UWAGA!

Medalistka z Lubljany (lekka atletyka)

Marianna Biskup zdobyła na Mistrzostwach Europy Weteranów w Lubljanie (Słowenia) dwa medale - srebrny w trójskoku i brązowy w skoku w dal. - Z medali jestem zadowolona, z wyników tym razem nie - tak na gorąco podsumowała swój start. - A to dlatego, że w obu konkursach skoczyłam poniżej moich możliwości.

Elblążanka startuje w kategorii W 45 . W dal skacze regularnie powyżej 5 m 30 cm (jest rekordzistką Europy), w trójskoku osiąga zwykle odległość ponad 11 metrów. To najlepsze wyniki na świecie. I nadal najlepsze w naszym województwie, biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe, także młodzieżowe. Od przyszłego sezonu planuje włączyć jeszcze jedną konkurencję - skok wzwyż. Jest aktualna mistrzynią kraju z wynikiem 150 cm. Należy dodać, że osiągnęła go bez specjalnych przygotowań. Ten rezultat dałby jej w Lubljanie medal.
     Marianna Biskup zdobyła w sumie 18 medali mistrzostw świata i Europy. Są wśród nich także te najcenniejsze - złote. Niestety, tym razem nie udało się stanąć na najwyższym podium w międzynarodowym starcie. Może ta sztuka uda się jeszcze w tym roku. Marianna Biskup planuje bowiem występ w 1. Europejskich Igrzyskach Weteranów, które odbędą się w Malmö od 29 sierpnia do 7 września.
MS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama