UWAGA!

Mityng wakacyjny z udziałem elblążan (lekka atletyka)

 Elbląg, Mityng wakacyjny z udziałem elblążan  (lekka atletyka)
fot. nadesłana

Lekkoatleci MKS „Truso” Elbląg występem w „Mityngu Wakacyjnym” w Białogardzie zakończyli pierwszą część sezonu. - Wiosenno-letnie starty młodych adeptów „królowej sportu” należy uznać za udane – komentuje trener Jacek Licznerski. - Nawet ten ostatni, przed przerwą wakacyjną, zaowocował kilkoma wartościowymi wynikami. Mimo deszczowej aury nasi zawodnicy najlepiej zaprezentowali się w biegach sprinterskich.

 Zosia Laskiewicz na dystansie 300 m ustanowiła swój rekord życiowy (44.45 sek.), który w klasyfikacji PZLA odpowiada III klasie sportowej. Wynik na tym samym poziomie uzyskał w biegu na 200 m Mateusz Krasowski. Od tej pory rekord życiowy naszego juniora na tym dystansie wynosi 23.11 sek. Poniżej 14 sekund, na najkrótszym sprinterskim dystansie 100 m pobiegła młodziczka Oliwia Strugińska. Wynikiem 13.96 sek. także pobiła swój dotychczasowy rekord. Na swoim wysokim poziomie i też odpowiadającym III klasie sportowej pobiegła na 600 m Maja Dalidowicz. Uzyskany wynik (1:42.82 sek.) napawa optymizmem.
       Przed lekkoatletami teraz krótki wypoczynek. Treningi wznowione będą od połowy lipca. Potem, w terminie 7-13 sierpnia sekcja lekkoatletyczna wyjeżdża na zgrupowanie sportowe do Wągrowca. Od połowy sierpnia natomiast zawodniczki i zawodnicy podejmą walkę w drugiej części sezonu.
       Jest też okazja, by podziękować wszystkim sympatykom lekkiej atletyki, rodzicom i działaczom za wszelkie wsparcie naszych dotychczasowych starań. Mamy zamiar rozwijać i podnosić na wyższy poziom umiejętności naszej młodzieży i oczywiście czekamy na wyniki, które podniosą rangę naszej dyscypliny w regionie.
      
Jacek Licznerski, MOS Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama