Laury kadetek Truso (koszykówka)

Stawką ostatniego meczu w lidze wojewódzkiej kadetek w koszykówce było mistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego. MKS Truso Elbląg pokonało 90:63 KKS Olsztyn i oprócz mistrzowskiego lauru zdobyło prawo organizacji półfinałowego turnieju strefowego koszykarek kadetek, w którym zagrają po dwie drużyny z Pomorza oraz Warmii i Mazur.

Początek meczu należał do elblążanek, które postawiły wysoką obronę, przez co przechwytywały piłkę i kontratakowały. Po trafieniach Katarzyny Szkałuby i Joanny Gutowskiej Truso prowadziło 7:0. Ostatecznie pierwsza kwarta dla Truso 24:11. Sytuacja zmieniła się radykalnie w drugiej kwarcie. Straty piłek, niecelne podania i pudła z czystych pozycji naszych koszykarek sprawiły, że olsztynianki wygrały tę część spotkania 10:23. Ostatecznie po dwóch kwartach był remis 34:34.
     - Wykorzystałem przerwę, by w szatni uspokoić atmosferę w drużynie - mówi Arkadiusz Majewski, trener kadetek. - Starałem się zmotywować dziewczyny do walki, ale olsztynianki nie rezygnowały. Objęły prowadzenie 38:34. Moje podopieczne nie odpuściły, doprowadziły do remisu 52:52. Walka o sukces rozpoczęła się od nowa. Na początku czwartej kwarty czwarte przewinienie zanotowała na koncie Aleksandra Majewska i zrobiło się niebezpiecznie. Jednak Ola pokazała charakter, do końca meczu był to przysłowiowy teatr jednej aktorki. Tuż po faulu rzuciła za 3 punkty, a do końca spotkania nikt nie mógł jej zatrzymać. W 35 min. prowadziliśmy 77:61 i już wówczas zwycięstwo było pewne. Znakomicie wyłączyła z gry liderkę olsztyńskiego zespołu Joannę Markiewicz elblążanka Urszula Dębek, przez co na parkiecie królowało tylko Truso. Wygraliśmy ostatnią kwartę 38:11 i cały mecz 90:63 - podsumowuje zadowolony trener.
     Dodajmy, że w rywalizacji kandydatek do reprezentacji polskich kadetek na mistrzostwa Europy elblążanka Ola Majewska pokonała olsztyniankę Joannę Markiewicz w zdobytych punktach 40:22.
     Skład mistrzyń Warmii i Mazur, MKS Truso Elbląg: Ola Majewska 40 pkt., Katarzyna Szkałuba 21, Urszula Dębek 16, Agnieszka Przybytek 7, Joanna Gutowska 4, Marta Januszkiewicz 2, Karolina Amenda, Justyna Lewandowska, Magdalena Błaszkiewicz. Trener Arkadiusz Majewski.
     KKS Olsztyn: Joanna Markiewicz 22, Patrycja Ulaszewska 12, Ewelina Czaboryk i Natalia Dziedziul po 10, Paulina Smol 6, Paulina Grygier 2, Patrycja Grazewicz 1.
     Mecz bardzo dobrze sędziowali: Robert Podwika i Rafał Gruchalski.