Mlexer bez punktu

Elbląg, Wojciech Chrząszcz
Wojciech Chrząszcz (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Przegrane deble zadecydowały o tym, że w pojedynku II ligi tenisa stołowego elbląski Mlexer przegrał z Returnem Piaseczno. Elblążaninie od trzech meczów nie mogą wrócić na zwycięską ścieżkę.

Nie udało się tenisistom stołowym Mlexera Elbląg podreperować konta punktowego. Dziś ulegli Returnowi Piaseczno, chociaż do remisu zabrakło niewiele.

Po pierwszym bloku singlowym wiadomo było, że będzie trudno o punkty. Swoje pojedynki wygrali Andrzej Makowski i Piotr Kołaciński. Przed deblami na tablicy wyników widniał wynik 2:2.

I niestety, deble nie poszły po myśli elblążan, którzy przegrali starcia na obu stołach.

O wszystkim miał zadecydować drugi blok gier singlowych. Niestety, tenisiści Mlexera oddali dwa punkty. Warto jednak zwrócić uwagę na wygrany pojedynek Krystiana Kawiaka z Bartłomiejem Szołkowskim. W czwartym secie doszło do walki na przewagi. Próbę nerwów wygrał elblążanin. Drugi punkt na pierwszym stole dołożył Andrzej Makowski.

Tymczasem na drugim stole... Piotr Kołaciński walczył z Maciejem Chojnickim. Elblążanin prowadził już 2:1 w setach, w czwartym miał dwie piłki meczowe. I... ostatecznie pojedynek skończył się zwycięstwem zawodnika z Piaseczna. Wojciech Chrząszcz swój pojedynek przegrał i ostatecznie dwa punkty pojechały na Mazowsze.

Mlexer Elbląg – Return Piaseczno 4:6

Mlexer: Makowski (2), Kołaciński (1), Kawiak (1), Chrząszcz (0)

Krystian Kawiak – Jacek Mitas 1:3 (-2, 11, -5, -4)

Piotr Kołaciński – Jan Należyty 3:0 (6, 8, 5)

Andrzej Makowski – Bartłomiej Szołkowski 3:0 (5, 9, 5)

Wojciech Chrząszcz – Maciej Chojnicki 0:3 (-8, -3, -8)

Krystian Kawiak, Wojciech Chrząszcz – Jan Należyty, Bartłomiej Szołkowski 1:3 (-9, 7, -10, -8)

Andrzej Makowski, Piotr Kołaciński - Jacek Mitas, Maciej Chojnicki 1:3 (-10, 1, -8, -8)

Krystian Kawiak – Bartłomiej Szołkowski 3:1 (-9, 7, 8, 14)

Piotr Kołaciński – Maciej Chojnicki 2:3 (-3, 7, 11, -13, -9)

Andrzej Makowski – Jacek Mitas 3:1 (-6, 6, 7, 8)

Wojciech Chrząszcz – Jan Należyty 0:3 (-6, -3, -9)

W III lidze druga drużyna Mlexera Elbląg rozegrała dwa spotkania. W piątek, w Elblągu pokonała trzecią drużynę Ostródzianki Ostróda 12:6. Punkty dla Mlexera zdobyli: Tomasz Libura 4,Piotr Szałkowski-3,Daniel Buczyński-2.5 ,Michał Link-2.5 . Dziś (14 listopada) na wyjeździe wysoko pokonali Wicher Gwiździny 15:3. Dla elbląskiej drużyny punktowali: Tomasz Libura 4.5,Daniel Buczyński 4,Piotr Szałkowski 3.5,Andrzej Haracz 3