UWAGA!

Maraton Zumby coraz bliżej

 Maraton Zumby coraz bliżej

Pierwszy profesjonalny Maraton Zumby w Elblągu odbędzie się już wkrótce. Zapraszamy 20 stycznia w godz. 16-19 do hali sportowej Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu. Myślicie, że na Maratonie będzie ciężko, że nie poradzicie sobie, bo nigdy nie uczyliście się tańczyć? Nic bardziej mylnego. Chodzi o to, żeby próbować i przy tym dobrze się bawić.

- W ciągu trzech godzin maratonu przewidujemy dwie przerwy po 10 minut, natomiast a każdym momencie maratonu uczestnicy mogą usiąść na chwilę i odpocząć. Maraton Zumby prowadzony jest podobnie jak same zajęcia Zumby. Z tym, że instruktorzy prowadzący ćwiczą na scenie przodem do uczestników, pokazując kroki do danej muzyki. Uczestnicy ćwiczący przed sceną starają się naśladować instruktorów. Niektóre choreografie instruktorzy wykonują razem z uczestnikami przed sceną. Nie jest jednak istotne to, w jakim stopniu uda się wam wykonać ruchy, które pokazują instruktorzy – mówi Ewa Kalka.
       Chodzi o to, żeby próbować i przy tym dobrze się bawić. Myślicie, że na Maratonie będzie ciężko, że nie poradzicie sobie, bo nigdy nie uczyliście się tańczyć? Nic bardziej mylnego. Podczas maratonu pojawi oczywiście wiele różnych rytmów tanecznych, takich jak: salsa, bachata, merengue, raggaeton, cumbia, calypso, afro, a nawet taniec brzucha. Choreografie do muzyki w danym rytmie zawierają tylko kroki podstawowe z danych tańców, które są bardzo łatwe do opanowania, a poza tym kombinacje kroków powtarzają się tak jak powtarza się refren w piosence. Reszta to proste kombinacje ruchów rąk, bioder oraz elementy zaczerpnięte z fitnessu.
       Jak się przygotować na maraton: należy ubrać wygodne obuwie sportowe, spodnie do fitnessu lub legginsy i koszulkę – można nawet wziąć koszulkę na zmianę. Polecamy zabrać ze sobą ręcznik i wodę do picia. Słodką przekąskę oraz kawę będzie można kupić na miejscu.
       Podczas maratonu otwarte będzie również stoisko z artykułami do ćwiczeń Zumby.
      
      
Patronat medialny nad maratonem objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)