UWAGA!

Mistrz z czwartej brygady

 Elbląg, Mistrz z czwartej brygady
fot. 4 WMBOT

W dniach 15-16.05.2021 w Orzyszu odbyły się Mistrzostwa Polski w strzelectwie długodystansowym. Zawody, w których wzięło udział blisko 400 zawodników, w tym żołnierze z większości formacji wojskowych Polski oraz reprezentanci sił zbrojnych m.in. USA i Wielkiej Brytanii, odbywały się w ramach trójboju na trzech dystansach: 300, 600 i 800m.

Pierwsze miejsce w kategorii służb mundurowych i tytuł mistrza Polski (Military Standard) zdobył kpr. Paweł Jastrzebski z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To kolejne, tak prestiżowe osiągnięcie żołnierza tego batalionu w strzelectwie długodystansowym. 

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (siła wiatru osiągała wartość nawet do 10 m/s), z którymi przyszło mierzyć się zawodnikom, wszyscy reprezentanci 4W-MBOT osiągnęli bardzo wysokie lokaty.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że dziś to Braniewo stało się symboliczną stolicą strzelectwa długodystansowego na mapie Polski.

ppor. Aneta Szczepańska, 4 WMBOT
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dzięki ministrom Błaszczakowi i Macierewiczowi polska armia liczy się wreszcie w Europie a nasi wrogowie zastanowią się trzy razu zanim podejmą wrogie działania wobec naszego kraju.
  • @TeofilSkorupa - Muzealny sprzęt, nadmiar generalicji i admiralicji, nadmiar kapelanów, braki w sprzęcie każdej kategorii od wyposażenia osobistego poprzez broń ppanc na dronach rozpoznawczych i uderzeniowych kończąc. Lekka piechotą typu WOT to tylko mięso armatnie.
  • Nadrobienie ostatnich 15 lat (lub inaczej mówiąc celowego działania na szkodę wojska)nie dokona się szybko. Nie jestem fanem PiSu, ale uczciwie mogę przyznać, że armia powoli się zmienia na pozytywne. WOT to nie mięso armatnie. Lepszym sanitariuszem na polu walki będzie pracujący w cywilu ratownik medyczny, niż sanitariusz wojskowy. Lepszym specjalistą z cyberbezpieczeństwa będzie pracujący informatyk w cywilu, niż żołnierz zawodowy. Lepszym strzelcem będzie pasjonata strzelectwa, niż żołnierz zawodowy.
  • Kiedyś to było wojsko żołnierz mógł mieć tylko kulturalna żonę z manierami. Ah te dawne czasy.
  • Jakie mięso armatnie? Toć chłopak właśnie skopał tyłki desantowi, zmechom i snajperom z US Army! Gdzie masz oczy?!; -)))
Reklama