[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mistrzostwa Strefy Przygranicznej w Piłce Nożnej

Elbląg, Mistrzostwa Strefy Przygranicznej w Piłce Nożnej

W piątek, 17 maja we Fromborku rozpoczną się Mistrzostwa Strefy Przygranicznej w Piłce Nożnej. Podczas pierwszego etapu mistrzostw we Fromborku spotka się 12 drużyn: 6 polskich (z województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego) i 6 rosyjskich (obwód kaliningradzki).

Po raz ósmy już zapraszamy na mistrzostwa w piłce nożnej, które są nie tylko areną rywalizacji sportowej i przykładem popularyzacji piłki nożnej wśród najmłodszych adeptów tej najpopularniejszej w świecie gry, ale przede wszystkim ułatwiają nawiązywanie relacji młodzieży i środowiska szkoleniowego z Polski i Rosji.
       W tym roku gościmy uczestników pierwszego etapu zmagań we Fromborku, mieście, które niegdyś było ważnym ośrodkiem państwa obejmującego ziemie, skąd przyjadą tak polscy, jak i rosyjscy uczestnicy mistrzostw, a które rozsławił na cały świat swym przełomowym dziełem o obrocie ciał niebieskich Mikołaj Kopernik. Być może wśród dzieci, które będą grać w piłkę we Fromborku są przyszli bohaterowie rywalizacji o najważniejsze tytuły w futbolowym świecie. Mistrzostwa współorganizują Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Urząd Miasta Frombork, Nadzalewowe Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej, Młodzieżowa Organizacja Społeczna Obwodu Kaliningradzkiego „Piłka Nożna” i Fundacja Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia.
       Podczas pierwszego etapu mistrzostw we Fromborku spotka się 12 drużyn: 6 polskich (z województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego) i 6 rosyjskich (obwód kaliningradzki). 168 dzieci z Polski i Rosji przez 3 dni (17-19 maja 2019) będzie walczyć o Mistrzostwo Strefy Przygranicznej. Turniej przeznaczony jest dla chłopców i dziewcząt w wieku 11-12 lat, którzy rozegrają na boiskach we Fromborku oraz Tolkmicku mecze w systemie ”każdy z każdym”, a o zwycięstwo będą rywalizować w systemie play-off. Ogółem odbędzie się 30 meczów, a dodatkowo podczas otwarcia imprezy rozegrane zostaną także mecze przyjaźni przez mieszane zespoły polsko-rosyjskie. W tym roku rywalizacja drużyn w kategorii wiekowej U-10 przeniesie się na drugą stronę granicy. 12 drużyn z Polski i Rosji na początku września spotka się na boiskach w Kaliningradzie. Gdzie odbędzie się Turniej o Puchar Pogranicza, drugi etap Mistrzostw Strefy Przygranicznej w Piłce Nożnej Chłopców i Dziewcząt.
       - Piłka nożna należy do najbardziej popularnych dyscyplin sportowych na świecie. Futbolowa rywalizacja wzbudza wielkie emocje - globalnie i lokalnie - o czym przekonujemy się zarówno przy okazji Ligi Mistrzów, jak i osiedlowych rozgrywek. Idea mistrzostw powstała właśnie w celu wykorzystania tych pozytywnych emocji dla zbliżenia młodych sportowców z Polski i Rosji. Cieszę się, że turniej na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń sportowych strefy przygranicznej. Chodzi w nim nie tylko o rywalizację, ale również o promocję zasad fair-play, zdrowego stylu życia i pięknych krajoznawczo obszarów Polski i Rosji – mówi Ernest Wyciszkiewicz, dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
       Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia działa na rzecz dialogu w stosunkach polsko-rosyjskich. Prowadzi badania naukowe i działalność wydawniczą, upowszechnia wiedzę o relacjach, historii i kulturze obu narodów. Jednym z priorytetowych zadań Centrum jest wymiana młodzieży, a dzięki programowi „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży” dotychczas udało się zrealizować ponad 150 projektów, w których udział wzięło ponad 5,5 tysiąca młodych Polaków i Rosjan.
      
       Program Mistrzostwa Strefy Przygranicznej w Piłce Nożnej we Fromborku
      
Termin: 17-19 maja 2019 r.
       Miejsce: Boisko Orlik we Fromborku ul. Młynarska 3 | Stadion Miejski w Tolkmicku ul. Szpitalna 4
       17 maja 2019 (piątek) Boisko Orlik we Fromborku ul. Młynarska 3
       17:00 uroczysta ceremonia otwarcia
       17:30 mecze przyjaźni (połączone drużyny z Polski i Rosji)
      
       18 maja 2019 (sobota)
       9:30-13:00 mecze turniejowe chłopców Stadion Miejski w Tolkmicku ul. Szpitalna 4
       9:30-12:30 mecze turniejowe dziewcząt Boisko Orlik we Fromborku ul. Młynarska 3
      
       19 maja 2019 (niedziela)
       10:00-13:00 mecze finałowe chłopców Stadion Miejski w Tolkmicku ul. Szpitalna 4
       10:00-13:00 mecze finałowe dziewcząt Boisko Orlik we Fromborku ul. Młynarska 3
       14:30 uroczysta ceremonia zamknięcia Rynek we Fromborku
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama