UWAGA!

Medalowe mistrzostwa w Gdyni (triathlon)

 Elbląg, Marcin Florek z brązowym medalem Mistrzostw Polski w aquathlonie.
Marcin Florek z brązowym medalem Mistrzostw Polski w aquathlonie.

Sezon rywalizacji w triathlonie w pełni. W minioną niedzielę w Gdyni rozegrano mistrzostwa Polski w aquathlonie. Z powodzeniem w zawodach startowali podopieczni trenera Bogusława Tołwińskiego z elbląskiego MKS Truso. Elblążanie wywalczyli trzy brązowe medale.

- Piękna pogoda i tłumy kibiców na plaży sprzyjały wyścigom przeszło 200 uczestników mistrzostw kraju w aquathlonie w kategoriach wiekowych od 10 lat do 60+ - informuje trener Tołwiński. - W skład konkurencji wchodziło pokonanie ze startu pływaniem dystansu 1000 m, a następnie bieg na 5000 m do mety. Dobrą formę i przynależność do krajowej czołówki potwierdził elblążanin Marcin Florek, zdobywając brązowy medal w kategorii seniorów. Szybsi od niego byli Przemysław Szymanowski i Filip Szołowski z Akweduktu Kielce. Drugi brąz w Gdyni wywalczył nasz zawodnik Maciej Kosmala, startując w kategorii młodzika (14-15 lat). Chcę podkreślić, że w krajowej czołówce byli również nasi najmłodsi zawodnicy. W kategorii dziewcząt 12-13 lat Aneta Kluczyk zajęła 4. miejsce, natomiast wśród zawodniczek w wieku 14-15 lat Paulina Załucka była 5., a Marta Kosmala - 6. Nie zawiedli również chłopcy, bo Artur Kluczyk (14-15 lat) uplasował się na 4. miejscu, a Damian Tomaszewicz (16-17 lat) był 8. W kategorii 18-19 elblążanin Maciej Sawicki zajął 5. miejsce, Przemysław Nowalski był 9., a Mateusz Kieszkowski 12. Walczący w kategorii 20-23 lat Patryk Sawicki zajął 8. miejsce. Był to dobry start zawodniczek i zawodników MKS Truso, który potwierdził ich solidną pracę na treningach - ocenia Bogusław Tołwiński.
       Dodajmy, że szkoleniowiec też ma powody do satysfakcji. Po 16 latach treningów stanął na podium mistrzostw Polski, zajmując trzecie miejsce w kategorii wiekowej 40-49 lat. To trzeci brązowy medalista gdyńskich mistrzostw z Elbląga. Gratulujemy!
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama