mazurek w kategorii Youth w wadze 81 kg po zaciętej walce przegrał na punkty z bardziej doświadczonym Patrykiem Chrapkowskim „Wilk” Kościerzyna. Sylwester Stempniewski w kategorii Senior w wadze 69 kg przegrał przez dyskwalifikację z Niemcem Begiri Edonisem. Sylwek wygrywał walkę na punkty. Niemiecki zawodnik od samego początku bardzo faulował (trzymał, atakował głową, uderzał naszego zawodnika w tył głowy). Według sędziego ringowego (Niemca) to Sylwek faulował, za co otrzymywał ostrzeżenia i został zdyskwalifikowany. Werdykt przyjęty został z wielkim oburzeniem i wygwizdaniem przez tczewską publiczność.
       Wszyscy zawodnicy zaprezentowali boks na dobrym poziomie. Gratulacje i wielkie brawa dla nich.