Lodu nie ma, ale są medale

Elbląg, Złota sztafeta
Złota sztafeta (fot. nadesłana)

Bardzo dobrze rozpoczęła sezon w short tracku Martyna Górka. Zawodniczka elbląskiego Orła zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej na odbywających się w weekend Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych. Z Gdańska elblążanka przywiozła złoto w sztafecie i brąz na 1000 metrów.

Złoty medal wywalczyła sztafeta mieszana w składzie Martyna Górka, Amelia Nowakowska (obie Orzeł Elbląg), Michalina Wawer (MOSiR Giżycko) w kategorii Junior C.

Martyna Górka (Junior C) do złota dołożyła brąz na dystansie 1000 metrów. Elblążanka na podium zameldowała się na dystansie 1000 metrów i w sztafecie mieszanej w swojej kategorii wiekowej. Warto zwrócić uwagę na finał 1000 metrów, gdzie zawodniczka Orła na metę wjechała o 99 tysięcznych sekundy przed Czeszką Sarą Hluskovą. Brązowy medal na dystansie 1000 metrów Martyna Górka pokonała w finale w czasie 1,50,151 min.

W klasyfikacji generalnej elblążanka uplasowała się na czwartej pozycji: indywidualnie na 1500 metrów była czwarta, na 1000 - trzecia i na 500 - ósma. Amelia Nowakowska z Orła w „generalce“ była szósta po tym jak na kolejnych dystansach zajmowała następujące miejsca: na 1500 - siódma, na 1000 - czwarta i na 500 - siódma. To jak na razie najlepsze miejsce osiągnięte przez zawodniczkę Orła od kiedy staruje w kategorii Junior C.

Michał Krause (Junior C) wywalczył brązowy medal na dystansie 1000 metrów. W finale dystans pokonał w czasie 2,02,981 minuty. W klasyfikacji generalnej uplasował się na ósmym miejscu. na poszczególnych dystansach zajmując następujące miejsca: na 1500 metrów - siódmy, na 1000 metrów - trzeci i na 500 metrów - szósty.

Tymon Hryniewicz był siódmy w klasyfikacji generalnej, a Oskar Sokołowski uplasował się na 10. pozycji. Męska sztafeta Orła w składzie Michał Krause, Tymon Hryniewicz oraz Oskar Sokołowski wywalczyła brązowy medal.

Z brązowych medali cieszyła się też sztafeta mieszana kobiet w składzie Ada Jażdżyńska, Maja Krause (Orzeł Elbląg), Weronika Biller (MOSiR Giżycko) oraz Magda Kuck (WMKS Olsztyn).

Warto też wspomnieć o dobrym występie Jędrzeja Borowieckiego. Elblążanin w ramach kwalifikacji do składu reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Sukcesy elblążan są dobrym prognostykiem na dalszą część sezonu. Pewną ciekawostką jest fakt, że elbląskie Orły w Elblągu nie mają możliwości trenowania na lodzie.