UWAGA!

Medale Marka Szredela w mistrzostwach Polski (radioorientacja sportowa)

Elbląg, Marek Szredel z medalowymi trofeami.
Marek Szredel z medalowymi trofeami.

W Kielcach rozegrano XIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej. Z medalowymi sukcesami starty w Kielcach zakończył elblążanin st. chor. rez. Marek Szredel.

W zawodach rywalizowali zawodnicy z Polski i państw zrzeszonych w Europejskiej Federacji Radioorientacji Sportowej. Byli w tym gronie zawodnicy z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
       Mistrzostwa rozgrywano w konkurencjach na „częstotliwości” w paśmie UKF oraz KF. Polegały one na pokonaniu biegiem w jak najkrótszym czasie trasy w lesie z równoczesnym odnalezieniem pięciu nadajników emitujących kodowane sygnały radiowe alfabetem morsa. Zawodnicy pokonywali dystans z własnym sprzętem radiowym i mapą. Odbierali nadawane sygnały, po czym określali azymuty kolejnych punktów, do których dobiegali.
       Po raz kolejny wyborną formę zademonstrował podczas mistrzostw st. chor. rez. Marek Szredel z 16 Batalionu Dowodzenia w Elblągu. Wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Polski w paśmie KF, a ponadto zdobył srebrny medal w paśmie UKF.
       Barwy 16 PDZ obok Marka Szredela na kieleckich mistrzostwach reprezentował st. chor. Dariusz Jachna z 20 Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach, który zajął 10. miejsce.
       Gratulując sukcesów, informujemy, że już wkrótce, bo 26 sierpnia od godz. 9 w leśnym kompleksie „Piękny Las” w pobliżu Elbląga rozegrane zostaną Mistrzostwa Garnizonu Elbląg w biegach na orientację.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama