UWAGA!

Kto chce tańczyć?

Elbląg, Formacja Lotos-Jantar na Baltic Cup 2009
Formacja Lotos-Jantar na Baltic Cup 2009 (fot. M. Jaworski).

W sobotę 9 stycznia o godz. 15 w sali sportowej CSE „Światowid” odbędzie się spotkanie dla dzieci i młodzieży chcących uczyć się tańca towarzyskiego. Osoby dorosłe zapraszane są również 9 stycznia, ale o godz. 16.45 do Centrum Tańca „Promyk” przy ul. Browarnej 80. – Kurs towarzyskiego tańca sportowego może być początkiem przygody z tańcem, prowadzącym do udziału w sekcji tańca Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” – mówi Antoni Czyżyk, trener elbląskich tancerzy. – Tak zaczynały pary, które następnie zdobywały mistrzostwa Polski.

Trener wymienia tu pary tańczące w stylu standardowym, m.in. Wojtka Borkowskiego i Izabelę Krzekotowską, czołową młodzieżową parę w kraju w latach 1993-1995, Pawła Tomalczyka i Katarzynę Tomalczyk, mistrzów i wicemistrzów Polski dorosłych par amatorskich (1999-2000) czy Kamila Lubereckiego i Dorotę Pawluć, wicemistrzów kraju w kategorii młodzież (rok 2000). Podkreśla też, że EKT „Jantar” reprezentowali wielokrotni mistrzowie Polski Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka, a Wiktor obecnie tańczy w parach zawodowych. Nie można pominąć również sukcesów pary Bartłomiej Szkutnik – Alicja Minkiewicz, mistrzów Polski w kategorii Junior II w 2008 r.
       – Wciąż trenujemy czołówkę tancerzy w kraju – dodaje Antoni Czyżyk. – Jako rodzic tańczących dzieci wiem, że to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu, choć przede wszystkim ciężka praca. Ale dzięki niej mogę być dumny z ich osiągnięć, na przykład moja córka Kasia w parze z Mateuszem Papużyńskim zajęła trzecie miejsce w podsumowaniu cyklu rocznego Rankingu Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego.
       Domeną klubu jest też taniec formacyjny – zespół EKT „Jantar”, występujący aktualnie jako „Lotos-Jantar”, od 15 lat jest mistrzem Polski, w 1999 roku zdobył mistrzostwo świata, a w 2005 był II wicemistrzem świata. Spod ręki trenera Antoniego Czyżyka wyszli więc mistrzowie, którzy sami otwierają swoje szkoły tańca. A jak zapowiada – będą kolejni... – Szkolimy już nie tylko w Elblągu i okolicach – mówi Antoni Czyżyk. – Tancerze formacji prowadzą też kursy w Trójmieście.
       Na pierwsze, bezpłatne zajęcia obowiązuje obuwie zmienne, strój może być dowolny, ale raczej elegancki niż sportowy, taki, aby ubranie nie krępowało ruchów. O szczegółach zajęć instruktor poinformuje na pierwszym spotkaniu. Informacje uzyskać też można w CT „Promyk” – tel. 55 611 01 30.
      
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama