Mistrz na deskach (liga miejska)

Niespodzianką pierwszej kolejki Ligi Miejskiej była bez wątpienia porażka 1:2 obrońcy tytułu mistrzowskiego drużyny EC z przedostatnim zespołem ubiegłego sezonu ekipą PKP. Pierwszym liderem została jedenastka Alstomu, która pokonała Kromet 4:1.

Swoje rozgrywki zainaugurowały zespoły Ligi Miejskiej. W meczu otwarcia debiutujący w tego typu rozgrywkach Pujan bezbramkowo zremisował ze Stokrotkami. W pierwszej połowie znaczną przewagę osiągnęli piłkarze Stokrotek, jednak nie potrafili zdobyć bramki. Po zmianie stron gra się już bardziej wyrównała, a nawet Pujan mógł wygrać ten mecz ale rywali od utraty bramki uratowała poprzeczka.
     W drugim meczu tego dnia Concordia, trzeci zespół ubiegłego sezonu, pewnie pokonał Pocztowca 3:1. Już do przerwy Concordia prowadziła 2:0. Wprawdzie w drugiej połowie Pocztowiec zdobył bramkę kontaktową, ale ostatnie słowo należało do Concordii, która wygrała całe spotkanie 4:1.
     We wtorek w pierwszym meczu drugi zespół ubiegłego sezonu Auto El zremisowało z MM 2:2. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej wreszcie padły bramki. Najpierw na prowadzenie wyszedł zespół MM po strzale z rzutu karnego. Jednak niespełna minutę później Auto El doprowadziło do wyrównania. Radość nie trwała jednak zbyt długo, gdyż kilka minut później ponownie MM wyszły na prowadzenie. Grający ambitnie piłkarze Auto El w końcówce meczu doprowadzili do wyrównania, a w ostatnich sekundach mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak ich napastnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem MM.
     Tylko w pierwszej połowie trwałą zacięta walka pomiędzy Alstomem i Krometem. Już w pierwszej minucie po szybkiej i składnej akcji Alstom wyszedł na prowadzenie. Wprawdzie kilka minut później Kromet doprowadził do remisu, ale tuż przed przerwą padła bramka samobójcza i Alstom znów wyszedł na prowadzenie. Po zmianie stron mecz stał się już jednostronnym widowiskiem, a dwie kolejne bramki strzelili piłkarze Alstomu.
     W ostatnim meczu pierwszej kolejki doszło do sporej niespodzianki. Obrońca tytułu mistrzowskiego drużyna EC uległa przedostatniej ekipie poprzedniego sezonu drużynie PKP 1:2. Jako pierwsi bramkę zdobyli piłkarze PKP, ale jeszcze w tej samej połowie EC doprowadziło do wyrównania. W drugiej części gry PKP zdobyło bramkę po ładnym strzale z rzutu wolnego. Mimo usilnych starań i ciągłych ataków obrońcy tytułu nie zdołali doprowadzić do remisu.

Komplet wyników 1. kolejki: Stokrotki - Pujan 0:0, Concordia - Pocztowiec 3:1 (2:0), Auto El - MM 2:2 (0:0), Alstom - Kromet 4:1 (2:1), PKP - EC 2:1 (1:1).

EC - Concordia - godz. 17.50

• Niestety w drużunie E.C. było widwć brak kapitana Marcina Czarnucha. Oby stawiał się na mastępne mecze bo jak nie to E.C. straci wiele ze swojej gry o mistrzostwo. Ale jednak morzna złamać monopol na wygrywanie. Brawo PKP! Basista musi zakupić jakieś wzmocnienia dla E.C. bo niemożna zaczynać meczów w 10. To wstyd żeby mieś 16 zawodników na koniec ligi a zaczynać z 10. Ale może się pozbieraja do kupy i łatwo skury niesprzedadzą. Ciekawe co w czwartek pokaże Pujan i Pocztowiec. Myślę ,że PKP przegra i pujan też!!!
    0
    0
    WIZARD(2003-09-03)
  • Wszystkim tym, ktorzy zle nam wroza chcialbym przytoczyc powiedzenie, ktore znalazlem na stronie jednego z moich ulubionych klubow: "Prawdziwa porazka jest nie przegrac, ale nie podjac walki w ogole". Pozdrawiam. A sympatyków naszej skromnej ekipy prosze o doping podczas czwartkowego meczu z Auto El. Zaczynamy o godz. 16.15.
    0
    0
    Kielich (Pujan)(2003-09-03)
  • No właśnie Pujan z Auto-EL bedzie sromotny łomot bo oni łatwo skóry niesprzedadzą. Ale bramki są 2 a piłka jest okrągła no i gra 22 zawodników i wszystko sie może zdażyć! Mimo wszystko powodzenia!
    0
    0
  • W drużynie E.C. niegrał także Robert Białoszewski "Biały" ostoja środka pola i bardzo dobry plaster. Gdyby on grał to wynik meczu byłby zupełnie inny. Biały zacznij w końcu grać i nierób kumplom obciachu. Bo winą obarczą ciebie.
  • kargul jest mistrzem parku, kargul najlepszy jest, kargul jest królem strzelców, kargul z PKP
  • ALSTOM ROZJEDZIE WSZYSTKICH TO JEST PEWNE A BULI JESZCZE NIE JEDNEMU PRZETRĄCI PĘCINY.
    0
    0
    PABLO Aimar(2003-09-03)
  • PUJAN - pokażcie chłopaki co potraficie!!! Ja w Was wierzę!!!!!
  • EC szkoda (może mały wstyd),że drużyna która wygrywa lige miejską 3 (może 4 nie pamiętam) razy z rzędu ma kłopoty z zebraniem składu..nawet ich znakomity menago Andrzej B. nie jest w stanie im pomóc...może czas wymienić menagera???ale widać problemy składowe mistrzów lig to nie tylko domena zawodowej piłki a także amatorskiej..miejmy nadzieje że EC jednak znajdą ludzi do grania.. ja mimo wszystko jestem wciąz pod wielkim wrażeniem gry wiecznie młodego bramkarza Krometu Janka Statkiewicza..ten ideał bramkarza w podeszłym wieku (bez obrazy Jasiu ) wciąz niczym małolat fruwa jak nasz Adaś Małysz po bramce...gdyby nie jego wspaniałe interwencje w meczu z Alstomem to wynik mógłby byc znacznie większy .. czesto stawał w oko w oko z najlepszym napastnikiem Alstomu. i radził sobie znakomicie .i nie należy sie zgadzać z teorią ,że mecz był jednostronnym widowiskiem...Kromet miał parę setek..i gdyby je wykorzystał mogło by być gorąco ..ale jak to bywa w piłce szczęscie sprzyja lepszym.. Pujan grajac ze Stokrotkami miał chyba szczęscie że trafił w debiucie na słabiej tego dnia dysponowanego rywala ...albo chłopaki ze Stkorotek byli po imprezie albo znów się zaklepali na śmierć...dalej może być cieżko ale piłka jest pieknym sportem..a najpiękniejsze jest to że słabsze teoretycznie drużyny wygrywaja z lepszymi.. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników ligi i kibiców..
  • tradycyjnym zawolaniem przed meczem z Auto El - wszyscy razem: do boju Pujanaaaaa, do boju Pujaaaaan......
    0
    0
    Kielich (Pujan)(2003-09-04)
  • Mimo wszystkich obelg w naszą strone drużyna Pujana życzy wszystkim przeciwnikom udanych spotkań w nadchodzącej kolejce!!! I obyście skończyli krytykować młodą drużynę bo jeśli sobie przypominacie to na pewno was tez ktos kiedys krytykował co na pewno wam też sie nie podobało. Ale my przetrwamy!!!!! Do boooojjjuuuuuuu PUJAN