UWAGA!

Mistrzostwa Polski na Modrzewinie (wrotkarstwo szybkie)

Elbląg, Tak wyglądał start ulicznych mistrzostw Polski na wrotkach w Lublinie.
Tak wyglądał start ulicznych mistrzostw Polski na wrotkach w Lublinie.

Nowo zbudowany, a obecnie zamknięty dla ruchu fragment ul. Płk Dąbka wiodący na Modrzewinę, ożyje na jeden dzień za sprawą zawodniczek i zawodników ścigających się na wrotkach. W Elblągu w ostatnim dniu sierpnia rozegrane zostaną Długodystansowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim.

Na zlecenie Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich organizatorami długodystansowych mistrzostw kraju są elbląskie kluby „Orzeł” i „Viking” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizatorzy zwrócili się do władz miasta o wskazanie miejsca na rozegranie zawodów. Sugerowano, by odbyły się one na równej nawierzchni ulicznej jezdni z zagwarantowaniem wyłączenia jej na okres ich trwania z ruchu drogowego. Za takie miejsce uznano nowo oddany, a nie użytkowany fragment ulicy Płk. Dąbka na Modrzewinie. Zaakceptowały tę koncepcje władze Elbląga, Policja i Straż Miejska, a do wiadomości przyjął związek.
     Już wiadomo, że mistrzostwa rozegrane zostaną w niedzielę 31 sierpnia, a wezmą w nich udział zawodnicy z wrotkarskich klubów całej Polski w kategoriach kadet, junior, senior i weteran. Seniorzy, juniorzy, kadeci i weterani będą się ścigać na pętli o długości 6000 m na dystansach 3000, 5000, 21 000 i 42 195 m. Najmłodsi wrotkarze będą mieli do pokonania dystans 1000 m. Mistrzostwa rozpoczną się o godz. 10 i potrwają do godz. 16. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają do obserwacji i dopingu walczących na trasie mistrzostw wrotkarzy.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama