Marek Szredel na Mistrzostwa Europy (radioorientacja sportowa)

Wysoką formę utrzymuje st. chor. Marek Szredel, zawodnik Elbląskiego Klubu Orienteeringu „Gryf” przy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Ma już w dorobku pięć tytułów mistrza Polski lub Wojska Polskiego. Te trofea dały mu nominację do kadry Polski na Mistrzostwa Europy.

W pierwszych dniach sierpnia na XVII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Radioorientacji Sportowej rozgrywanych w rejonie Kościerzyny Marek Szredel zdobył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii M-50 w paśmie 144 MHz. W konkurencji paśmie 3,5 MHz zajął trzecie miejsce, a w klasyfikacji generalnej, uwzględniającej obie konkurencje, był zdecydowanie najlepszy. W pokonanym polu pozostawił czołowych reprezentantów Czech, Słowacji i Litwy.
     Selekcjonerzy kadry Polski powołali st. chor. Marka Szredela do reprezentacji na wrześniowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Bydgoszczy.
     Szredel nie zwalnia tempa. Ostatnio uczestniczył w zawodach Pucharu Litwy w radioorientacji sportowej z udziałem reprezentacji Estonii, Rosji, Litwy i Polski, gdzie zajął wysokie, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.