UWAGA!

Mlexer z nowym prezesem

 Elbląg, Paweł Gołębiewski, nowy prezes EKS Mlexer Elbląg
Paweł Gołębiewski, nowy prezes EKS Mlexer Elbląg (fot. Sebastian Malicki)

- Chcemy, żeby w lidze zagrał nasz wychowanek – mówi Paweł Gołębiewski, nowy prezes Elbląskiego Klubu Sportowego Mlexer. Dziś (18 maja) elbląscy tenisiści stołowi wybrani nowe władze klubu.

Dotychczasowy prezes Mlexera Mirosław Kozłowski już wcześniej zadeklarował, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Tenisiści stołowi stery klubu na następne cztery lata zdecydowali się powierzyć Pawłowi Gołębiewskiemu. Elblążanie mogą kojarzyć go z pracy w Środowiskowym Domu Samopomocy „Lazarus” w naszym mieście. - Jestem sympatykiem tenisa stołowego, mam licencję zawodnika z niepełnosprawnością – mówi Paweł Gołębiewski, nowy prezes elbląskiego Mlexera.

Nowe władze klubu za najważniejsze zadanie uważają postawienie na młodzież w klubie i dalsze pozyskiwanie sponsorów. - Chcielibyśmy mieć swojego wychowanka, który mógłby w późniejszych latach grać najpierw w III, a potem ewentualnie w II lidze. Pomyślimy nad odmłodzeniem składu trzecioligowej drużyny, tak aby dać się ogrywać młodszym zawodnikom – zdradza Paweł Gołębiewski.

Przypomnijmy, że rezerwy Mlexera w zakończonym sezonie zajęły trzecie miejsce w warmińsko – mazurskiej III lidze. Obecnie trwa współpraca klubu ze Szkołą Podstawową nr 16 i Sportową Szkołą Podstawową nr 3 w szkoleniu dzieci. Prezes nie wyklucza rozszerzenie współpracy też na inne szkoły. Trenerem grup dziecięcych jest Jan Kinal.

Drugim celem nowych władz klubu jest wzmocnienie finansów. - Na warunki stworzone przez miasto nie możemy narzekać. To są bardzo dobre warunki, nie wszędzie w Polsce kluby tenisa stołowego takie mają. Musimy poszukać środków finansowych gdzie się da – W Polskim Związku Tenisa Stołowego, w różnego rodzaju programach skierowanych do klubów. Chcemy poszerzyć grono sponsorów. Z jednej strony chcemy te pieniądze przeznaczyć na szkolenie dzieci i młodzieży A z drugiej ważna jest dla nas pierwsza drużyna, obecnie w II lidze, ale nie wykluczamy walki o awans. Czasy są ciężki i nowy zarząd będzie miał dużo pracy – mówił prezes Mlexera.

A my przypominamy o zakończeniu sezonu w II lidze. W niedzielę (22 maja) pierwsza drużyna Mlexera w Hali Sportowo – Widowiskowej podejmie Coccine Wiązowna. Będzie to pojedynek o 7. miejsce na koniec sezonu. Początek spotkania o godzinie 11.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama