UWAGA!

Medalowe żniwa elblążan (wrotkarstwo szybkie)

Elbląg, Medalowe żniwa elblążan (wrotkarstwo szybkie)
(fot. PS)

Na torze wrotkarskim przy ul. Agrykola odbyły się w czwartek Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików we wrotkarstwie szybkim. Startowali nich jednak tylko zawodniczki i zawodnicy z trzech klubów Warmii i Mazur. Elbląscy wrotkarze na 24 możliwe do zdobycia medale wywalczyli ich 17, w tym wszystkie złote. Zobacz fotoreportaż .

W mistrzostwach uczestniczyło 54 zawodniczek i zawodników z olsztyńskiego klubu Art. Print, a także elbląskich UKS Viking i KS Orzeł. Wyścigi zdominowali wychowankowie trenerów Ryszarda Białkowskiego (Viking) i Ireneusza Borowieckiego (Orzeł).
     W kategorii młodziczek bezkonkurencyjna była Natalia Kłosińska z Orła, zdobywając złote medale na dystansach 300, 500 i 1500 m, a także w sztafecie 3000 m, w której pobiegła z Mariolą Rybak. Ogółem KS Orzeł zakończył mistrzostwa z ośmioma medalami, zdobywając oprócz złotych po dwa srebrne i brązowe.
     W konkurencjach młodzików wyborną formę zademonstrowali wrotkarze Vikinga. Złote medale zdobyli: Łukasz Mazurek na 500 i 1500 m oraz Maciej Skowron na 300 m i sztafeta Vikinga na 3000 m. Wrotkarze tego klubu cieszą się z dziewięciu medali, a oprócz złotych wywalczyli dwa srebrne i trzy brązowe.
     Wrotkarze z Art. Sprintu ani razu nie stanęli na najwyższym stopniu podium. Wywalczyli cztery srebrne i trzy brązowe medale.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama