UWAGA!

Międzynarodowy Turniej w Gimnazjum nr 1

 Elbląg, Międzynarodowy Turniej w Gimnazjum nr 1
fot. nadesłana

8 czerwca odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Elblągu.

Piłka Ręczna staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Elblągu specjalizuje się w tej dyscyplinie sportu. Wielu naszych zawodników odnosi sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. 8 czerwca odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Elblągu. Turniej był rozgrywany między drużynami:
       1. MKS „TRUSO” Elbląg
       2. MOSIR Kętrzyn
       3. MTS Kwidzyn
       4. MOS Elbląg
       5. IDRETTSLAG CLUB Rørvik (Norwegia).
       Naszym specjalnym gościem była drużyna piłki ręcznej ze szkoły Ytre Namdal Videregående Skole, grający w klubie Idrettslag Rørvik, Norwegia. Goście przybyli do naszej szkoły w ramach rewizyty i nabierającej tempa współpracy międzynarodowej. Oprócz samego turnieju zwiedzili Gimnazjum nr 1, brali udział w lekcjach, poznali historię Elbląga, Gdańska. Bardzo wzruszającym momentem była wizyta w Muzeum Stutthof oraz zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku. Jednakże najważniejszym punktem programu były wspólne treningi, mecze towarzyskie z drużynami MKS „TRUSO” Elbląg, MOS Elbląg oraz drużyną z Zespołu Szkół w Ryjewie, a przede wszystkim sam turniej, dzięki któremu oba kraje nabrały nowego doświadczenia. Bardzo dziękujemy trenerom i zawodnikom za okazaną pasję do sportu i waleczność. W przyszłym roku szkolnym rewizyta naszych zawodników w Norwegii oraz kolejny turniej z udziałem międzynarodowych drużyn.
       Wyniki turnieju:
       1. miejsce – MTS Kwidzyn
       2. miejsce – MOS Elbląg
       3. miejsce – Idrettslag Club Rørvik
       4. miejsce – MKS „Truso” Elbląg
       5. miejsce – MOSIR Kętrzyn
       Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju dla: Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki,  KS Meble Wójcik, Działu Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu oraz rodzicom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku dla naszych gości.
      
Łukasz Pacholski, Gimnazjum nr 1 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Można by w Elblągu stworzyć zagłębie szczypiorniaka wystarczy tylko chcieć. Dzieci i młodzież pchają się do tego sportu mimo że nie zarabia się w nim takich kokosów jak w piłce kopanej. Takie imprezy powinny być organizowane w każdym przedziale wiekowym wtedy można myśleć nad drużynami (specjalnie piszę w liczbie mnogiej) i ich rozwojem. Ktoś spyta a skąd kasa, odpowiadam wystarczy podjąć temat, zagłębić się a kasa spłynie. Brakuje nam w Elblągu SMSa tę rolę spełnia na razie klasa sportowa w SP9.W naszym regionie można by zebrać ze 20-30 uzdolnionych dzieci z których wyrośli by później mistrzowie Polski, Europy, Świata, ehh takie mam marzenie.
 • Turniej międzynarodowy, a sędziował tylko jeden sędzia. Co na to władze WMZPR?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawodnik1(2014-06-21)
 • Spotkania sędziował jeden sędzia ze względów oszczędnościowych.
Reklama