Mamy wicelidera

Elbląg, Coltex po ostatnich zwycięstwach jest wiceliderem tabeli
Coltex po ostatnich zwycięstwach jest wiceliderem tabeli

Po dwóch zwycięstwach nad BAT Sierakowice koszykarze trzeciolgiowego AZS PWSZ Coltex Elbląg awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Elblążanie rozegrali z BAT w Sierakowicach zaległy mecz jeszcze z pierwszej kolejki i wygrali bez większych problemów 92:75. Jeszcze wyższe zwycięstwo odnieśli podczas meczu inaugurującego rundę rewanżową z BAT w Elblągu.
     Po pierwszych dziesięciu minutach można było mieć wątpliwości, czy zwycięstwo będzie wysokie. W 10 min na tablicy wyników był kolejny remis w tym meczu 24:24.
     W drugiej kwarcie trener gospodarzy Tomasz Szuszkiewicz nie bał się postawić na rezerwowych. Kawał świetnej roboty wykonał wprowadzony po przerwie Daniel Osiński. Przy stanie 26:26 Osiński celnie trafił za trzy punkty, a Karhut podwyższył prowadzenie AZS Coltex w 33 min do pięciu punktów. Osiński tylko w drugiej kwarcie jeszcze trzykrotnie celnie trafił zza lini 6.25 m i był najskuteczniejszym zawodnikiem w elbląskim zespole.
     - Postawiłem na rezerwowych i zrobili mi grę - stwierdził po meczu trener AZS Tomasz Szuszkiewicz.
     Na początku trzeciej kwarty swoją obecność zaznaczył również Michał Morawski (7 punktów w ciągu trzech minut, w tym jeden rzut za trzy). Przypomniał o sobie również Piotr Karhut, który między 28 a 29 minutą zdobył dla AZS dziewięć punktów pod rząd. Trzecia kwarta była najlepsza w wykonaniu elblążan. W ostatnich dziesięciu minutach nadal przeważali gospodarze.
     Po niedzielnej kolejce AZS Coltex awansował na drugie miejsce, premiowane startem w barażach o ekstraklasę. Na pierwszym miejscu jest Hydrotechnika Gdańska, która jak na razie z dziesięciu rozegranych spotkań przegrała zaledwie jedno. Tuż za Coltexem z jednopunktową stratą jest Start Gdynia i rezerwy Czarnych Słupsk.

AZS PWSZ Coltex Elbląg - BAT Sierakowice 113:68 (24:24, 26:13, 31:14, 32:17)

AZS Coltex: Sosnowik 5, Zbaraszewski, Jankowski 10, Osiński 27, Karhut 23, P. Samujło 12, M. Samujło 5, Jakubów 11, Morawski 10, Sartanowicz 10

Wyniki 11 kolejki Trefl Puzzle Gdynia - Sokół Sopot 86:91, Delmar Wejherwowo - Hydrotechnika Gdańsk 116:79, SKS Starogard Gdański - Start Gdynia 62:70, Radość Bytów - Czarni II Słupsk 85:109. W zaległym meczu: AZS Gdańsk - Delmar Wejherowo 94:114.