UWAGA!

Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza (piłka nożna)

Elbląg, Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza (piłka nożna)

W dniach 1–2 maja w Elblągu odbywały się V Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza, których organizatorem był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Rafael oraz klub Olimpia 2004 Elbląg.

W zawodach uczestniczyło około 100 drużyn z 42 diecezji w Polsce. Mistrzostwa rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: ministranci (szkoły podstawowe), lektorzy młodsi (gimnazja) oraz lektorzy starsi (szkoły ponadgimnazjalne).
       W piątek witaliśmy gości, którzy przybywali z całej Polski od godziny 15.00. Niestety – wieczorem dotarła do nas wiadomość o tragicznym wypadku koło Nidzicy, w którym zginęło dwóch lektorów i kierowca z Diecezji Radomskiej. Wiadomość ta wstrząsnęła uczestnikami i przyczyniła się do wzrostu powagi zawodów.
       O godzinie 8.30 na rozpoczęcie odprawiona została przez Ks. Bp. Józefa Wysockiego Msza Święta, w której uczestniczyło ponad 1000 lektorów i ministrantów z całej Polski. Oczywiście nie zabrakło w czasie jej trwania modlitwy za zmarłych przyjaciół z Diecezji Radomskiej.
       Po 10.00 rozpoczęły się zmagania piłkarskie, które trwały do godziny 17.00.
       Pierwszy dzień to eliminacje (w których uczestniczyli mistrzowie swoich Diecezji), które zakończyły się Galą Mistrzostw o godzinie 20.00 w hali CSB.
       Podczas gali odbył się wielki show piłkarski – było to możliwe dzięki zaangażowaniu PZPN i zaproszeniu ciekawych gości. Forma i styl prowadzenia gali mógł tylko dodawać energii do dalszej rywalizacji, która następnego dnia rozpoczynała się od 1/8 finału A i B w każdej kategorii.
       Drugi dzień rozpoczął się również od Eucharystii w Katedrze Elbląskiej, a następnie w halach kontynuowano rozgrywki. W czasie trwania zawodów można było zobaczyć nieco inną atmosferę niż na podobnego typu zawodach. Zabawa, wspólne kibicowanie, stonowane komentarze i pilnowanie się przed wulgaryzmami bardzo cieszyły organizatorów.
      
       Wyniki turnieju:
       Lektorzy starsi
       1. Parafia p.w. św. Urszuli w Strońsku
       2. Parafia p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu
       3. Parafia NSPJ w Tomaszowie Lubelskim
       Lektorzy młodsi
       1. Parafia p.w. Trójcy Świętej w Elblągu
       2. Parafia p.w. NMP Królowej Polski Hucisku
       3. Parafia p.w. św. Prokopa w Jadownikach
       Ministranci
       1. Parafia p.w. św. Małgorzaty Nowy Sącz (obrońca tytułu)
       2. Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu
       3. Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Grzybnie
      
       Mistrzostwa uważamy za udane i dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy nam pomogli w ich organizacji, a szczególnie: Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu, Prezydentowi Miasta Elbląg (i wielu jego współpracownikom), Wojsku Polskiemu, które stacjonuje w Elblągu, Szkołom i Bursom, Warmińsko-Mazurskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz naszym sponsorom: Grupie Żywiec, firmie Sartor, Exclusive Sport, Patrick, oraz firmie sprzątającej MOP.
       Patronat medialny nad imprezą sprawowały: Telewizja Powszechna Polaków oraz www.sportel24.pl.  
       W przyszłym roku VI Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza odbędą się w Gdańsku lub w Poznaniu. W tej sprawie nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja.
      
      
ks. Paweł Guminiak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama