UWAGA!

Matulka bez medalu (podnoszenie ciężarów)

Elbląg, Matulka bez medalu (podnoszenie ciężarów)

Na pomoście Miejskiego Klubu „Atleta” w Gdańsku w miniony weekend odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U 23 w podnoszeniu ciężarów. Startował w nich ubiegłoroczny brązowy medalista Norbert Matulka z LUKS Meyer Elbląg, tym razem bez medalowego efektu.

W tegorocznych mistrzostwach wystartowała rekordowa liczba 21 zawodniczek i 113 zawodników z 36 klubów kraju. Na znaczący wzrost frekwencji być może wpłynęła zapowiedź honorowania specjalnymi nagrodami pieniężnymi zawodników z najlepszymi wynikami po ich przeliczeniu na punkty według tabeli obliczeniowej Sinclaira. Takie nagrody otrzymało sześć najlepszych zawodniczek i sześciu zawodników.
       Niestety, nie powiodło się tak dobrze startującemu w wadze 62 kg elblążaninowi Norbertowi Matulce.
       - Poziom mistrzostw był w kategorii wagowej 62 kg dosyć wysoki - przyznaje Aleksander Ogrodnik, arbiter gdańskich mistrzostw. - A to sprawiło, że wyniki były znacznie wyższe niż przed rokiem. W kategorii Norberta startowało 11 zawodników, mistrzostwo zdobył Damian Wiśniewski z Zawiszy Bydgoszcz, podnosząc w dwuboju 248 kg (rwanie 113 kg, podrzut 135 kg). Elblążanin Norbert Matulka, ubiegłoroczny brązowy medalista takich mistrzostw, zajął szóste miejsce wynikiem 195 kg (85 kg i 110 kg), za które uzyskał 12 punktów, a zostaną one zaliczone na konto klubu i województwa, do krajowego, sportowego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Wynik Norberta Matulki określa jego aktualne możliwości - stwierdza Aleksander Ogrodnik.
       Norbert Matulka, zawodnik LUKS Meyer Elbląg (fot. M).
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama