UWAGA!

Lekkoatleci MKS Truso na mityngach

Przygotowujący się do Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych lekkoatleci MKS Truso dobrze zaprezentowali się podczas mityngu w Warszawie.

W hali Akademii Wychowania Fizycznego wystartowali: juniorka Martyna Lis oraz junior młodszy Karol Chwedczuk. Martyna po raz drugi w tym sezonie biegła na dystansie 300 m. Pokonała ten dystans w czasie 41.2 sek. ustanawiając swój rekord życiowy sprzed tygodnia. Natomiast Karol wystartował na dystansie 60 m. W eliminacjach wyrównał swój najlepszy dotychczasowy wynik (7.35 sek.), a w finale pobiegł nieco szybciej (7.32 sek.) i jednocześnie wygrał rywalizację w kategorii juniorów młodszych.
       Trenerzy Czesław Nagy i Jacek Licznerski twierdzą, że osiągnięte przez ich podopiecznych wyniki są zadowalające i stanowią przepustkę do osiągnięcia czołowych miejsc w krajowej rywalizacji.
      
       Z kolei młodsi zawodnicy sekcji lekkoatletycznej oraz skoczkowie wystąpili ponownie w mityngu w Grudziądzu. Na pochwałę zasługują szczególnie ci, którzy ustanowili swoje "życiówki". Agata Licznerska poprawiła swoje wyniki na dwóch dystansach. W biegu na 60 m uzyskała czas 8.83 sek., a na dystansie 200 m - 30.23 sek. Aż o sześć sekund swój dotychczasowy najlepszy halowy wynik na 300 m poprawił Jakub Maciesza. Przebiegł ten dystans w czasie 42.84 sek.
       Nasze skoczkinie wzwyż: Agnieszka Okseniuk i Agnieszka Nowoświat zaprezentowały swój dobry, ostatnio stały poziom. Agnieszka Okseniuk zajęła w konkursie drugie miejsce, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 155 cm, a Agnieszka Nowoświat była trzecia i skoczyła 150 cm. Pozostałe wyniki:
       Magda Rzepka 60 m - 8.88 sek., skok w dal - 3.89 m
       Monika Korneluk skok w dal - 3.67 m
       Julita Bielewska 60 m - 9.56 sek.
       Adrianna Skowron 60 m, Krystian Guzowski 60 m - 8.79 sek. (rek. życiowy ) - 9.98 sek.
       Mariusz Krzyżopolski skok w dal - 4.09 m
      
Jacek Licznerski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Po "jakiemu" to jest napisane? --->"ustanawiając swój rekord życiowy sprzed tygodnia". Prawidłowa forma to: Bijąc swój rekord życiowy ustanowiony przed tygodniem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    dr Miodek(2013-01-14)
Reklama