UWAGA!

Marcin Florek optymistą (triathlon)

Po dziewięciu latach startów w triathlonie, miniony sezon był dla mnie najlepszy - mówi elblążanin Marcin Florek. Z zawodnikiem rozmawia Andrzej Minkiewicz.

Andrzej Minkiewicz: Jak ocenia Pan swój sezon startowy w roku 2006?
     Marcin Florek: Po dziewięciu latach startu osiągnąłem znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. Zająłem 12 miejsce na młodzieżowych mistrzostwach świata w Lozannie, byłem 13 w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Ważne też były tytuły mistrza Polski, a mam ich już w dorobku, w różnych kategoriach wiekowych, 14.
     
     Czy ma Pan już skonkretyzowane plany na nadchodzący sezon?
     Jestem świeżo po konsultacjach w Szczecinie, gdzie z trenerem i prezesem naszego związku rozmawialiśmy o przygotowaniach do sezonu 2007. Plany są bardzo ambitne: dwa trzytygodniowe zgrupowania w Republice Południowej Afryki, obóz wysokogórski we Francji i starty w zawodach Pucharu Świata. Do takich zawodów dopuszcza się 80 najlepszych zawodników z rankingu. To podstawowy problem, by znaleźć się na takiej liście i walczyć o punkty rankingowe. A ilość zaliczanych punktów do światowego rankingu triathlonistów będzie decydowała o uczestnictwie w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w roku 2008. Jestem umiarkowanym optymistą i będę dążył, by sportowe cele osiągnąć i stać się pierwszym polskim olimpijczykiem triathlonistą.
     
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama