UWAGA!

Mistrzostwo Świata Marianny Biskup (lekka atletyka)

 Elbląg, Marianna Biskup z pucharem ministra w Białymstoku
Marianna Biskup z pucharem ministra w Białymstoku (fot. archiwum)

W fińskim mieście Lahti trwają XVIII Mistrzostwa Świata Weteranów Lekkiej Atletyki. Po raz kolejny w tym sezonie wyborną formę zademonstrowała Marianna Biskup z Elbląga zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyni Świata w skoku w wzwyż. Przy okazji Pani Marianna ustanowiła nowy rekord Polski w tej dyscyplinie w kategorii W 45.

W mistrzostwach uczestniczą weterani lekkiej atletyki z całego świata startując w zróżnicowanych kategoriach wiekowych. Tradycyjnie bierze w nich udział reprezentacja polskich weteranów lekkiej atletyki i już „etatowo” w tym gronie elblążanka Marianna Biskup, nauczycielka wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 5 i trenerka lekkoatletów w MKS Truso Elbląg.
       Przypominamy, że w marcu Marianna Biskup reprezentowała Polskę na VII Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce we włoskiej Anconie. Tam ustanowiła nowy rekord Europy w skoku w dal w kategorii W- 45 wynikiem 5,38 m i zdobyła złoty medal wraz z tytułem Halowej Mistrzyni Europy. Do złota dorzuciła srebro z tytułem Halowej Wicemistrzyni Europy w skoku wzwyż osiągając 154 cm, poprawiając wówczas tym wynikiem dotychczasowy rekord Polski.
       W końcu czerwca w Białymstoku na XIX Mistrzostwach Polski Weteranów elblążanka zdobyła złoty medal w skoku w dal – 5,38 m, a był to najlepszy wynik białostockich zawodów. Kolejny złoty medal Marianna Biskup wywalczyła w rzucie oszczepem wynikiem 35,61 m, co było nowym rekordem Polski w jej kategorii wiekowej. Lekkoatletka okazała się również najlepsza w skoku wzwyż, a uzyskany wynik 155 cm oznaczał wyrównanie rekordu Polski ustanowionego przez Urszulę Kielan. Czwarty tytuł mistrzowski Marianna Biskup wywalczyła w trójskoku wynikiem 9,94 m. Mariannę Biskup uznano najlepszą zawodniczką mistrzostw i uhonorowano Pucharem Ministra Sportu Mirosława Drzewieckiego.
       Białostockie sukcesy przełożyły się na powołanie Marianny Biskup do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Weteranów do Lahti. Elblążanka nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. Startując w konkursie skoku wzwyż zdobyła złoty medal wynikiem 156 cm ustanawiając nowy rekord Polski. Marianna Biskup wyprzedziła Niemkę Helgę Frezer-Krause (153 cm) i Finkę Arję Ruotsalainen (153 cm). Mistrzostwa zakończą się 8 sierpnia, być może z kolejnymi sukcesami elblążanki, której gratulujemy tytułu Mistrzyni Świata.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama