UWAGA!

Mariusz Czerkawski w Elblągu

 Elbląg, Mariusz Czerkawski w Elblągu
fot. MOSiR

30 listopada elbląscy Wikingowie powalczą o bilet do finału Czerkawski Cup w minihokeju. Rywalami elblążan będą młodzi hokeiści z północnej Polski. Czerkawski Cup to nieoficjalne mistrzostwa Polski w minihokeju.

30 listopada (sobota), na lodowisku im. Heleny Pilejczyk w Elblągu odbędzie się II Turniej Kwalifikacyjny do VI Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja Na Lodzie – Czerkawski Cup 2020.

O awans do rundy finałowej turnieju, który odbędzie się wczesną wiosną na Stadionie Narodowym w Warszawie powalczą drużyny z północnej połowy Polski: UKS Wikingowie Elbląg, UKS Bombek Malbork, HUKS Niedźwiadki Gdynia, UKS Oliwia 17 Gdańsk, PTH Poznań, BKS Bydgoszcz, AH Legia Warszawa, MKS Sokoły Toruń, ŁKH Łódź

Uczestnicy turnieju pod okiem hokejowego eksperta – Mariusza Czerkawskiego oraz byłych hokeistów i olimpijczyków: Andrzeja Tkacza, Wojciecha Tkacza i Dariusza Garbocza rywalizować będą o wejście do Finału Turnieju.

Czerkawski Cup jest najważniejszą imprezą hokejowa dla najmłodszych hokeistów, grających w kategorii wiekowej mini hokeja, czyli zawodników z rocznika 2010 i młodszych. Do Elbląga przyjedzie zatem około 160 najmłodszych adeptów hokeja. Jest to gwarancją zaciekłej rywalizację na bardzo wysokim poziomie sportowym, gdyż każda ze zgłoszonych drużyn zrobi wszystko co w ich mocy, aby wywalczyć awans do finału.
       Należy tu podkreślić, że w kategorii mini hokej wg przepisów ligowych nie ma finałów mistrzostw Polski, więc Czerkawski Cup w sposób nieformalny wyłania mistrza Polski w tej kategorii wiekowej.
       Mecze rozgrywane są na zmniejszonych taflach lodowych: będą rozgrywane dwa mecze jednocześnie. Młodzi hokeiści grają w formacjach 3-osobowych + bramkarz. Zmiany formacji następują na sygnał sędziego, a każdy z meczów trwa 18 minut.  
       Zawodnicy podzieleni są na dwie grupy w których rozgrywają mecze grupowe (każdy z każdym).
       Po przeliczeniu miejsc w grupie następują mecze o miejsca w turnieju. Trzy pierwsze drużyny awansują do finału.
       Tegoroczne eliminacje odbywają się w Elblągu dzięki współpracy stowarzyszenia Sport 7 z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu.

 Zachęcamy wszystkich elblążan do odwiedzenia 30 listopada lodowiska Helena w Elblągu i kibicowania drużynom podczas rozgrywek. Wejście na trybuny jest bezpłatne. Będzie możliwość spotkania Mariusza Czerkawskiego oraz otrzymania autografu. Dodatkowo poprowadzi on trening na lodzie z zawodnikami turniejowymi w przerwie pomiędzy meczami grupowymi, oraz tymi o miejsca.
       Byłego już zawodnika NHL, który jako pierwszy Polak w tej lidze wystąpił w Meczu Gwiazd NHL, nie gościmy często w naszym mieście.  

 

Program turnieju:
       - 11.45 - Ceremonia otwarcia
       - 12.00 - 15.00 - Runda eliminacyjna
       - 15.30 - 16.15 - Trening dla młodych hokeistów z Mariuszem Czerkawskim
       - 16.45 - 18.15 - Runda finałowa
       - 18.30 - Ceremonia zakończenia
      
       Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że w związku z rozgrywanym turniejem ślizgawki w sobotę, 30 listopada, nie odbędą się.

MOSiR, UKS Wikingowie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama