Meblarze w 1/8 finału Pucharu Polski (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze w 1/8 finału Pucharu Polski (piłka ręczna)

Meble Wójcik Elbląg będą kontynuować swoją przygodę z Pucharem Polski. W 1/16 finału tych rozgrywek drużyna Jacka Będzikowskiego pokonała w Gdyni miejscową Spójnię 27:24. Kolejnym rywalem Meblarzy będzie drużyna Azoty Puławy.

Dziś naprzeciwko siebie stanęły drużyny, które poziomem nie odstają zbytnio od siebie, mimo że grają w różnych klasach rozgrywkowych. Spójnia Gdynia jest liderem na I-ligowych parkietach, z kolei nasza drużyna okupuje ostatnie miejsce PGNiG Superligi mężczyzn. Na korzyść gospodarza przemawiała szersza ławka. Meblarze udali się do Gdyni w jedenastoosobowym składzie, rywale wpisali do protokołu czternaście nazwisk. W szeregach naszej drużyny zabrakło Adriana Fiodora, Michała Tórza, Marcina Szopy, Pawła Adamczaka oraz Kamila Netza i Jakuba Malczewskiego, którzy nie zagrają już do końca sezonu.
       Wynik spotkania otworzyli gospodarze. W 6. minucie spotkania gdynianie prowadzili 5:3, jednak zaraz potem gola kontaktowego rzucił Adam Nowakowski, a do wyrównania doprowadził Piotr Adamczak. Spotkanie było bardzo wyrównane, co rusz na tablicy wyników widniał remis. W 20. minucie miejscowa drużyna prowadziła 10:8, ale już dwie minuty później to Meblarze mieli jedną bramkę więcej. Końcówkę pierwszej połowy skuteczniej rozegrali gdynianie i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 14:13.
       Druga odsłona zawodów rozpoczęła się od błędów po obu stronach, a pierwsza bramka padła dopiero w 34. minucie z rąk przyjezdnych. Elblążanie grali dużo lepiej niż w pierwszej połowie, dobrze przesuwali się w obronie, dzięki czemu od 36. do 40. minuty nie stracili żadnej bramki, a sami rzucili cztery. Nieźle między słupkami spisywał się Bartosz Dudek, który zatrzymywał także rzut karny gdynian. Siedmiominutową niemoc gospodarzy przerwał Paweł Ćwikliński i od tego czasu trafiali już systematycznie. Po golach Jakuba Morynia i Piotra Adamczaka, elblążanie prowadzili 23:20. Rywale walczyli ambitnie i byli bliscy doprowadzenia do kolejnego wyrównania, jednak w końcówce Meblarze byli skuteczniejsi i ostatecznie wygrali 27:24.

Spójnia Gdynia - Meble Wójcik Elbląg 24:27 (14:13)