UWAGA!

Mistrzowie tańczą w Europie (taniec sportowy)

Elbląg, Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka podczas Baltic Cup
Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka podczas Baltic Cup (fot. Paweł Serocki)

Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka, Mistrzowie Polski w tańcach standardowych reprezentujący barwy elbląskiego Stowarzyszenia Jantar, startują w prestiżowych turniejach na europejskich parkietach. Prawie zawsze zajmują miejsca w czołówce rywalizujących par.

Pierwszym, prestiżowym sprawdzianem dyspozycji elbląskiej pary w tym roku, były Mistrzostwa Europy IDSF w standardzie amatorów, które odbyły się w 13 stycznia w Madrycie. Wiktor i Małgorzata dotarli do półfinału mistrzostw, w którym zajęli 7. miejsce. Niewiele im zabrakło, żeby zdobyć awans do czołowej szóstki finalistów. Siódme miejsce pary Jantara na starym kontynencie to bardzo dobra lokata.
     Z Hiszpanii elbląski duet udał się do Bornomouth w Anglii, gdzie z udziałem 140 par w standardzie amatorów w dniach 23 - 25 stycznia rozgrywano jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w Europie - United Kingtom Championship 2007. Wiktor z Małgorzata zakończyli udział w turnieju w ćwierćfinale. Wygrała litewska para Arunas Bizokas - Edita Daniute, którą elblążanie oglądali na turnieju Baltic Cup. W tańcach latynoamerykańskich par zawodowych, bezkonkurencyjny w Bornomouth okazał się polski duet Michał Malitowski i Joanna Leunis. Para ta, przypominamy, była specjalnym gościem ubiegłorocznego Baltic Cup w naszym mieście.
     Na turnieju w niemieckim Pforzheim, 3 lutego startowali, specjalnie zaproszeni przez organizatorów, Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka. Para Jantara nie dała żadnych szans rywalom. Pewnie wygrała turniej zdobywając główne trofeum Goldstadtpokal.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama