Mazovia Open 2009 z sukcesami (kick-boxing)

Tarczyn pod Warszawą był gospodarzem trzydniowych Mistrzostw Polski Kadetów w semi, light contact w kick-boxingu. Równolegle rozgrywano Międzynarodowy Otwarty Puchar Mazowsza. W zawodach z powodzeniem startowali zawodnicy z sekcji kick-boxingu Elbląskiego Klubu Karate.

Podopieczni trenera Piotra Lichocińskiego wywalczyli 17 medali.
       – W zawodach „Mazovia Cup” w sobotę, w formule semi contact uczestniczyło 220 zawodniczek i zawodników z klubów Polski, Austrii i Ukrainy – mówi Piotr Lichociński. –. W niedzielnych konkurencjach light contact uczestniczyło 260 zawodników w kategoriach senior, junior i kadet (do 15 roku życia). W rywalizacji seniorów znakomitą dyspozycję wykazał Adrian Durma w wadze 69 kg. Nasz zawodnik zdobył trzy złote medale w semi, light contact i w low-kick. Finałowe pojedynki z jego udziałem koncentrowały uwagę wszystkich kibiców i obserwatorów. Gdyby wybierano najlepszego zawodnika turnieju, Adrian nie miałby konkurencji.
       Z powodzeniem walczyli także jego koledzy. Srebrny medal w semi i brązowy w light contact zdobył Marek Kaźmierczak w wadze 63 kg, srebrny wywalczył w light contact w kategorii 63 kg Rafał Szatkowski, brązowy w semi w wadze 74 kg Marcin Laskowski, a srebrny w kategorii do 89 kg w light contact Artur Zieliński.
       Powody do zadowolenia mają też juniorzy, którzy zdobyli sześć medali. Złoty w light contact w wadze do 57 kg zdobył Mateusz Laskowski, który w finale stoczył wyrównany, bratobójczy pojedynek z Patrykiem Hospodarem (srebro). Patryk w semi wywalczył drugi srebrny medal. W kategorii wagowej do 69 kg w light contact srebrny medal zdobył Daniel Zawada, brązowy Marcin Wala. Natomiast w wadze do 74 kg w light brązowy medal zdobył Marek Przeworski.
       – Z mistrzostw Polski kadetów przywieźliśmy trzy brązowe medale w light contact. Miejsca na podium wywalczyli Paulina Jakubiec (do 55 kg), Monika Zielińska (do 60 kg) i Michał Miłoszowski (do 63 kg). Były to ostatnie w tym roku zawody kick-boxingu z naszym udziałem. Medalowy dorobek 2009 roku sekcji kick-boxingu to 52 medale, świadczące o rozwoju umiejętności naszych zawodników. Przed rokiem o tej porze cieszyliśmy się z 48 medali – uzupełnia Piotr Lichociński.