UWAGA!

Liga rzutek

Rusza Elbląska Liga Darta. Zwycięski team otrzyma tysiąc złotych nagrody, a najlepsi zawodnicy ligi mogą liczyć na start w mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie.

- Nasza liga została zbudowana w oparciu o trzyosobowe drużyny reprezentujące elbląskie puby - wyjaśnia Ryszard Barszcz, jeden z organizatorów. - System rozgrywek jest oparty na sprawdzonych już regułach, zaczerpniętych z rozgrywek ligowych w innych dyscyplinach np. piłce nożnej czy piłce ręcznej.
     Do pierwszej edycji Elbląskiej Ligi Darta zgłosiło się 18 drużyn. Organizatorzy podzielili je w drodze losowania na dwie dywizje. Zwycięzcy poszczególnych dywizji zagrają ze sobą w wielkim finale ligi o tysiąc złotych przewidzianych dla najlepszego teamu dartowców z naszego miasta.
     - Mecze rozgrywane będą systemem każdy z każdym, mecz i rewanż - dodaje Barszcz.
     Pomysł ligi darta narodził się po ostatnich elbląskich doświadczeniach z tą dyscypliną. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu w Elblągu w Bowling Cup odbył się pierwszy krajowy turniej Polish Dart Cup z udziałem ponad stu zawodników.
     - Chcemy aby nasza liga na stałe wkomponowała się w elbląski kalendarz rozgrywek - podkreślają organizatorzy.
     Najwięcej drużyn do rozgrywek zgłosił Bowling Club (trzy: Gladiatorzy, Cobry i Jockersi). Po dwie drużyny zgłosiły: Jaszczur Old Pub (Ceker i Romar), West Side (Kalosze i Małysze), Klub Krypta (Baku Sqat i Bracia Brothers).
AP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama