UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Metę wyznaczył Piekarczyk

 
Elbląg, W biegu głównym wystartował prawe 200 zawodników
W biegu głównym wystartował prawe 200 zawodników (fot. AD)

Dzieci, młodzież, dorośli. Amatorzy, zawodowcy, sportowcy niepełnosprawni. Debiutanci i mistrzowie. Biegacze, kijkarze i wózkarze. Miłośnicy aktywnych form spędzania czasu wzięli udział w sobotnim, czwartym już Elbląskim Ulicznym Biegu Piekarczyka. Zobacz fotoreportaż.

Po ulicach Starego Miasta w niewiarygodnym upale na dystansach od 1 do prawie 10 km ścigali się biegacze z całej Polski, Ukrainy, Francji i Kenii. Niepełnosprawni zawodnicy pokonywali 7 km na rowerach ręcznych. Była też konkurencja dla amatorów nordic walking, którzy przemierzyli z kijami 2 800 metrów.
       - Pozwoliłam sobie symbolicznie tylko uczestniczyć w biegu nordic walking, bo jako organizatorka nie mogłam startować w zawodach - mówi Dorota Pawłow, dyrektorka Departamentu Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Uwielbiam tę aktywność, zachęcam wszystkich do marszu z kijkami po naszej Bażantarni, nordic walking to alternatywa dla wszystkich, którzy nie mogą bądź nie lubią biegać.
       W poprzednim roku zawodnicy biegali w strugach deszczu, tym razem było upalnie.
       - Pogoda była sprzyjająca, bo słoneczna, aczkolwiek wilgotność powietrza i duchota sprawiły, że niektórym zawodnikom biegło się bardzo ciężko. Jednak patrząc na miny wszystkich, którzy dobiegali do mety, widziałam że są zadowoleni - dodaje Dorota Pawłow. - Mam nadzieję, że biegi uliczne zaszczepią się w mieszkańcach Elbląga, że zarazimy się bieganiem. Liczę na to, że z każdym rokiem uczestników biegu Piekarczyka będzie coraz więcej. Jest to bieg dla wszystkich, od maluszka do staruszka, nie ma żadnych wykluczeń, barier, to bieg międzynarodowy.
       W tegorocznej edycji niepokonani byli Kenijczycy. Główny Bieg Piekarczyka wygrała Betty Chepleting, która dystans 4,2 km pokonała w 14:38 min. Natomiast wśród mężczyzn najlepszy był Ben Cheboi z czasem 30:32 na 9,8 km.
       W tłumie blisko 200 biegaczy pojawiały się twarze wielokrotnych mistrzów, stałych bywalców sportowych imprez. W Biegu Piekarczyka wystartował też Arti Grabowski, który dzień wcześniej w Galerii El prezentował performance. Artysta z Krakowa uplasował się na 37. pozycji (46:37).
       Wśród zawodników niepełnosprawnych poruszających się na specjalnych wózkach zwycięzcami zostali Monika Seligowska i Bogdan Król, oboje z Ornety.
       - To bardzo duży wysiłek, uprawianie tego sportu kosztuje sporo wyrzeczeń - mówiła zwyciężczyni.
      

 


       Tradycyjnie spośród zawodników głównego biegu wyłoniono najlepszych elblążan. Regina Czerwińska - najlepsza elblążanka - w ogólnej klasyfikacji zajęła 9. miejsce, a Adam Serocki ukończył bieg na 8. miejscu.
       - W Biegu Piekarczyka startowałem po raz pierwszy, ale biegam już od 7 lat, ten start potraktowałem jako trening - opowiadał najlepszy w tym roku elblążanin. - Biegło się dość trudno, był duży upał, a na prostej wiał silny wiatr.
       Medale i nagrody zwycięzcom wręczali m.in. Helena Pilejczyk, Ryszard Szparag.
      
       Wyniki IV Ulicznego Biegu Piekarczyka:
      
       bieg dzieci (szkoły podstawowe, 11-13 lat) - 1000 m
       dziewczęta:
       1. Aleksandra Krupa, Elbląg
       2. Karolina Greber, Bartoszyce
       3. Oliwia Połujańska, Bydgoszcz
      
       chłopcy:
       1. Marcin Kopecki, Sztum
       2. Patryk Angel, Wejherowo
       3. Wojciech Pastewski, Sztum
      
       bieg młodzików (gimnazja, 14-15 lat) - 1000 m
       dziewczęta:
       1. Klaudia Owczarek, Bartoszyce
       2. Paulina Marciniak, Braniewo
       3. Marta Fot,
      
       chłopcy:
       1. Mateusz Jackiewicz, Kazanice
       2. Cezary Mateusiak, Bartoszyce
       3. Marcin Spustek, Elbląg
      
       Mały Bieg Junior - 4 200 m
       dziewczęta:
       1. Nina Jaremko, Bartoszyce
       2. Angelika Tarka, Elbląg
       3. Atina Ciepłucha, Elbląg
      
       chłopcy:
       1. Łukasz Złotucha, Bartoszyce
       2. Kacper Konopski, Elbląg
       3. Remigiusz Skrzecz, Bartoszyce
      
       Duży Bieg Open
       kobiety - 4 200 m
       1. Betty Chepleting, Kenia
       2. Winny Jepkorir, Kenia
       3. Wioletta Kryza, Olsztyn
      
       mężczyźni - 9 800 m
       1. Ben Cheboi, Kenia
       2. Moses Bowen, Kenia
       3. Arkadiusz Gardzielewski, Morzeszczyn
      
       Szczegółowe wyniki na stronie MOS.
      
      

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama