UWAGA!

Lidka pierwsza w szachach błyskawicznych

 Elbląg, Lidka pierwsza w szachach błyskawicznych
fot. nadesłana

W dniach 15-17 grudnia w Katowicach odbyło się prawdziwe święto szachów – Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Elblążanka, Lidia Czarnecka w pierwszym dniu zawodów uzyskała pierwsze miejsce w szachach błyskawicznych w kategorii najlepsza zawodniczka Polska w wieku 2003 i młodsi. W szachach szybkich w grupie Girls 14 startowało 121 zawodniczek. Lidia zajęła piąte miejsce.

W piątek, 15 grudnia odbył się turniej szachów błyskawicznych z udziałem 1068 zawodników na dystansie 11 podwójnych rund tempem 3 minuty na partię +2 sekundy za każde posunięcie. W weekend, 16-17 grudnia rozegrano turniej szachów szybkich, na dystansie 11 rund tempem 15 minut na partię + 10 sekund za każde posunięcie. W turnieju wystąpiło 1161 zawodników. Turniej był podzielony na kategorie. Grupie Girls 14 startowało 98 zawodniczek.
       Jest to największy sukces i wynik Lidii tego roku. Należy przy tym dodać, że Lidia Czarnecka w 2014 roku (Wrocław) zdobyła dwa złote medale w kategorii najlepsza juniorka ur. 2004 r. Podziękowania należą się trenerowi, Mariuszowi Ściwiarskiemu, kibicom i darczyńcom . Życzę wszystkim Wesołych Świąt.
      
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama