UWAGA!

Mamy powody do dumy

 
Elbląg, Prezydent nagrodził sportowców
Prezydent nagrodził sportowców (fot. Michał Skroboszewski)

Medale na mistrzostwach Europy, wysokie miejsca na międzynarodowych zawodach, medale na mistrzostwach Polski – ubiegły rok był udany dla elbląskich sportowców. Dziś (21 marca) w Hali Sportowo – Widowiskowej prezydent Elbląga nagrodził wyróżniających sie zawodników. Zobacz zdjęcia z gali.

2018 rok to przede wszystkim igrzyska olimpijskie. W Pjongchang Elbląg reprezentowało dwóch łyżwiarzy szybkich: Sebastian Kłosiński i Adrian Wielgat. Wówczas panczeniści byli zawodnikami Orła Elbląg, dziś reprezentują... Stoczniowca Gdańsk. I to chyba najlepsze podsumowanie elbląskiego sportu w 2018 r. Obaj łyżwiarze zostali nagrodzeni przez prezydenta Elbląga za sukcesy w 2018 r.
       Nasze miasto „stoi” sportem młodzieżowym. Marta Witkowska była w tym roku 4. w finale B Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w Bułgarii w K1 na 1000 metrów (kajaki). Karolina Kulik została mistrzynią Europy młodzików w podnoszeniu ciężarów. Igor Janik wywalczył wicemistrzostwo świata juniorów na mistrzostwach świata w szachach szybkich i błyskawicznych. Ze sportów drużynowych warto wspomnieć o brązowym medalu juniorów Truso Elbląg w piłce ręcznej chłopców. Sukces juniorów został doceniony na tyle, że dziś brązowi medaliści rywalizują w I lidze szczypiorniaka w barwach Mebli Wójcik. To jednak nie jedyne sukcesy elbląskich sportowców w ubiegłym roku.
       Wyrazem tego jest 25 nagrodzonych sportowców i trenerów, dzięki którym w 2018 r. mogliśmy poczuć dumę z bycia elblążaninem. Do tego prezydent wyróżnił kilkadziesiąt zawodników, trenerów, działaczy i rodziców, dzięki którym elbląski sport funkcjonuje na tak wysokim poziomie.
       Szczególnie dużo wyróżnionych reprezentowało sekcję kajakową Olimpii Elbląg, to właśnie z zawodniczką tego klubu Martą Witkowską możemy snuć nadzieję na kolejny występ zawodniczki z naszego miasta na kolejnych igrzyskach olimpijskich. Za plecami utytułowanej koleżanki czają się koledzy z klubu, warto wspomnieć chociażby o Przemysławie Rojku, Gabrielu Gładykowskim i innych. Sporo nagrodzonych reprezentuje sporty walki: od judo poprzez boks do karate i kick – boxing. Warto zwrócić uwagę, że ci zawodnicy zajmują czołowe miejsca na mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wiekowych.
       - Dzięki naszym sportowcom mamy wiele powodów do dumy - powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na dzisiejszej gali.
      
       Nagrodzeni (sportowcy i trenerzy): Robert Karaś (niezrzeszony), Marta Witkowska, Adam Witkowski, Igor Komorowski, Gabriel Gładykowski, Przemysław Rojek, Paweł Krause, Wojciech Załuski, Agnieszka Banaś ( wszyscy ZKS Olimpia), Igor Janik (UKS Hetman), Kamila Stormowska (Orzeł), Adrian Durma (Elbląski Klub Karate), Karolina Kulik, Julian Falkowski, Grzegorz Rajkowski ( wszyscy Meyer), Adrian Wielgat, Sebastian Kłosiński ( wszyscy Stoczniowiec Gdańsk), Jaromir Brekau, Karol Kucharski, Andrzej Młynarczyk, Krzysztof Wojtaszek, Rafał Wójtowicz, Marcin Hebda, Jarosław Czyżewski ( wszyscy Atak), Sebastian Makowski (Olimpia Judo)
      
      
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zdecydowanie za długie przemówienie Wróblewskiego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  Uwaga(2019-03-21)
 • Szkoda jednak, że chłopaki trenerka Grzegorza nie zostali wyróżnieni, wstyd !!
 • Chcielibyśmy dodać, że jest to zasługa naszego wodza i dobrodzieja, Wróbla
 • Gdzie brązowi medaliści Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej??? Na trybunach !!! Skandal i brak szacunku dla tych młodych sportowców.
 • Prezydent powinien teraz osobiście zaprosić do siebie chłopaków z tego i wręczyć im nagrodę. Tak się nie robi zwłaszcza że pewnie długo poczekamy aż znowu zobaczymy medale u juniorów w piłce ręcznej. Jest to przykre i wcale nie motywuje do rozwoju młodych sportowców, którzy mieli by ponownie sukces powtórzyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  Przykre i jeszcze raz przykre (2019-03-22)
 • Nikt o tym nie pamięta. W ogóle kogo interesuje piłka ręczna. Dno dna
 • KIlka pytań 1) Kiedy wreszcie zostanie wybudowana pełnowymiarowa bieżnia lekkoatletyczna? Chociaż 6 torów. O stadionie lekkoatletycznym już przestałem marzyć. 2) Kiedy zostaną usunięte usterki i niedociągnęcia na CRW i torze? Jak wygląda sprawa z karami naliczanymi na wykonawcę toru? 3) Jak będzie wyglądała sytuacja, gdy concordia i olimpia będą musiały rozgrywać mecze ligowe na jednym, jedynym obiekcie, który dopuści do rozgrywek PZPN? Będą grać na klepichu, czy rozgrywki będą przypominać przystanek Woodstock? 4) Kiedy powstaną w mieście boiska do siatkówki plażowej? Dość mamy gry w potocznie zwanej kuwecie Więcej nie chce misię pisać. Na razie tyle. Czekam na odpowiedź.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Kilkaprosychpytań(2019-03-22)
 • Skoro w sektorze VIP ciągle te same ryje
 • Dlaczego zapominamy o dyscyplinach zespołowych? Brązowy medal juniorów w piłce ręcznej chłopców nie liczy się? Gdzie byli zawodnicy? Gdzie dla nich nagrody? W Elblągu zawsze była piłka ręczna, dlaczego to nie zostało docenione?
 • Elbląskie Święto Sportu to taka dziwna impreza, na której najmniej ważni są zawodnicy i ich trenerzy. Obłudne przemówienia przedstawicieli władz miasta, w których zapewniają jak to kochają sport, a później swoimi decyzjami ten sport, zwłaszcza młodzieżowy, zabijają. .
 • Jak zwykle brak jasnych kryteriów w nagradzaniu lub wyróżnianiu zawodników i trenerów. Piłkarzy ręcznych MKS "Truso" Elbląg, medalistów MP Juniorów, w ogóle nie zaproszono na scenę (?!). Wśród zawodników z nagrodami (czyli teoretycznie najlepszych z najlepszych) był brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów, a z tej samej dyscypliny troje innych, którzy na tej samej rangi zawodach stanęli na wyższym stopniu podium (1 x złoto, 2 x srebro) byli ledwo wyróżnieni. Byli z "niesłusznych" klubów, nie mają układów z ludźmi, którzy o takich wyborach decydują?!
 • Przypomnijmy, że taniec to też sport. Elbląskie kluby taneczne zdobrywaja takie nagrody o jakich inni tylko mogą pomarzy c!!!!! Szkoda, że taniec w Elblagu nie jest doceniany, bo w każdym innym mieście tancerze to duma. .. Brak słów co do nominacji.
Reklama